• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Português
Оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон
Опубліковано 16 жовтня 2012 року о 00:00

Загальна інформація

Консульський відділ Посольства України в Португальській Республіці оформлює та видає паспорти громадянина України для виїзду за кордон з безконтактним електронним носієм (чіп), що імплантований до паспорта громадянина України для виїзду за кордон (з внесенням відповідної інформації та відцифрованих відбитків пальців рук до такого носія) = "біометричний закордонний паспорт". 

Паспорт громадянина України для виїзду за кордоно оформляється:

1. особам, які досягли 16-ти річного віку – на 10 років на підставі особистої заяви-анкети та відповідних документів (див. нижче);

2. особам, які не досягли 16-річного віку – на 4 роки на підставі заяви-анкети одного з батьків (при цьому чинним законодавством вимагається присутність обох батьків в Посольстві при подачі документів, присутність дитини обов'язкова з 12 років) та відповідних документів (див. нижче).

Вартість оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон (ПГУВК)

Відповідно до Тарифів консульського збору, за оформлення паспорта для виїзду за кордон стягується консульський збір у розмірі:

 • для дорослих - 120 євро (оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон - 83 євро, автоматизована обробка даних при оформленні паспорта громадянина України для виїзду за кордон - 37 євро);
 • для дітей віком до 16 років - 37 євро (за автоматизовану обробку даних при оформленні паспорта громадянина України для виїзду за кордон, у тому числі для осіб до 16 років).
Сплата консульського збору здійснюється безпосередньо при подачі документів в день звернення в Посольстві банківською карткою. Оплата проводиться у безготівковій формі в приміщенні консульського підрозділу Посольства з використанням банківського терміналу, який працює в системі MultiBanco.

Строки оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон (ПГУВК)

Відповідно до підпункту 3) пункту 8 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, його тимчасового затримання та вилучення, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 7 травня 2014 р. № 152, у разі оформлення заяви-анкети в закордонній дипломатичній установі, обмін та видача паспорта для виїзду за кордон здійснюються у строк до 3 (трьох) місяців.

інформуємо, що чинним  законодавством України термінове оформлення паспортів для виїзду за кордон в дипломатичних та консульських установах не передбачене

Необхідні документи: 

1.заява-анкета, яка формується в електронній формі консульською посадовою особою під час особистого візиту в Посольство;

2. документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України відповідно до статті 5 Закону України «Про громадянство» (оригінал "закордонного паспорта" та, за наявності, "внутрішнього паспорта" громадянина України); 

шановні громадяни, просимо бути уважними, рекомендовано звертатись з питань оформлення нового закордонного паспорта до того як завершиться термін дії Вашого актуального документа

3. документ, що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування громадянина України за кордоном: 

 • резиденція (Título de Residência) / діюча віза, 
 • довідка з Junta de Freguesia,
 • у разі відсутності вищезазначених документів – будь-який інший документ, що підтверджує адресу проживання заявника в Португалії.

4. документ про сплату консульського збору (сплата консульського збору здійснюється безпосередньо при поданні документів у безготівковій формі банківською картою в приміщенні консульського підрозділу Посольства з використанням банківського терміналу).


У разі оформлення паспорта у зв'язку із втратою або викраденням паспорта додатково додаються:

 1. у довільній формі заява про оформлення паспорта у зв'язку з його втратою або викраденням;
 2. документ (протокол, довідка тощо), виданий компетентними органами іноземної держави, в якій втрачено або викрадено паспорт, що підтверджує факт звернення заявника з приводу його втрати або викрадення = довідка з поліції.

У разі зміни прізвища чи імені особи додатково подаються:

 1. оригінал нового "внутрішнього паспорта", оформленого на нове ім'я;
 2. оригінал свідоцтва про шлюб / свідоцтва про розірвання шлюбу / свідоцтва про переміну імені /відповідного рішення суду.

Важливо! Для осіб, які тимчасово перебувають за кордоном (не зняті з реєстраційного обліку в Україні, не оформили виїзд на постійне місце проживання до Португалії), з питань внесення змін до внутрішніх паспортів слід звертатися до органів Державної міграційної служби України за місцем реєстрації в Україні.

1. заява-анкета, яка формується в електронній формі консульською посадовою особою під час подачі документів від імені дитини батьками (усиновлювачами), опікунами, піклувальниками;

2. одна фотокартка розміром 10 х 15 см (у разі оформлення паспорта дитині , що не досягла дванадцятирічного віку) для внесення відцифрованого образу обличчя особи шляхом сканування; зазначена фотокартка повинна відповідати вимогам Міжнародної організації цивільної авіації (IKAO) Doc 9303) та Про затвердження Вимог до відциф... | від 18.10.2019 № 875 (rada.gov.ua) 

Не допускається фотографування в окулярах, за винятком випадків, якщо дитина носить окуляри постійно. Просимо повідомляти про факт постійного носіння дитиною окулярів консульській посадовій особі при подачі документів. В такому випадку на фото дитини в окулярах скло окулярів має бути прозорим, без плям, тріщин, подряпин, пошкоджень; оправа окулярів повинна бути без пошкоджень та не закривати очі; на лінзах окулярів не повинно бути бліків та відблисків. 

3. оригінал та копія свідоцтва про народження 

якщо дитина народилась в Португалії, подається оригінал свідоцтва про народження, виданого португальськими компетентними органами, яке має бути засвідчене штампом «Апостиль» та офіційно перекладене на українську мову; документ має бути незіпсованим / непошкодженим: сургучна печатка на апостилі повинна бути цілісна, не розсипана; переклад має бути пришитим до оригіналу свідоцтва; на документі не повинно бути плям та виправлень

якщо дитина народилась за кордоном, але не в Португалії, подається оригінал свідоцтва про народження, виданого компетентними органами країни народження, яке має бути засвідчене апостилем (або легалізоване) та офіційно перекладене на українську мову, документ має бути незіпсованим

якщо дитина народилась в Україні, подається оригінал українського Свідоцтва про народження

4. у разі народження дитини за кордоном - оригінал та копія довідки про реєстрацію особи громадянином України

5. паспорт громадянина України для виїзду за кордон, який підлягає обміну (у разі наявності);

6. дійсні паспорти громадянина України для виїзду за кордон обох батьків (оригінали);

7. документ, що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування за кордоном: 

 • резиденція (Título de Residência); 
 • довідка з Junta de Freguesia; 
 • у разі відсутності – будь-який документ із зазначенням місця проживання в Португалії (одного з батьків / дитини).

8. документ про сплату консульського збору (сплата консульського збору здійснюється безпосередньо при поданні документів у безготівковій формі в приміщенні консульського підрозділу Посольства з використанням банківського терміналу).


При подачі документів на оформлення  паспорта громадянина України для виїзду за кордон, який не досяг шістнадцятирічного віку, присутність обох батьків є обов'язковою

Присутність дитини є обов'язковою з 12 років!


У разі відсутності одного з батьків в Посольстві в момент подачі документів, від того з батьків, хто відсутній, подається нотаріальна заява – згода на оформлення закордонного паспорта дитині. (не довіреність, не дозвіл на виїзд за кордон, не дозвіл на проживання за кордоном, а нотаріально засвідчена заява-дозвіл на виготовлення паспорта). 👉 Порядок оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон 


❗  Заява від другого з батьків не вимагається, якщо він є іноземцем або особою без громадянства (що має бути підтверджено документально).

❗ Заява від другого з батьків не вимагається, якщо батьки не перебувають у шлюбі. В такому випадку передбачено, що оформлення, обмін та видача паспорта для виїзду за кордон здійснюється на підставі заяви-анкети того з батьків, з ким проживає дитина, за умови подання документу, який підтверджує факт неперебування в шлюбі, та документу, який підтверджує факт постійного проживання дитини з одним з батьків (це може бути рішення суду, в якому в резолютивній частині зазначено з ким дитина проживатиме, або довідка про зареєстроване місце проживання дитини разом з одним з батьків).

Якщо не було оформлено виїзд на постійне місце проживання до Португалії, то відповідно до чинного українського законодавства місцем постійного проживання дитини та одного з батьків вважається Україна, перебування в Португалії вважається тимчасовим, тому довідка про проживання дитини разом з одним із батьків повинна бути видана українськими компетентними органами.  


❗ Заява від другого з батьків не вимагається, якщо подається один із наступних документів:

- свідоцтво про смерть другого з батьків;

- рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;

- рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;

- рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним.


1. Внесення даних про дітей до паспортів батьків не передбачено чинним законодавством України. Кожній дитині оформлюється окремий паспорт.

 

2. Присутність дитини у консульському відділі Посольства України в Португальській Республіці під час подання документів на оформлення їй паспорта вимагається з 12-річного віку (з метою оформлення такій дитині біометричного паспорта з внесенням до чіпу відцифрованих відбитків пальців рук дитини).

 

3. З 01 жовтня 2016 року з чинного законодавства України вилучено норму, що давала правові підстави для продовження терміну дії закордонних паспортів (закордонних паспортів старого зразка – червоного кольору).

Разом з тим, якщо у Вас є такий паспорт з продовженим терміном дії, він буде дійсним до дати, на яку цей паспорт було продовжено.

Водночас, якщо Ви найближчим часом плануєте подорож із таким паспортом, ми б, все ж таки, рекомендували Вам звернутися до Посольства України, з метою оформлення нового біометричного паспорту.

Також з паспортом, у якого продовжений термін дії, Ви не зможете отримати візу до держав ЄС, законодавство яких вимагає, щоб закордонний паспорт мав термін дії не більше 10-ти років.

 

4. Відповідно до статті 10 Закону України «Про ЄДДР» визначено, що у разі якщо інформація про особу вноситься до Реєстру вперше, проводиться ідентифікація особи, після завершення якої автоматично формується унікальний номер запису в Реєстрі. Унікальний номер запису в Реєстрі є незмінним. Якщо особу не буде ідентифіковано, проводиться процедура встановлення особи, строк якої не перевищує двох місяців. У разі неможливості встановити особу протягом зазначеного строку особа встановлюється за рішенням суду про встановлення факту, що має юридичне значення, для видачі документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України. До завершення процедури встановлення особи, прийняття відповідного рішення суду документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, не видаються.

Ця норма Закону особливо важлива у контексті ідентифікації заявників, які зареєстровані/проживали на тимчасово окупованій території АР Крим або непідконтрольних районів Донецької та Луганської областей, та подали до Посольства України клопотання про оформлення закордонного паспорта.

 

5. Крім того, відповідно до статті 10 Закону України «Про ЄДДР» встановлено, що на письмове прохання особи внесення імені латинськими літерами до паспорта громадянина України для виїзду за кордон може бути виконано відповідно до його написання у раніше виданих документах, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, виданих компетентними органами України, або в документах, що підтверджують факт народження, зміну імені (у тому числі у разі укладання або розірвання шлюбу), виданих компетентними органами іноземної держави та легалізованих в установленому порядку.

 

6. Разом з тим, звертаємо увагу, що паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, посвідчення особи моряка, посвідчення члена екіпажу, посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, проїзний документ біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, проїзний документ особи, якій надано додатковий захист, картка мігранта містять безконтактний електронний носій. Посвідчення особи на повернення в Україну, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідчення водія не містять безконтактного електронного носія.

Таким чином, з 01 жовтня 2016 року Посольство України оформлює паспорти громадянина України для виїзду за кордон виключно з безконтактним електронним носієм.


До безконтактного електронного носія (чіп) вноситься:

 1. інформація, що міститься на сторінці даних паспорта;
 2. біометричні дані, параметри (відцифрований образ обличчя особи, відцифрований підпис особи - з 14 років, за згодою особи – відцифровані відбитки пальців рук - з 12 років);
 3. додаткова змінна інформація (про місце реєстрації, про сімейний стан, про відмову від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, про видачу приватизаційних паперів) – виключно за письмовим клопотанням особи, а стосовно особи, яка не досягла шістнадцятирічного віку, - її батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших представників.
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux