• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Português
Оформлення посвідчення особи на повернення в Україну ("білий паспорт")
Опубліковано 04 лютого 2020 року о 16:23

Посвідчення особи на повернення в Україну є документом, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України (крім випадків, передбачених законами), дає право на в'їзд в Україну, оформляється і видається закордонними дипломатичними установами України. Даний документ використовується як паспорт (тому його часто називають "білий паспорт") для повернення в Україну літаком, автобусом чи іншим наземним транспортом.

Посвідчення оформлюється та видається у разі

 • втрати або викрадення під час перебування за межами України документа, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України та/або дає право на виїзд з України і в'їзд в Україну;
 • коли строк дії документа, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України та дає право на виїзд з України і в'їзд в Україну, закінчився;
 • коли встановлено, що документ, який посвідчує особу, підтверджує громадянство України та дає право на виїзд з України і в'їзд в Україну, є недійсним з інших причин;
 • коли громадянин України не оформлював документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України та/або дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну.

Посвідчення може бути також видано особам без громадянства, які мають право на постійне проживання в Україні, іноземцям та особам без громадянства, яких в Україні визнано біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, в разі втрати або викрадення під час перебування за кордоном виданих в Україні документів, що посвідчують особу та дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну, якщо строк дії таких документів закінчився або встановлено, що вони є недійсними з інших причин.

Строки оформлення:

Оформлення та видача посвідчення здійснюються протягом одного робочого дня при наявності дійсного українського внутрішнього паспорта у формі ID картки або щодо дітей до 14 років при наявності оригінала Свідоцтва про народження та паспортних документів одного з батьків, 

протягом одного - п'яти робочих днів при наявності дійсного українського внутрішнього паспорта у формі книжечки, 

протягом одного - двох тижнів у разі необхідності надсилання письмового запиту в Україну для підтвердження особи та громадянства (посвідчення оформлюється після отримання консульською посадовою особою дипломатичної установи відомостей, передбачених чинним законодавством, загальний строк оформлення посвідчення може бути продовжено до часу отримання відповіді на такий запит, але не більш як 30 днів).


прийом щодо оформлення "білого паспорта" (посвідчення на повернення в Україну) - Вікно 2-3 без попереднього запису або за попереднім записом
пн, ср, чт, пт – з 9:00 до 13:00;  вт – з 14:00 до 18:00;
у випадку необхідності термінового повернення в Україну просимо узгодити час візиту по телефону +351965088115Необхідні документи


Для осіб, які досягли 16-ти річного віку:

1. заява-анкета (заповнюється в Посольстві)

2. якщо особа раніше оформлювала закордонний паспорт - документ, виданий компетентним органом іноземної держави, що підтверджує факт звернення особи щодо втрати або викрадення закордонного паспорта (declaração da PSP (довідка з поліції) або declaração da GNR (довідка з Національної гвардії)) або оригінал закордонного паспорта, якщо строк його дії закінчився або встановлено, що він є недійсним з інших причин

3. (у разі наявності) український внутрішній паспорт або інший документ, що посвідчує особу, підтверджує особу та громадянство України

4. одну кольорову портретну фотокартку розміром 3,5 х 4,5 см або 10 х 15 см (у разі оформлення посвідчення особі, яка не може пересуватися самостійно у зв'язку із тривалим розладом здоров'я (що підтверджено документами), або у разі наявності обґрунтованих обставин, які доводять неспроможність заявника прибути до найближчої дипломатичної установи)

5.  документ, що підтверджує сплату консульського збору (28 євро)

Сплата консульського збору здійснюється безпосередньо при подачі документі. Оплата може бути здійснена в приміщенні консульського підрозділу Посольства банківською карткою будь-якого португальського банку з використанням банківського терміналу, який працює в системі MultiBanco.

Якщо у Вас немає можливості оплатити через POS-термінал, то вам необхідно після подачі документів отримати направлення від консульської посадової особи та сплатити консульський збір готівкою у відділенні банку Santander Totta шляхом внесення необхідної суми безпосередньо на відповідний рахунок Посольства. 

Посвідчення на повернення оформлюється особі, яка досягла шістнадцятирічного віку, на підставі заяви-анкети, поданої нею особисто.

Для дітей віком до 16 років одним із батьків подаються:

1. заява-анкета (заповнюється одним із батьків в Посольстві), присутність дитини обов'язкова з 14 років

2. дійсний паспорт громадянина України для виїзду за кордон одного з батьків

3. свідоцтво про народження дитини видане в Україні або 

свідоцтво про народження дитини видане португальськими компетентними органами (або органами іншої країни) зі штампом «Апостиль» та нотаріально засвідченим перекладом на українську мову + довідка про реєстрацію особи громадянином України

5. якщо дитині раніше оформлювався закордонний паспорт - документ, виданий компетентним органом іноземної держави, що підтверджує факт звернення особи щодо втрати або викрадення закордонного паспорта дитини - (declaração da PSP (довідка з поліції) або declaração da GNR (довідка з Національної гвардії)) або оригінал закордонного паспорта, якщо строк його дії закінчився або встановлено, що він є недійсним з інших причин

6. одна кольорова портретна фотокартка розміром 3,5 х 4,5 см або 10 х 15 см (зазначена фотокартка повинна відповідати вимогам Міжнародної організації цивільної авіації (IKAO) Doc 9303), на щільному фотографічному папері без відміток чорнилом, зламів, подряпин; зображення голови має займати від 70 до 80 % фотокартки, надпліччя - від 20 до 30 %; фон має бути однорідним білим)

Оформлення посвідчення на повернення в Україну для дитини до 16 років здійснюється безоплатно в день подання повного пакету документів.

Посвідчення на повернення оформлюється особі, яка не досягла шістнадцятирічного віку, особі, яка визнана судом обмежено дієздатною або недієздатною, на підставі заяви-анкети одного з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших законних представників, визначених судом або іншими компетентними органами, яка подається під час особистого візиту в Посольство. Присутність дитини обов'язкова з 14 років.


Оформлене посвідчення видається особисто заявникові або одному з батьків (при оформленні посвідчення особі до 16 років).

Посвідчення, оформлене особі, яка не досягла шістнадцятирічного віку, може бути видане особі, уповноваженій на це її законним представником на підставі довіреності, засвідченої в установленому порядку. Для цього законний представник подає документ, що посвідчує його особу, та документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника.

У разі коли громадянин втратив документи в країні, на території якої відсутня дипломатична установа, оформлене посвідчення може бути доставлено заявнику засобами поштового зв'язку або експрес-зв'язку, якщо це дозволяється законодавством такої країни.


Термін дії посвідчення

Строк дії посвідчення визначається консульською посадовою особою дипломатичної установи, відповідальною за його видачу, виходячи з реальної можливості повернення в Україну пред'явника посвідчення, але не може перевищувати 30 днів, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України.

У разі хвороби, нещасного випадку та з інших причин, передбачених законодавством, строк дії посвідчення може бути продовжено консульською посадовою особою дипломатичної установи на шляху прямування особи до України на строк, необхідний для повернення особи на територію України, але не більш як на 30 днів, за особистим клопотанням заявника або його законного представника, або органу, за поданням якого посвідчення оформлене.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux