• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Português
В'їзд до Португалії у період карантинних обмежень
Опубліковано 02 жовтня 2020 року о 00:03

📅  Оновлено - 10 січня 2022 рокуВідповідно до рішення Уряду Португальської Республіки (Despacho n.º 291-B/2022

до 9 лютого 2022 р. діють такі правила перетину кордону.

1. Україна відноситься до країн, щодо яких з 1 грудня Португалією застосовуються обмеження згідно із рекомендаціями ЄС у зв’язку із епідеміологічною ситуацією. Відповідно, для здійснення “неважливих” (в тому числі туристичних) подорожей до Португалії з 1 грудня 2021 р. до 9 січня 2022 р. громадяни України, які не мають дозвільних документів на проживання в Португалії або іншій країні ЄС, мають подати ковід-сертифікат про повний курс щеплення або про одужання (приймаються європейські ковід-сертифікати або українські цифрові ковід-сертифікати в паперовому або в електронному варіанті, український сертифікат повинен бути згенерований в додатку “ДІЯ”, з QR кодом, за умови, що пройшло більше 14 днів після останньої дози щеплення вакциною Janssen або AstraZeneca або Moderna або Pfizer). Зазначене не вимагається щодо дітей до 12 років та для здійснення "важливих подорожей".

див. Despacho n.º 11888-C/2021 

2. Додатково Постановою Ради Міністрів Португалії 157/2021 визначено, що з 1 грудня 2021 р. до 9 січня 2022 р. в’їзд будь-яким транспортом (при прибутті авіа-, наземним та морським транспортом) дозволений громадянам будь-якої країни лише за умови пред’явлення довідки про негативний результат тесту на коронавірус (приймаються результати ПЛР тесту, зробленого в період не більше ніж за 72 години до подання документа, або швидкий лабораторний тест на антиген, зроблений в період не більше ніж за 48 годин до подання документа, або європейський ковід-сертифікат про тест), незалежно від наявності у подорожуючого ковід-сертифікату про щеплення. Зазначене не вимагається щодо дітей до 12 років. 

Див. Resolução do Conselho de Ministros n.º 157/2021 

3. Всі пасажири, які прибувають на територію континентальної Португалії, літаками або морським транспортом повинні заповнити форму на https://portugalcleanandsafe.pt/en/passenger-locator-card (форму необхідно заповнити після здійснення “check-in” на авіарейс, на якому подорожуючі прилітають в Португалію, та до посадки в літак / за 96 годин до прибуття в Португалію морським транспортом). 

див. Decreto-Lei n.º 105-A/2021 

Таким чином на континентальну територію Португалії для громадян України (віком старше 12 років) в’їзд для здійснення "неважливих" подорожей (туризм, в гості, до родини на світа та ін.) дозволений будь-яким транспортом (при прибутті авіа-, наземним та морським транспортом) за умови пред’явлення дійсного біометричного українського закордонного паспорта, заповненої форми та двох наступних документів: 1. довідки про негативний результат тесту на КОВІД (приймаються довідка про результати ПЛР тесту, зробленого в період не більше ніж за 72 години до подання документа, або довідка про результати швидкого лабораторного тесту на антиген, зробленого в період не більше ніж за 48 годин до подання документа, або ковід-сертифікат про результати тестування) ТА 2. європейського ковід-сертифікату АБО українського цифрового ковід-сертифікату про повний курс щеплення вакциною Janssen (COVID-19 Vaccine Janssen) або AstraZeneca (Vaxzevria) або Moderna (Spikevax) або Pfizer-BioNTech (Comirnaty) (за умови, що пройшло більше 14 днів після останньої дози щеплення) АБО сертифікату про одужання згенерованого в додатку “ДІЯ” (з QR кодом, в паперовому або в електронному варіанті), дана вимога може не застосовуватись щодо громадян України, які мають дійсну посвідку на проживання в Португалії (residência).

див. Covid-19 – Perguntas Frequentes – Portal de Informação ao Imigrante (sef.pt) 

Для громадян України, які мають посвідку на проживання в Португалії (residência), для в'їзду на територію континентальної Португалії необхідно пред'явити дійсний український закордонний паспорт, дійсну "резиденцію", мати заповнену форму та документ про негативний результат тесту на коронавірус або ковід-сертифікат про одужання. Якщо дана категорія подорожуючих на момент в'їзду не матиме дійсного документу про тестування на коронавірус / сертифікату про одужання, кожний подорожуючий буде оштрафований на суму від 300 до 800 євро, а також буде змушений здійснити тест після прибуття в Португалію за власний рахунок (очікуючи на результати в аеропорту, термін очікування може досягати 24 год).

Подорожуючі, які намагатимуться в’їхати в Португалію без довідки про результати тесту на ковід, будуть оштрафовані на суму від 300 до 800 євро. Подорожуючі, які намагатимуться в’їхати в Португалію з фальшивими документами, будуть оштрафовані та ізольовані в спеціально відведених приміщеннях до з’ясування ситуації.

Подорожуючим, які здійснюють "неважливу поїздку" і не мають дійсної посвідки на проживання в Португалії (residencia), при відсутності двох вищезазначених ковід-документів в’їзд в Португалію буде заборонений (вихід з аеропорту в такому випадку НЕ дозволений)! Такі пасажири будуть примусово повернуті найближчим авіарейсом до країни, з якої прибули (п. с, ст. 6 Despacho n.º 11888-A/2021).

Після прибуття на континентальну частину Португалії може вимагатись проведення повторного тесту на ковід (за власний рахунок, термін очікування результатів може зайняти 12-24 год., до отримання результатів тесту вихід з аеропорту не дозволений), якщо у подорожуючого є ознаки захворювання (в аеропортах Португалії буде проводитись вимірювання температури тіла) або якщо виникають сумніви щодо дійсності поданих ковід-документів.

Відновлено роботу пунктів контролю на наземному кордоні з Іспанією, в аеропортах збільшено кількість співробітників, які мають компетенцію перевіряти ковід-документи, в аерпортах застосовується принцип категоризації пасажирів (в тому числі можуть видаватись браслети різного кольору в залежності від країни прибуття та мети подорожі).

Подорожуючі, які прибувають з ПАР, Ботсвана, Лесото, Намібія, Есватіні, Зімбабве, Мозамбік, або перебували на території цих країн будь-який час в період 14 днів до прибуття до Португалії, зобов’язані залишатись на самоізоляції протягом 14 днів після прибуття в Португалію (за місцем свого проживання). Від інших подорожуючих самоізоляція не вимагається. 

Більш детально англ.мовою https://www.visitportugal.com/en/content/covid-19-measures-implemented-portugal

Рекомендовано перевіряти в авіакомпанії повний актуалізований перелік документів, які дозволять Вам здійснити подорож до Португалії.


Транзит через Португалію (м.Лісабон або м.Порту)

дозволений для повернення в Україну або для повернення в країну свого проживання (необхідно пред'явити посвідку на проживання в такій країні) або для здійснення поїздки до країни/регіону, що дозволяє в'їзд громадянам України в умовах карантинних обмежень  (наприклад на Мадейру або на Азорські острови). 

Всі транзитні пасажири (в тому числі пасажири, які прибувають в Португалію авіарейсами з країн ЄС та країн Шенгенського простору), за виключенням дітей до 12 років, зобов’язані пред’явити ДО посадки в літак довідку про негативний результат ПЛР тесту на ковід, який було здійснено в період не більше ніж за 72 години до прибуття до Португалії, АБО результати швидкого лабораторного тесту на антиген, який було здійснено в період не більше ніж за 48 години до прибуття до Португалії. 

Рекомендовано залишатись в аеропорту та здійснювати пересадку на найближчий рейс по маршруту подорожі. В аеропортах тимчасово закриті зони для очікування, немає окремої транзитної зони, обмежено функціонування закладів громадського харчування.

Португалія тимчасово не має авіасполучення із такими країнами: Мозамбік, Марокко, ПАР, Ботсвана, Лесото, Намібія, Есватіні, Зімбабве.


На Мадейру 

Офіційна інформація португальською мовою про правила в’їзду на Мадейру розміщена на сторінці https://www.madeira.gov.pt/

В’їзд на Мадейру дозволений за умови пред’явлення довідки про негативний результат тесту на КОВІД (приймаються результати швидкого лабораторного тесту на антиген, зроблений в період не більше ніж за 48 годин до подання документа).

Пасажири, які мають європейський КОВІД сертифікат (в паперовому або в електронному варіанті) АБО український цифровий сертифікат про повний курс щеплення вакциною Astrazeneca, Pfizer, Moderna, Johnson & Johnson/Janssen, Sinovac/Instituto Buntantan, Sinopharm (VeroCell) (український сертифікат повинен бути згенерований в додатку “ДІЯ”, з QR кодом, може подаватись в паперовому або в електронному варіанті, за умови, що пройшло більше 14 днів після останньої дози щеплення) АБО сертифікат про одужання, а також діти до 12 років, звільняються від необхідності подавати довідку про тестування на ковід.

Після прибуття може бути потрібним пройти безкоштовне тестування для тих, хто прибуває без довідки про тестування на ковід, або якщо подається довідка, оформлена не відповідно до міжнародних вимог щодо таких документів (наприклад тільки українською мовою).


При цьому всі пасажири повинні заповнити форму на https://madeirasafe.com перед прибуттям на Мадейру (рекомендовано заповнити за 48 годин до прибуття, індивідуально на кожного пасажира, діти до 12 років можуть бути внесені до форми одного з батьків, при заповненні необхідно завантажити ковід-документи; в результаті подорожуючий має отримати на емейл відповідний QR-код, який необхідно пред’явити в аеропорту по прибуттю на Мадейру). 

Всі пасажири проходять температурний контроль в аеропорту після прибуття на Мадейру.

Більш детально англ.мовою https://www.visitmadeira.pt/en-gb/useful-info/corona-virus-(covid-19)/covid-safe-tourism 


На Азорські острови

Офіційна інформація португальською мовою про правила в’їзду на Азорські острови розміщена на сторінці https://destinoseguro.azores.gov.pt/

в’їзд при прибутті міжнародними авіарейсами дозволений за умови пред’явлення довідки про негативний результат тесту на КОВІД (приймаються результати ПЛР тесту, зробленого в період не більше ніж за 72 години до подання документа, або швидкий лабораторний тест на антиген, зроблений в період не більше ніж за 48 годин до подання документа) АБО ковід-сертифікату про одужання (український сертифікат повинен бути згенерований в додатку “ДІЯ”, з QR кодом, дійсний 180 днів).

в’їзд при прибутті внутрішніми авіарейсами дозволений за умови пред’явлення європейського КОВІД сертифікату (в паперовому або в електронному варіанті) АБО українського цифрового сертифікату про повний курс щеплення вакциною Astrazeneca, Pfizer, Moderna, Johnson & Johnson/Janssen (український сертифікат повинен бути згенерований в додатку “ДІЯ”, з QR кодом, може подаватись в паперовому або в електронному варіанті, за умови, що пройшло більше 14 днів після останньої дози щеплення) АБО довідки про негативний результат тесту на КОВІД (приймаються результати ПЛР тесту, зробленого в період не більше ніж за 72 години до подання документа, або швидкий лабораторний тест на антиген, зроблений в період не більше ніж за 48 годин до подання документа) АБО ковід-сертифікату про одужання (український сертифікат повинен бути згенерований в додатку “ДІЯ”, з QR кодом, дійсний 180 днів)

Зазначене не стосується дітей до 12 років.

Після прибуття може потребуватись повторне тестування. 

Всі пасажири повинні заповнити форму на www.visitazores.com

Більш детально англ.мовою https://www.visitportugal.com/en/content/covid-19-measures-implemented-portugal.


Відповідно до Постанови Ради Міністрів 157/2021 в’їзд будь-яким транспортом (при прибутті авіа-, наземним та морським транспортом) на континентальну територію Португалію дозволений для громадян України, які здійснюють "неважливу подорож" (в т.ч. для туризму) за умови пред’явлення двох ковід-документів: 1. довідки про негативний результат тесту на КОВІД (приймаються результати ПЛР тесту, зробленого в період не більше ніж за 72 години до подання документа, або швидкий лабораторний тест на антиген, зроблений в період не більше ніж за 48 годин до подання документа) ТА 2. європейського КОВІД сертифікату (в паперовому або в електронному варіанті) АБО українського цифрового сертифікату про повний курс щеплення вакциною Janssen (COVID-19 Vaccine Janssen) або AstraZeneca (Vaxzevria) або Moderna (Spikevax) або Pfizer-BioNTech (Comirnaty) (український сертифікат повинен бути згенерований в додатку “ДІЯ”, з QR кодом, може подаватись в паперовому або в електронному варіанті, за умови, що пройшло більше 14 днів після останньої дози щеплення).

Covid-19 – Perguntas Frequentes – Portal de Informação ao Imigrante (sef.pt) 

🔥  Паперові сертифікати, видані українськими медичними закладами, засвідчені печатками та штампами медичних центрів, в тому числі “жовті сертифікати”, оформлені сімейним лікарем, без цифрового сертифікату в додатку “Дія”, не приймаються.

Відповідно до Постанови Ради Міністрів 157/2021 в’їзд будь-яким транспортом (при прибутті авіа-, наземним та морським транспортом) на континентальну територію Португалію дозволений для громадян України, які здійснюють "неважливу подорож" (в т.ч. для туризму) за умови пред’явлення двох ковід-документів: 1. довідки про негативний результат тесту на КОВІД (приймаються результати ПЛР тесту, зробленого в період не більше ніж за 72 години до подання документа, або швидкий лабораторний тест на антиген, зроблений в період не більше ніж за 48 годин до подання документа) ТА 2. європейського КОВІД сертифікату (в паперовому або в електронному варіанті) АБО українського цифрового сертифікату про повний курс щеплення вакциною Janssen (COVID-19 Vaccine Janssen) або AstraZeneca (Vaxzevria) або Moderna (Spikevax) або Pfizer-BioNTech (Comirnaty) (український сертифікат повинен бути згенерований в додатку “ДІЯ”, з QR кодом, може подаватись в паперовому або в електронному варіанті, за умови, що пройшло більше 14 днів після останньої дози щеплення).

Covid-19 – Perguntas Frequentes – Portal de Informação ao Imigrante (sef.pt) 

Відповідно до Постанови Ради Міністрів 157/2021 в’їзд будь-яким транспортом (при прибутті авіа-, наземним та морським транспортом) на континентальну територію Португалію дозволений для громадян України, які здійснюють "неважливу подорож" (в т.ч. для туризму) за умови пред’явлення двох ковід-документів: 1. довідки про негативний результат тесту на КОВІД (приймаються результати ПЛР тесту, зробленого в період не більше ніж за 72 години до подання документа, або швидкий лабораторний тест на антиген, зроблений в період не більше ніж за 48 годин до подання документа) ТА 2. європейського КОВІД сертифікату (в паперовому або в електронному варіанті) АБО українського цифрового сертифікату про повний курс щеплення вакциною Janssen (COVID-19 Vaccine Janssen) або AstraZeneca (Vaxzevria) або Moderna (Spikevax) або Pfizer-BioNTech (Comirnaty) (український сертифікат повинен бути згенерований в додатку “ДІЯ”, з QR кодом, може подаватись в паперовому або в електронному варіанті, за умови, що пройшло більше 14 днів після останньої дози щеплення).

Covid-19 – Perguntas Frequentes – Portal de Informação ao Imigrante (sef.pt) 

Після прибуття може потребуватись повторне тестування (очікувати на результати необхідно 12-24 год. у визначеному компетентними органами місці).  

Офіційна інформація про правила в’їзду на Мадейру розміщена на сторінці https://www.madeira.gov.pt/Governo-Regional-Madeira/ctl/Read/mid/4829/InformacaoId/68784/UnidadeOrganicaId/9/CatalogoId/0

В’їзд на Мадейру дозволений за умови пред’явлення довідки про негативний результат тесту на КОВІД (приймаються результати швидкого лабораторного тесту на антиген, зроблений в період не більше ніж за 48 годин до подання документа).

Пасажири, які мають європейський КОВІД сертифікат (в паперовому або в електронному варіанті) АБО український цифровий сертифікат про повний курс щеплення вакциною Astrazeneca, Pfizer, Moderna, Johnson & Johnson/Janssen, Sinovac/Instituto Buntantan, Sinopharm (VeroCell) (український сертифікат повинен бути згенерований в додатку “ДІЯ”, з QR кодом, може подаватись в паперовому або в електронному варіанті, за умови, що пройшло більше 14 днів після останньої дози щеплення) АБО сертифікат про одужання, а також діти до 12 років, звільняються від необхідності подавати довідку про тестування на ковід.

Після прибуття може бути потрібним пройти безкоштовне тестування для тих, хто прибуває без довідки про тестування на ковід, або якщо подається довідка, оформлена не відповідно до міжнародних вимог щодо таких документів (наприклад тільки українською мовою).


При цьому всі пасажири повинні заповнити форму на https://madeirasafe.com перед прибуттям на Мадейру (рекомендовано заповнити за 48 годин до прибуття, індивідуально на кожного пасажира, діти до 12 років можуть бути внесені до форми одного з батьків, при заповненні необхідно завантажити ковід-документи; в результаті подорожуючий має отримати на емейл відповідний QR-код, який необхідно пред’явити в аеропорту по прибуттю на Мадейру). 

Всі пасажири проходять температурний контроль в аеропорту після прибуття на Мадейру.

Більш детально англ.мовою https://www.visitmadeira.pt/en-gb/useful-info/corona-virus-(covid-19)/covid-safe-tourism 


Офіційна інформація про правила в’їзду на Азорські острови розміщена на сторінці https://destinoseguro.azores.gov.pt/?page_id=8908

в’їзд при прибутті міжнародними авіарейсами дозволений за умови пред’явлення довідки про негативний результат тесту на КОВІД (приймаються результати ПЛР тесту, зробленого в період не більше ніж за 72 години до подання документа, або швидкий лабораторний тест на антиген, зроблений в період не більше ніж за 48 годин до подання документа) АБО ковід-сертифікату про одужання (український сертифікат повинен бути згенерований в додатку “ДІЯ”, з QR кодом, дійсний 180 днів).

в’їзд при прибутті внутрішніми авіарейсами дозволений за умови пред’явлення європейського КОВІД сертифікату (в паперовому або в електронному варіанті) АБО українського цифрового сертифікату про повний курс щеплення вакциною Astrazeneca, Pfizer, Moderna, Johnson & Johnson/Janssen (український сертифікат повинен бути згенерований в додатку “ДІЯ”, з QR кодом, може подаватись в паперовому або в електронному варіанті, за умови, що пройшло більше 14 днів після останньої дози щеплення) АБО довідки про негативний результат тесту на КОВІД (приймаються результати ПЛР тесту, зробленого в період не більше ніж за 72 години до подання документа, або швидкий лабораторний тест на антиген, зроблений в період не більше ніж за 48 годин до подання документа) АБО ковід-сертифікату про одужання (український сертифікат повинен бути згенерований в додатку “ДІЯ”, з QR кодом, дійсний 180 днів)

Зазначене не стосується дітей до 12 років.

Після прибуття може потребуватись повторне тестування. 

Всі пасажири повинні заповнити форму на www.visitazores.com

Більш детально англ.мовою https://www.visitportugal.com/en/content/covid-19-measures-implemented-portugal.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux