• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Português
Довідка про підтвердження видачі посвідчення водія
Опубліковано 11 лютого 2020 року о 15:37

Подати заяву про отримання довідки про підтвердження видачі посвідчення водія українського зразка можна у Посольстві України в Португальській Республіці, звернувшись особисто з відповідною власноручно написаною заявою, бланк та зразок заповнення якої Ви можете отримати безпосередньо у консульському підрозділі закордонної дипломатичної установи.

До зазначеної заяви додаються:

 • оригінал та копія паспорта громадянина України для виїзду за кордон;
 • оригінал та копія посвідчення водія.

Консульський збір за витребування інформації від компетентних органів України та оформлення відповідної довідки (щодо однієї особи) складає 28 євро. Оплата здійснюється у безготівковій формі через POS термінали, наявні в залі для консульського прийому після перевірки документів консульською посадовою особою.

Отримати оформлену довідку можливо особисто або засобами поштового зв’язку (в такому випадку до заяви додається придбаний заздалегідь конверт "pré-pago" з заповненою адресою адресата) через 30-45 днів з дня подачі відповідної заяви до Посольства.

Довідково:

Питання обміну посвідчення водія відноситься до компетенції IMT (Instituto da Mobilidade e dos Transportes).

З вимогами португальської сторони щодо обміну посвідчень Ви можете ознайомитися за цим посиланням.

Відповідно до чинного законодавства Португалії, обмін посвідчень водія іноземців, у т.ч. громадян України, здійснюється після спливу 185 днів з дня отримання документу, що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування іноземця на території Португалії, без необхідності складання додаткових іспитів.

Особи, які бажають здійснити обмін посвідчень водія українського зразка на посвідчення португальського зразка, мають відповідати таким вимогам:

- відповідність мінімально дозволеному віку для керування відповідною категорією транспортного засобу;

- відповідність фізичному та розумовому розвитку;

- проживання на законних підставах в Португалії;

- відсутність заборони керувати транспортним засобом або відсутність випадків вилучення посвідчення водія з міркувань безпеки.

Крім того, з метою обміну посвідчення водія, іноземцям, в тому числі громадянам України, необхідно подавати такі документи:

- оригінал посвідчення водія;

- оригінал та копію документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство особи;

- ідентифікаційний номер платника податків в Португалії (NIF/Nº contribuínte);

- медичну довідку, видану кваліфікованим та уповноваженим на те медичним працівником, про спроможність керувати транспортним засобом будь якої категорії;

- медичну довідку про психологічний стан водія, видану компетентним психологом, для водіїв ІІ-ої групи, водіїв категорії C, CE, D, DE, C1, C1E, D1 e D1E та водіїв категорії B та BE (керування транспортом швидкої допомоги, пожежників, транспортування хворих, транспортування школярів та керування орендованими легковими автомобілями);

- документ, виданий компетентним органом країни громадянства (в тому числі закордонною дипломатичною установою), що підтверджує дійсність посвідчення водія, термін його дії та відповідні категорії із зазначенням дати складання іспиту з кожної з них;

- переклад посвідчення водія, засвідчений дипломатичним представництвом або консульською установою, у разі якщо оригінал посвідчення не містить інформації португальською, французькою, англійською або іспанською мовами.

Вартість обміну посвідчень водія для іноземців в Португалії складає 30 євро.

Разом з тим, під час проведених переговорів з керівництвом ІМТ (Instituto da Mobilidade e dos Transportes - IMT) працівниками ПУ в ПР було роз’яснено, що відповідно до чинного законодавства України, централізоване оформлення, видача, повернення та обмін посвідчень водія здійснюється територіальними органами з надання сервісних послуг МВС України у визначені законодавством строки. Враховуючи зазначене, ПУ в ПР не має доступу до відповідних баз даних МВС України, не уповноважене оформлювати будь-які документи, що підтверджують дійсність виданих на території України посвідчень водія та може виконувати виключно посередницькі функції під час процедур обміну посвідчень водія.

Так чином, було домовлено, що громадяни України, які тимчасово або постійно проживають в Португалії, з метою отримання документу, який підтверджуватиме факт видачі особистого посвідчення водія, можуть діяти за такими алгоритмами:

- звернення громадянина до ПУ (із власноруч написаною заявою до якої додаються копії паспорта громадянина України для виїзду за кордон, посвідчення водія, яке підлягає обміну та квитанцію про сплату консульського збору у розмірі 28 євро) – звернення ПУ до Регіонального сервісного центру МВС України – відповідь Регіонального сервісного центру МВС України до ПУ (така відповідь РСЦ МВС щодо отримання необхідної інформації надсилається впродовж 30-45 календарних днів, починаючи з дня надсилання ПУ відповідного запиту) – відповідь ПУ громадянину України;

або

- звернення громадянина до МВС – відповідь МВС громадянину у формі відповідної довідки (проставлення апостилю та здійснення нотаріально завіреного перекладу на португальську мову) – звернення громадянина до ІМТ. У випадку відсутності на вказаній довідці інформації про термін дії посвідчення водія, такі посвідчення водія вважаються такими, що видані безстроково.

Крім цього, звертаємо Вашу увагу, що відповідно до статті 19 додатку 1 до розділу 2 Закону Португалії від 27 липня 2016 року № 40/2016 «Про дорожній рух» під час обміну посвідчення водія на посвідчення португальського зразка, особа повинна проживати на території Португалії щонайменше 185 днів (як було зазначено вище), або у разі отримання такого посвідчення на території третьої країни (не в Україні), перебувати в цій країні впродовж зазначеного терміну. При цьому, єдиним документом що підтверджує факт перебування особи на території іноземної є дійсний закордонний паспорт громадянина для виїзду за кордон, в якому при перетині державного кордону (при в’їзді або виїзді) працівниками Державної фіскальної служби (митниками) мають в обов’язковому порядку проставлятися відповідні відмітки.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux