Посольство України в Португальській Республіці

Часті запитання/FAQ

Відповіді на найбільш часті питання щодо запровадження ЄС безвізового режиму для України

Детальне роз'яснення по безвізу: www.openeurope.in.ua

 

Якими будуть умови безвізового режиму для громадян України?

Після запровадження безвізового режиму громадяни України зможуть подорожувати до держав-учасниць Шенгенської угоди без необхідності отримання в’їзної візи держави призначення.Якими будуть умови безвізового режиму для громадян України?

Безвізовий режим дозволятиме короткотермінове перебування в державах-членах ЄС (за виключенням Великої Британії та Ірландії) та інших державах-учасницях Шенгенської угоди до 90 днів протягом 180 днів.

Перевірити сукупний строк перебування особи в ЄС можна за наступним посиланням: http://ec.europa.eu/dgs/home-affairs/what-we-do/policies/borders-and-visas/border-crossing/schengen_calculator_en.html?lang=en

У разі, якщо особі необхідно перебувати в ЄС триваліший час, їй необхідно буде оформити візу.

Безвізовий режим також не означатиме надання права на проживання чи на працевлаштування в ЄС.

Що потрібно для того, щоб скористатись правом безвізових поїздок до Шенгенської зони?

Для того, щоб скористатись правом безвізових поїздок до Шенгенської зони, потрібно оформити закордонний біометричний паспорт (http://dmsu.gov.ua/posluhy/dokumenti-dlya-vijizdu-za-kordon).

Також необхідно мати під час кожної подорожі документи, які підтверджують мету поїздки, місце проживання, наявність достатніх фінансових засобів на весь час перебування і намір повернутися до місця проживання.

Громадяни, які мають дійсний закордонний паспорт старого зразка (не біометричний) також можуть в’їжджати на територію ЄС за наявності шенгенської візи.

Чи мають право прикордонні служби держав-членів ЄС вимагати додаткові документи?

Під час в’їзду до Шенгенського простору громадянину України потрібно буде мати документи, які підтверджують мету поїздки, місце проживання, наявність достатніх фінансових засобів на цей термін перебування і намір повернутися до місця постійного проживання.

Громадянам необхідно буде придбати поліс медичного страхування та страхування цивільної відповідальності власника транспортного засобу – у разі подорожі автомобілем.

Чи буде шенгенська віза (багаторічна) дійсна для в’їзду до ЄС після запровадження безвізового режиму з Україною?

Так, громадяни, які мають дійсні шенгенські візи, зможуть в’їжджати на територію ЄС протягом усього строку їхньої дії.

До яких країн українські громадяни зможуть в’їжджати без віз після запровадження безвізового режиму з Євросоюзом?

Після запровадження безвізового режиму громадяни України зможуть в’їжджати без віз до усіх держав-членів ЄС (за винятком Великої Британії та Ірландії), а також до 4 держав-асоційованих учасниць Шенгенської угоди: Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії.

Отже, отримання візи не вимагатиметься під час поїздок до таких 30-держав: Австрія, Бельгія, Болгарія, Греція, Данія, Естонія, Ісландія, Іспанія, Італія, Республіка Кіпр, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія, Швеція.

Чи зможуть громадяни з паспортами старого зразка (не біометричними) в’їжджати до Шенгенської зони після запровадження безвізового режиму?

Громадяни, які мають дійсну шенгенську візу та дійсний закордонний паспорт старого зразка, також можуть в’їжджати на територію ЄС.

Чи надаватиме безвізовий режим право на роботу, навчання тощо?

Новий порядок поїздок надаватиме право на безвізовий в’їзд лише з приватною метою: туризм, відвідання родичів, пошук бізнес партнерів, відвідання семінарів, конференцій тощо.

Безвізовий режим не надаватиме права на господарську, комерційну діяльність, працевлаштування, роботу за контрактом і т.п.

Чи діятиме надалі Угода між Україною та ЄС про спрощення оформлення віз після запровадження безвізового режиму?

Так, Угода між Україною та ЄС про спрощення оформлення віз застосовуватиметься і після запровадження безвізового режиму, зокрема щодо оформлення віз особам, які користуватимуться паспортами старого зразка.

У мене є сумніви, чи потрібна мені віза. Що робити?

Якщо є сумніви, чи потрібна віза у Вашому особистому випадку, радимо перед поїздкою проконсультуватися з консульською посадовою особи держави, до якої Ви маєте намір подорожувати.

Чи буде шенгенська віза (багаторічна) дійсна для в’їзду до ЄС після запровадження безвізового режиму з Україною?

Так, громадяни, які мають дійсні шенгенські візи, зможуть в’їжджати на територію ЄС протягом усього строку їхньої дії.

Чи припинять своє існування угоди про малий прикордонний рух між Україною та сусідніми країнами після запровадження безвізового режиму? 

Запровадження безвізового режиму для короткотермінових поїздок громадян України не матиме впливу на порядок поїздок громадян України, який застосовується в рамках угод про малий прикордонний рух.

Угоди про малий прикордонний рух, укладені з Польщею, Угорщиною, Словаччиною та Румунією, застосовуватимуться і надалі.

Що дасть українських громадян запровадження ЄС безвізового режиму?

Позитивні зміни для українських громадян після запровадження безвізового режиму для короткострокових поїздок (до 90 днів протягом 6 місяців) до Шенгенської зони, за наявності «біометричного» паспорта:

- Забезпечить мобільність та знищить «лінію розподілу» між Україною та ЄС, яка наразі створена завдяки складним процедурам оформлення віз.

- Сприятиме розвитку ділових контактів, необхідних для ефективного функціонування поглибленої та всеоохоплюючої зони вільної торгівлі з ЄС, а також співробітництву в економічній, політичній, науковій, культурно-гуманітарній та інших сферах.

- Сприятиме подальшій успішній інтеграції України в європейське співтовариство. Дасть  змогу побачити на власні очі, що насправді являє собою Європа, якими є європейські принципи і цінності, а також переконатися у моделі соціального устрою, за якою має розвиватися Україна. 

Як запровадження ЄС безвізового режиму для України сприятиме подальшій візовій лібералізації з іншими країнами?

Запровадження ЄС безвізового режиму для України свідчитиме про високу довіру держав-членів та інституцій ЄС до рівня безпеки документів, управління кордоном, запобігання нелегальній міграції, боротьбі з організованою злочинністю та забезпечення прав та свобод людини в Україні.

Це безумовний позитивний сигнал та аргумент для проведення переговорів про запровадження іншими країнами безвізового режиму для українських громадян. 

Інформація щодо організацій, які працюють у сфері протидії торгівлі людьми на території України

Поширюємо надану Міністерством соціальної політики України контактну інформацію громадських організацій, які працюють у сфері протидії торгівлі людьми на території України, та оновлену контактну інформацію посадових осіб обласних державних адміністрацій, відповідальних за проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми. 

Увага! Декларування доходів, отриманих у 2016 році

Згідно з чинним законодавством України, з початку 2017 року здійснюється кампанія декларування громадянами доходів, отриманих у 2016 році.

У цьому зв’язку, Посольство України в Португальській Республіці інформує громадян України, які здійснюють трудову діяльність за межами України, зокрема у Португалії, про їх конституційний обов'язок подання податкової декларації про майновий стан і доходи.

Пропонуємо ознайомитися з інформаційним матеріалом з порушеного питання, підготовленого Державною фіскальною службою України.  

Забезпечення ефективного захисту прав та законних інтересів українських трудових мігрантів 

Звертаємо Вашу увагу, що з 1 січня 2016 року набрав чинності Закон України«Про зовнішню трудову міграцію» (http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/761-19). Цей Закон визначає правові та організаційні засади державного регулювання зовнішньої трудової міграції та соціального захисту громадян України за кордоном (трудових мігрантів) і членів їхніх сімей.

При цьому, іншим важливим документом у сфері соціального захисту цієї категорії мігрантів є Європейська конвенція про правовий статус трудящих-мігрантів, яка набула чинності для України у 2007 році. Зазначена Конвенція зобов’язує країни, які приєдналися до неї, надавати працівникам-мігрантам та членам їхніх сімей соціальне забезпечення нарівні зі своїми громадянами, забезпечувати збереження набутих ними прав.

Разом з тим, між Україною та Португалією з 1 березня 2012 року діє Угода про соціальне забезпечення.

Проте, на сьогодні механізми працевлаштування, підбору кандидатів та основні вимоги до них, умови трудових контрактів тощо залишаються найбільш розповсюдженими проблемами, з якими стикаються мігранти, що працюють за кордоном (з офіційним дозволом на використання праці іноземного громадянина, або без нього, нелегально).

Звичайною є практика відмови роботодавців виплатити зарплатню, письмово скласти трудовий договір, заниження обіцяної винагороди, використання понаднормової праці, шантажу, відбирання документів тощо.

У разі потрапляння в такі ситуації Посольство України радить громадянам України:

- подбати про «збирання доказів» своєї праці. Це можуть бути sms, листи, фото, – все, що може довести, що саме ця особа працювала для конкретного працедавця в конкретний період;

- обов’язково повідомити Посольство України. Надіслати докладну інформацію про громадянина, його контактні дані, період перебування в Португалії, характер роботи, яка виконувалась, недобросовісного роботодавця/підприємство тощо на електронну пошту emb_pt@mfa.gov.ua;

- звернутися на Урядову «гарячу лінію» за телефоном +38 044 284 19 15 (для громадян, які перебувають за кордоном) або через Інтернет-сайт державної установи «Соціальний контактний центр» http://ukc.gov.ua/about/dlia_gromadian/. Крім того, з 26 липня 2016 року запроваджено скорочений номер 1545 на загальнодержавному рівні.

На підставі інформації, що надходитиме до Посольства України, запроваджено Облік громадян України, які перебувають за кордоном щодо порушення їх трудових прав та Реєстр іноземних роботодавців/підприємств, які мають негативну репутацію щодо працевлаштування громадян України.

Чи можу я оформити довідку про не притягнення до кримінальної відповідальності на території України в Посольстві України?

Відповідно до чинного законодавства України, особам, які перебувають за межами України, і звернулися з відповідною власноручно написаною заявою до закордонної дипломатичної установи, може бути видана довідка про відсутність або наявність судимості в Україні. До зазначеної заяви додається копія паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Такий запит на отримання відповідної довідки задовольняється впродовж 30 календарних днів, починаючи з дня подання заяви.

Крім того, при подачі відповідної заяви необхідно пред’явити квитанцію про сплату консульського збору у розмірі 25 євро або оригінал і копію документа, що підтверджує право на звільнення повністю або частково від його сплати.

Чи можу я подати документи на новий закордонний паспорт, не виїжджаючи з Португалії?

Так, Ви можете звернутися з відповідним клопотанням до Посольства України в Португалії або Консульства України в м.Порту, та надати необхідні документи.

Якщо термін дії мого паспорта вже закінчився, чи існує штраф за невчасне поновлення документу?

Законодавством України штраф не передбачений. Ви лише сплачуєте консульський збір за оформлення паспорта, передбачений Тарифами.

 Де я можу зробити резиденцію?

Із зазначеного питання Вам необхідно звернутися до компетентного органу Португалії – SEF (Serviço de estrangeiros e fronteiras)

Мені потрібно продовжити термін дії візи або зробити запрошення на оформлення візи в Португалію.

Із зазначеного питання Вам необхідно звернутися до компетентного органу Португалії – SEF (Serviço de estrangeiros e fronteiras).

У мене закінчився термін дії паспорта та мені терміново потрібно їхати в Україну. Що робити?

У даному випадку Ви можете оформити посвідчення особи на повернення в Україну, яке виготовляється в той самий день та діє 30 днів. Звертаємо вашу увагу, що зазначений документ дає право лише на в’їзд до України.

Де я можу поставити апостиль на моїх українських документах?

Звертаємо Вашу увагу, що апостиль на українських документах ставиться  лише в Україні компетентними органами:

-         На документах про освіту – Міністерством освіти і науки України;

-         На документах про реєстрацію актів цивільного стану (свідоцтва про народження/одруження/розлучення/зміну імені/смерть тощо) – Міністерством юстиції України;

-         На інших документах (довідки про несудимість, тощо) – Міністерством закордонних справ України та його представництвами на території України.

Де я можу поставити апостиль на португальських документах (свідоцтві про народженні, довідки щодо проживання – Atestado Junta da Freguesia тощо)?

Штамп «Апостиль» в Португалії ставиться Генеральною прокуратурою Португальської Республіки (Procuradoria-Geral da República) в м. Лісабон, обласною прокуратурою в містах (Procuradoria-Geral Distrital, Tribunal da Relação) Евора, Коімбра та Порту, а також відділеннями Прокуратури у м.м.Фуншал (о.Мадейра) та Понта Делгада (Азорські острови) 

Лісабон – контакти Procuradoria-Geral da República Ви можете знайти на сайті цієї організації http://www.pgr.pt/contactos.html

Евора – Largo das Alterações, tel. 266 758 800, 266 758 809, 266 701 529

Коімбра – Rua da Sofia, tel. 239 852 950, 239 841 565

Порту – Campo Mártires da Pátria, tel. 222 008 531

Фуншал (о.Мадейра) - R. Marquês do Funchal, tel: 291 213 449

Понта Делгада (Азорські о-ви) - Rua Conselheiro Luís Bettencourt, tel: 296 209 460

Мені потрібна довідка, що я знаходжусь в Португалії. Чи можна її отримати в Посольстві?

Зазначена довідка видається компетентним органом Португалії – Junta da Freguesia. З зазначеного питання Ви маєте звернутися до зазначеної установи за місцем Вашого проживання на території Португалії.  

Мені потрібно обміняти українське посвідчення водія на португальське.

Зазначене питання відноситься до компетенції IMT (Instituto da Mobilidade e dos Transportes).

З вимогами португальської сторони щодо обміну посвідчень Ви можете ознайомитися за цим посиланням.

Відповідно до чинного законодавства Португалії, обмін посвідчень водія іноземців, у т.ч. громадян України, здійснюється після спливу 185 днів з дня отримання документу, що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування іноземця на території Португалії, без необхідності складання додаткових іспитів.

Особи, які бажають здійснити обмін посвідчень водія українського зразка на посвідчення португальського зразка, мають відповідати таким вимогам:

- відповідність мінімально дозволеному віку для керування відповідною категорією транспортного засобу;

- відповідність фізичному та розумовому розвитку;

- проживання на законних підставах в Португалії;

- відсутність заборони керувати транспортним засобом або відсутність випадків вилучення посвідчення водія з міркувань безпеки.

Крім того, з метою обміну посвідчення водія, іноземцям, в тому числі громадянам України, необхідно подавати такі документи:

- оригінал посвідчення водія;

- оригінал та копію документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство особи;

- ідентифікаційний номер платника податків в Португалії (NIF/Nº contribuínte);

- медичну довідку, видану кваліфікованим та уповноваженим на те медичним працівником, про спроможність керувати транспортним засобом будь якої категорії;

- медичну довідку про психологічний стан водія, видану компетентним психологом, для водіїв ІІ-ої групи, водіїв категорії C, CE, D, DE, C1, C1E, D1 e D1E та водіїв категорії B та BE (керування транспортом швидкої допомоги, пожежників, транспортування хворих, транспортування школярів та керування орендованими легковими автомобілями);

- документ, виданий компетентним органом країни громадянства (в тому числі закордонною дипломатичною установою), що підтверджує дійсність посвідчення водія, термін його дії та відповідні категорії із зазначенням дати складання іспиту з кожної з них;

- переклад посвідчення водія, засвідчений дипломатичним представництвом або консульською установою, у разі якщо оригінал посвідчення не містить інформації португальською, французькою, англійською або іспанською мовами.

Вартість обміну посвідчень водія для іноземців в Португалії складає 30 євро.

Разом з тим, під час проведених переговорів з керівництвом ІМТ (Instituto da Mobilidade e dos Transportes - IMT) працівниками ПУ в ПР було роз’яснено, що відповідно до чинного законодавства України, централізоване оформлення, видача, повернення та обмін посвідчень водія здійснюється територіальними органами з надання сервісних послуг МВС України у визначені законодавством строки. Враховуючи зазначене, ПУ в ПР не має доступу до відповідних баз даних МВС України, не уповноважене оформлювати будь-які документи, що підтверджують дійсність виданих на території України посвідчень водія та може виконувати виключно посередницькі функції під час процедур обміну посвідчень водія.

Так чином, було домовлено, що громадяни України, які тимчасово або постійно проживають в Португалії, з метою отримання документу, який підтверджуватиме факт видачі особистого посвідчення водія, можуть діяти за такими алгоритмами:

- звернення громадянина до ПУ (із власноруч написаною заявою до якої додаються копії паспорта громадянина України для виїзду за кордон та посвідчення водія, яке підлягає обміну) – звернення ПУ до МВС України – відповідь МВС України до ПУ (така відповідь МВС щодо отримання необхідної інформації надсилається впродовж 30 календарних днів, починаючи з дня надсилання ПУ відповідного запиту) – відповідь ПУ громадянину в порядку Закону України «Про звернення громадян» (така відповідь надається громадянину України безкоштовно, португальською мовою, впродовж 15 днів після отримання відповіді МВС України);

або

- звернення громадянина до МВС – відповідь МВС громадянину у формі відповідної довідки (проставлення апостилю та здійснення нотаріально завіреного перекладу на португальську мову) – звернення громадянина до ІМТ. У випадку відсутності на вказаній довідці інформації про термін дії посвідчення водія, такі посвідчення водія вважаються такими, що видані безстроково.

Крім цього, звертаємо Вашу увагу, що відповідно до статті 19 додатку 1 до розділу 2 Закону Португалії від 27 липня 2016 року № 40/2016 «Про дорожній рух» під час обміну посвідчення водія на посвідчення португальського зразка, особа повинна проживати на території Португалії щонайменше 185 днів (як було зазначено вище), або у разі отримання такого посвідчення на території третьої країни (не в Україні), перебувати в цій країні впродовж зазначеного терміну. При цьому, єдиним документом що підтверджує факт перебування особи на території іноземної є дійсний закордонний паспорт громадянина для виїзду за кордон, в якому при перетині державного кордону (при в’їзді або виїзді) працівниками Державної фіскальної служби (митниками) мають в обов’язковому порядку проставлятися відповідні відмітки

У нас на території Португалії народилася дитина, нам потрібно її зареєструвати громадянином України. Наші дії?

Для того, щоб зареєструвати дитиною громадянином України, Вам необхідно підготувати відповідні документи

Як мені поставити машину на консульський облік?

На консульський облік можуть стати лише громадяни України, за наявності відповідних документів.

Інформаційна брошура щодо надання інформаційно-консультативної допомоги громадянам України, які повертаються в Україну за процедурою добровільного повернення, видворення або у порядку реадмісії

Інформаційну брошуру щодо надання інформаційно-консультативної допомоги громадянам України, які повертаються в Україну за процедурою добровільного повернення, видворення або у порядку реадмісії можна завантажити тут


Консульський відділ Посольства України в Португалії
Керівник: Камарчук Володимир Васильович
Перший секретар з консульських питань
Адреса: Av. das Descobertas, nº18, 1400-092-Restelo, Lisboa. Переглянути на мапі
Телефон: (+351) 21 301 50 49, (+351) 21 301 00 58
Факс: (+351) 21 301 00 59
Ел. пошта: emb_pt@mfa.gov.ua
Веб-сайт: http://portugal.mfa.gov.ua/ua
Графік роботи:
 • Прийом громадян України, іноземних громадян та осіб без громадянства:
 • Понеділок, середа, четвер, п’ятниця: з 9:00 до 12:45
 • Вівторок: з 14:00 до 17:45
 • Четвер: з 14:00 до 16:00 - прийом для громадян певних категорій (інваліди, вагітні жінки, тяжкохворі)
 • Кожна третя п'ятниця місяця з 14:00 до 16:00 - прийом громадян України керівником Посольства.
 • Кожний другий четвер місяця – проведення виїзних консульських обслуговувань*, відвідання затриманих, засуджених і тяжко хворих громадян України.

*В дні здійснення виїзних консульських обслуговувань консульський прийом громадян у Посольстві України в Португальській Республіці та надання консультацій з консульських питань за телефонами не здійснюється.

 

 • Надання консультації у телефонному режимі (+351 21 301 50 49, +351 21 301 00 58) громадянам України, іноземним громадянам та особам без громадянства:
 • Понеділок, середа, четвер з 14:00 до 18:00.
 • П’ятниця: з 14:00 до 16:45.
 • Вівторок: з 9:00 до 13:00.

Гаряча лінія консульського підрозділу Посольства (дзвонити виключно у разі загрози життю чи здоров'ю): (+351) 965 088 115

Гаряча лінія МЗС України на випадок надзвичайних ситуацій за участю громадян України, які перебувають за кордоном (+38 044) 238 16 57

 

Увага! Посольство не відповідає в телефонному режимі на питання, відповіді на які вже містяться на сайті дипустанови (години роботи, які документи потрібні на паспорт та інш.). Тому рекомендуємо уважно читати інформацію в розділі "Консульські питання", зокрема у підрозділі "Часті запитання/F.A.Q." та телефонувати до Посольства лише у разі виникнення комплексних питань, які не відображені на сайті та потребують роз'яснення з боку консульських посадових осіб.

Не вдалося зателефонувати? Напишіть нам на електронну пошту emb_pt@mfa.gov.ua

Розгляд та опрацювання звернень громадян (пропозиції, заяви, скарги) здійснюється МЗС України, закордонними дипломатичними та консульськими установами України відповідно до Закону України «Про звернення громадян». Законом встановлено, що у зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним.

Звернення, оформлене без дотримання зазначених вимог, повертається заявнику з відповідними роз’ясненнями не пізніш як через десять днів від дня його надходження.

Письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Посольством України не розглядаються повторні звернення одним і тим же органом від одного і того ж громадянина з одного і того ж питання, якщо перше вирішено по суті. 

 

Субота, неділя - вихідні дні.

Консульський відділ Посольства не працює на державні свята України.

Відповідно до статті 73 Кодексу законів про працю України, у 2018 році в державних установах України та організаціях робота НЕ ПРОВОДИТЬСЯ у такі дні державних та релігійних свят:

•    1 січня - Новий рік (понеділок);

•    7,8 січня - Різдво Христове (неділя, понеділок);

•    8, 9 березня - Міжнародний жіночий день (четвер, п'ятниця);

•    8, 9 квітня - Пасха (неділя, понеділок);

•    30 квітня, 1 травня - День міжнародної солідарності трудящих (понеділок, вівторок);

•   9 травня - День Перемоги (середа);

•   27, 28 травня - Трійця (неділя, понеділок);

•    28, 29 червня - День Конституції України (четвер, п'ятниця);

•    24  серпня - День незалежності України (п’ятниця);

•    14,15 жовтня - День захисника України (неділя, понеділок);

•    24, 25 грудня - католицьке Різдво (понеділок, вівторок).

 

У неробочий та неприйомний час, у вихідні та святкові дні прийом громадян України проводиться у екстрених випадках: втрата паспортних документів, ДТП, смерть/поранення, арешт, у випадках техногенних катастроф, природних катаклізмів, терактів, масових заворушень, інших випадків, які загрожують життю чи здоров'ю наших співвітчизників.

 

Звертайтеся до співробітників консульського відділу Посольства:

Камарчука Володимира Васильовича, Першого секретаря з консульських питань, щодо:

-         захисту прав та інтересів громадян України за кордоном;

-         консульського обліку;

-         оформлення посвідчень особи на повернення в Україну;

-         оформлення віз в Україну для іноземців;

-         оформлення довідки про набуття громадянства України за народженням;

-         оформлення довідки про непритягнення до кримінальної відповідальності на території України;

-         внесення відомостей до Державного реєстру виборців;

-         вчинення нотаріальних дій;

-         реєстрації актів цивільного стану;

-         посвідчення вірності перекладу;

тел: (+351) 21 301 50 49

 

Шевченко Ольги Сергіївни, Третього секретаря з консульських питань, щодо:

-         оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон;

-         витребування документів з України;

-         питань громадянства;

-         оформлення виїзду на постійне місце проживання за кордон;

-         отримання статусу закордонного українця.

тел: (+351) 21 301 00 58

Межі консульського округу:

м. Лісабон, Сетубал, Бежа, Каштелу Бранку, Сантарем, Евора, Лейрія, Порталегре, Фару, Азорські острови, Автономний регіон Мадейра.


Консульство України в Порту (Португальська Республіка)
Керівник: Коваль Анатолій Васильович
Консул - керівник Консульства України в м. Порту (Португальська Республіка)
Адреса: Avenida de França, 352, escritorio 3.9-3.10, 4050-276 Porto  . Переглянути на мапі
Телефон: (00 351) 22 201 18 89
Гаряча лінія (телефонувати виключно у разі загрози життю чи загибелі громадян України. (+351) 93 670 87 33
Факс: (00 351) 22 201 18 91
Ел. пошта: gc_ptp@mfa.gov.ua
Веб-сайт: http://porto.mfa.gov.ua
Графік роботи:

Прийом громадян України:

Понеділок, середа, п’ятниця: 9:30 – 12:45

Вівторок: 9:30 – 12:30, для громадян певних категорій   (інваліди, вагітні, тяжкохворі)    

Четвер:  14:30 – 17:45            Вихідні дні: субота, неділя

Межі консульського округу:

Авейру, Брага, Браганса, Віана ду Каштелу, Візеу
Віла Реал, Гуарда, Коімбра, Порту

Примітки:

Надання консультації у телефонному режимі громадянам України, іноземним громадянам та особам без громадянства:

 • Понеділок, середа: з 14:00 до 18:00
 • Вівторок: з 9:00 до 18:00.
 • Четвер: з 9.00 до 13.00
 • П’ятниця: з 14:00 до 16:45.                     

У неробочий та неприйомний час, у вихідні та святкові дні прийом громадян України проводиться в екстрених випадках: втрата паспортних документів, ДТП, смерть, арешт тощо.

Прийом іноземних громадян та осіб без громадянства:

В прийомні години, окрім вівторка

Увага! Консульство не відповідає в телефонному режимі на питання, відповіді на які вже містяться на сайті дипустанови (години роботи, які документи потрібні для вчинення консульських дій). Тому рекомендуємо уважно читати інформацію на сайті та телефонувати до консульства лише у разі виникнення комплексних питань, які не відображені на сайті та потребують роз'яснення з боку консульських посадових осіб.

Увага! Розгляд та опрацювання звернень громадян (пропозиції, заяви, скарги) здійснюється МЗС України, закордонними дипломатичними та консульськими установами України відповідно до Закону України «Про звернення громадян». Законом встановлено, що у зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним.

Звернення, оформлене без дотримання зазначених вимог, повертається заявнику з відповідними роз’ясненнями не пізніш як через десять днів від дня його надходження.

Письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Не розглядаються повторні звернення одним і тим же органом від одного і того ж громадянина з одного і того ж питання, якщо перше вирішено по суті.