• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Português
В'їзд до Португалії у період карантинних обмежень
Опубліковано 02 жовтня 2020 року о 00:03

📅  Оновлено 14 червня 2021 рокуУ зв'язку із продовженням застосування режиму надзвичайної ситуації (situação de calamidade) на всій території континентальної Португалії та відповідно до Резолюції Ради міністрів Португальської Республіки № 5848-B/2021 визначено такі обмеження щодо прибуття до Португалії:

 • до 1 липня 2021 р. для громадян України дозволено прибуття до Португалії виключно для важливих подорожей (viagens essenciais), відповідно до визначеного в Рекомендаціях ЄС.
 • до 1 липня застосовується вимога залишатись на самоізоляції після прибуття до Португалії стосовно пасажирів, які прилітають ✈ авіарейсами з Бразилії, ПАР, Індії, Непалу.

✅ Важливими подорожами (viagens essenciais) вважаються: 

 • подорожі громадян будь-яких країн, за умови легального проживання таких громадян на території Португалії (громадяни України повинні мати посвідку на проживання - título de residência); 
 • поїздки з метою навчання, для реалізації професійних, лікувальних або гуманітарних цілей та для возз’єднання родини (з громадянами Португалії), за умови наявності відповідних документів, що підтверджують мету поїздки; рекомендується уточнювати перелік документів, які необхідно мати для подорожі, в посольстві / консульстві Португалії в країні Вашого перебування (перелік https://www.portaldascomunidades.mne.pt/pt/rede-consular) або в Службі з питань іноземців та кордонів Португалії (https://www.sef.pt/).
 • невідкладні подорожі членів сімей (відповідно до положень Директиви 2004/38/СЕ Європейського парламенту та Ради) громадян країн-членів ЄС, громадян країн Шенгенської зони. 

✅ Громадянам України дозволений транзит для повернення в Україну або для повернення в країну свого проживання (необхідно пред'явити посвідку на проживання в такій країні), або для здійснення важливої невідкладної поїздки, що має бути підтверджено відповідними документами. Рекомендується уточнювати перелік документів, які необхідно мати для подорожі, в посольстві / консульстві Португалії в країні Вашого перебування (перелік https://www.portaldascomunidades.mne.pt/pt/rede-consular) або в Службі з питань іноземців та кордонів Португалії (https://www.sef.pt/). 

🥼👩‍🔬🔬 Всі пасажири (в тому числі пасажири, які прибувають в Португалію авіарейсами з країн ЄС та країн Шенгенського простору), за виключенням дітей до 2 років, зобов’язані пред’явити ДО посадки в літак довідку про негативний результат тесту ампліфікації нуклеїнових кислот (NAAT), який було здійснено в період не більше ніж за 72 години до прибуття до Португалії, АБО результати швидкого тесту на антитіла, який було здійснено в період не більше ніж за 24 години до прибуття до Португалії, у разі відсутності у іноземців таких документів, таким громадянам буде відмовлено у в’їзді на національну територію Португалії.  

Це положення також застосовується до іноземних громадян, які подорожують через Португалію транзитом. 

🏥 Пасажири, які прибувають авіарейсами з Бразилії, ПАР, Індії та Непалу, в тому числі у випадку короткого транзиту через такі країни, мають відбути 14-денну самоізоляцію по приїзду в Португалію, для чого вимагається заповнити форму Despacho 5848-B/2021. 📑

Вимога залишатись на карантині протягом 14 днів не застосовується до транзитних пасажирів, за умови, що пасажир не залишає приміщення аеропорту для здійснення пересадки.


МАДЕЙРА

автономний регіон, адміністративна одиниця Португалії

За рішенням Уряду Автономного регіону Мадейра дозволені туристичні подорожі, в тому числі прибуття на Мадейру громадян України з метою туризму дозволено. При цьому всі подорожуючі, які прибувають на Майдеру (в тому числі на "внутрішніх" авіарейсах по Португалії), повинні надати до посадки в літак довідку з негативним результатом ПЛР-тестування на COVID-19, який було зроблено протягом останніх 72 годин до подання документів. Довідка про результати тестування повинна подаватись при реєстрації на рейс, при посадці та по прибуттю на Мадейру. Тест може подаватись в електронному вигляді або роздрукованим на папері, проте підтвердження у формі "смс з результатами тесту" не приймається. Від вимоги подати довідку про результати тесту звільняються діти до 11 років за умови відсутності у них ознак хвороби; особи, які отримали повний курс вакцинації від коронавірусу; а також пасажири, які хворіли на коронавірус в період до 90 днів по подорожі і мають медичне підтвердження про одужання. Також вимагається заповнення онлайн форми 📑 на платформі www.madeirasafe.com (заповнити форму необхідно в період від 48 до 12 годин до прибуття на Мадейру та отримати відповідний код). Після прибуття на Мадейру всі пасажири повинні пройти температурний контроль. Про правила перебування на Мадейрі, правила пересування між островами архіпелагу та відповідні обмеження, які застосовуються див. https://www.madeira.gov.pt/Covid19/DecisoesExcecionaisCovid19


АЗОРСЬКІ ОСТРОВИ

автономний регіон, адміністративна одиниця Португалії

Відповідно до рішення Уряду Автономного регіону Азорських островів (Резолюція 112/2021) на території зазначеного архіпелагу діє режим "підвищеної готовності", внаслідок чого громадянам України дозволено прибуття на Азори виключно для здійснення важливої подорожі. Всі подорожуючі, які прибувають на Азорські острови, обов’язково повинні надати до посадки в літак довідку з негативним результатом ПЛР-тестування на COVID-19, який було зроблено протягом останніх 72 годин до подання документів. Довідка про результати тестування повинна подаватись в електронному вигляді або роздрукованим на папері; підтвердження у формі "смс з результатами тесту" не приймається. Від вимоги подати довідку про результати тесту звільняються діти до 12 років за умови відсутності у них ознак хвороби; а також пасажири, які хворіли на коронавірус в період до 90 днів по подорожі і мають медичне підтвердження про одужання. Також вимагається заповнення онлайн форми 📑 на платформі https://mysafeazores.com. Про правила перебування на Азорських островах, правила пересування між островами та відповідні обмеження, які застосовуються див. https://covid19.azores.gov.pt/  

Європейський Союз вживає дій, щоб стримати поширення коронавірусу і підтримати національні системи охорони здоров’я держав-членів у приборканні пандемії Covid-19.

Щоб уповільнити розповсюдження коронавірусу, 17 березня 2020 лідери ЄС домовилися про скоординоване тимчасове обмеження на необов’язкові поїздки до ЄС, яке діяло до 30 червня 2020.

30 червня 2020 Європейська Рада прийняла рекомендацію про можливе скасування такого обмеження.

Рекомендація була оновлена 2 лютого 2021.


Тепер держави-члени ЄС можуть скасувати тимчасове обмеження на необов’язкові поїздки до ЄС з третьої країни, якщо епідеміологічна ситуація в цій країні відповідає наступним критеріям:

 • - кумулятивний рівень захворюваності на Covid-19 (загальна кількість нових випадків захворювань на 100 000 населення за попередні 14 днів) не більше 25;
 • - у порівнянні з аналогічним 14-денним попереднім періодом рівень захворюваності стабільний або знижується;
 • - рівень тестування (кількість тестів на Covid-19 на 100 000 населення протягом останніх 7 днів) більше 300;
 • - коефіцієнт позитивних випадків (відсоток позитивних результатів тестів серед всіх тестів на Covid-19, проведених протягом останніх 7 днів) не більше 4%.


Перелік країн, щодо яких скасовуються обмеження на подорожі до ЄС, регулярно переглядається. Останнє оновлення відбулось 6 травня 2021 р. 


З урахуванням поточної епідеміологічної ситуації в Україні в’їзд з України до країн-членів ЄС обмежений. Тобто в’їзд на територію країни-члена ЄС, у тому числі Португалії, можливий виключно за умови, що така поїздка є суттєвою, тобто відбувається з поважної причини.

Детальна інформація щодо обмежень на поїздки до ЄС опублікована на вебсайті Ради Європейського Союзу:

https://www.consilium.europa.eu/en/policies/coronavirus/covid-19-travel-and-transport

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux