Посольство України в Португальській Республіці

Київ 05:44

Відповідь МЗС Португалії на лист-звернення української громади щодо підтримки підписання Угоди про Асоціацію

21 травня 2013, 20:18

Вельмишановні панове,

За дорученням Державного Міністра та Міністра закордонних справ висловлюю вдячність за люб’язний лист стосовно Угоди про Асоціацію ЄС – Україна.

Як Вам, напевно, відомо, Португалія продовжує підтримувати процес політичної асоціації та економічної інтеграції України з Європейським Союзом в рамках Східного Партнерства. Ми щиро сподіваємося, що вже ближчим часом стане можливим відзначити прогрес України у відносинах з ЄС.

Під час засідання Ради Міністрів закордонних справ у грудні 2012 року та в ході Саміту ЄС – Україна у лютому ц.р. Європейський Союз поновив Україні пропозицію політичної асоціації та економічної інтеграції на основі поваги до спільних цінностей. Під час зазначених заходів Європейський Союз підтвердив свою зацікавленість підписати Угоду про Асоціацію, переважніше до проведення Саміту «Східного Партнерства» у Вільнюсі в листопаді ц.р., в разі, якщо українська влада продемонструє рішучі дії та відчутний прогрес у трьох сферах: вирішення питання вибіркового правосуддя і вжиття заходів щодо недопущення його рецидиву; здійснення реформ, визначених Порядком денним Асоціації, погодженим між Європейським Союзом і Україною; реалізація рекомендацій міжнародних спостерігачів на останніх парламентських виборах у 2012 році.     

Як дружня Вашій державі країна, Португалія продовжує надихати українську владу до зрушень у вищезазначених сферах. Ми впевнені, що як Україна, так і Європейський Союз зможуть виправдати очікування і прагнення своїх громадян, створивши сприятливе підґрунтя для підписання Угоди про Асоціацію у найближчі місяці.

 

З найкращими побажаннями, і від себе особисто

 /підпис/

Мадалена Фішер

Керівник Кабінету 

Останні новини

Концерт солістів Київського національного академічного театру оперети у Лісабоні | 10 жовтня, 19:48

Посольствo України запрошує на концерт Київського національного академічного театру оперети, який відбудеться 5 листопада ц.р., початок о 21:00, у Teatro Politeama в м.Лісабон

Відеозвернення Посла України Інни Огнівець | 03 жовтня, 18:23

Позиція України щодо агресивної політики Росії залишається незмінною. Росія – країна-окупант та агресор. Це зміниться лише тоді, коли Росія забере свої війська та зброю з української території, а також поверне всі окуповані території України

Участь Посла України у “Leadership Summit Portugal. Are we going togerther 2019?» | 03 жовтня, 14:14

Посол України Інна Огнівець взяла участь у черговому саміті «Leadership Summit Portugal. Are we going togerther 2019?», який відбувся 1 жовтня ц.р. у Кашкаіш.

Урочисте відкриття пам’ятника Тарасу Шевченку в Лісабоні | 15 вересня, 19:48

14 вересня ц.р. на площі Італії в Лісабоні відбулося урочисте відкриття пам’ятника Тарасу Шевченку, автором якого став португальський скульптор Е.де Карвалью.

Попередження щодо пожеж в Португалії! | 13 вересня, 10:41

За інформацією Міністерства внутрішніх справ, Міністерства сільського господарства, лісів та розвитку Португалії метеорологічна ситуація в країні вимагає надзвичайної уваги у зв’язку із небезпекою виникнення масштабних пожеж. Служби цивільного захисту Португалії оголосили червоний рівень загрози лісових пожеж в округах Сетубал, Лісабон, Сантарень, Порталегре, Каштело-Бранко, Коімбра, Гуарда, Візеу, Віла-Реал та Браганса.