• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Português
Набуття громадянства України за народженням
Опубліковано 10 лютого 2020 року о 19:36

Дитина, яка народилася за кордоном, батьки (або один з  батьків) якої на момент її народження перебували у громадянстві  України, є громадянином України з моменту свого народження. Прийняття рішення про оформлення набуття громадянства такою дитиною та її реєстрація громадянином України на підставі пункту 1 статті 6 Закону України "Про громадянство України" здійснюються територіальними органами Державної міграційної служби України за місцем прописки батьків або одного з них в Україні АБО закордонними дипломатичними установами України в державі народження дитини.

назва послуги Оформлення набуття особою громадянства України за народженням

як отримати послугу Для реєстрації в Посольстві України в Лісабоні набуття українського громадянства дитини, яка народилась в Португалії, один з її батьків, що перебуває в українському громадянстві, має подати до Посольства такий перелік документів:
строк та вартість надання послуги Заява щодо набуття громадянства розглядається керівником Посольства України в Португалії, рішення про набуття особою громадянства України приймається в період до 15 днів з дня подання документів. На підтвердження факту набуття громадянства України за народженням видається довідка про реєстрацію набуття громадянства України за народженням.
Набуття громадянства за народженням та оформлення відповідної довідки здійснюється безоплатно.

як подати документи Послуга надається за попереднім записом


чи можна отримати послугу дистанційно Реєстрація набуття громадянства України за народженням та оформлення відповідної довідки проводиться винятково під час особистого звернення. Поштою ця консульська послуга не надається.  
нормативні документи, що регулюють надання послуги Закон України "Про громадянство України",
Указ Президента від 27.03.2001 №215/2001 "Питання організації виконання Закону України "Про громадянство України",
Наказ МЗС України від 23.11.2022 № 389 "Про затвердження зразків документів, які подаються за кордоном для встановлення належності до громадянства України, перевірки належності до громадянства України, прийняття до громадянства України, оформлення набуття громадянства України, припинення громадянства України, скасування рішень про оформлення набуття громадянства України".

термін дії отриманого документа Довідка використовується протягом життя, не має терміну дії, подається для оформлення українських паспортних документів (закордонного та внутрішнього паспорта) та для отримання різноманітних послуг в Україні.
Повторні довідки про реєстрацію громадянином України за народженням, на заміну втраченої чи зіпсованої, не видаються; у випадку втрати / псування довідки слід звернутися до органу видачі первинної довідки із заявою про оформлення довідки на підтвердження проведеної реєстрації набуття громадянства України за народженням;
при виході з громадянства України (лише після оприлюднення Указу Президента України щодо припинення громадянства особи) довідка про реєстрацію громадянином України за народженням здається до консульської установи України.
Відповідно до положень абзацу 1 статті  7 Закону України “Про громадянство України” від 18.01.2001 року (далі – Закон): Особа, батьки або один з батьків якої на момент її народження були громадянами України, є громадянином України. Останнім абзацом статті 7 Закону також передбачено, що: Особа, яка має право на набуття громадянства України за народженням, є громадянином України з моменту народження. Отже, дитина, яка народилася за кордоном після 01.03.2001 року (набуття чинності Законом) та один з  батьків якої на момент її народження перебував у громадянстві  України, є громадянином України  з моменту свого народження. 

На підтвердження факту набуття громадянства України за народженням видається довідка про реєстрацію набуття громадянства України за народженням.

Відповідно до  пункту 8 статті 25, а також частини другої статті 25 Закону здійснення цих повноважень за межами України щодо осіб, які народилися за межами України  віднесено до компетенції дипломатичних та консульських установ України. Згідно з Указом Президента України №367/2012 від 30.05.2012 року до Указу Президента № 215/2001 від 27 березня 2001 року "Питання організації виконання Закону України "Про громадянство України" були внесені зміни (у пункт 117) до повноважень закордонних дипломатичних установ України в частині реєстрації набуття громадянства України за народженням: 

- У разі народження за кордоном дитини, батьки або один із батьків якої є громадянином України і постійно проживає на території України, прийняття рішення про оформлення набуття громадянства такою дитиною та її реєстрація громадянином України на підставі пункту 1 статті 6 Закону здійснюються управліннями, відділами (секторами) міграційної служби в районі, районі у місті, місті обласного, республіканського (Автономної Республіки Крим) значення за місцем проживання батьків або одного з них в Україні чи закордонними дипломатичними установами України в державі народження дитини.

- У разі народження за кордоном дитини, батьки або один із батьків якої є громадянином України і постійно проживає за кордоном, прийняття рішення про оформлення набуття громадянства такою дитиною та її реєстрація громадянином України на підставі пункту 1 статті 6 Закону здійснюються закордонною дипломатичною установою України в державі постійного проживання батьків  або  в державі народження дитини.

оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон 

див. https://portugal.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/pasportni-pytannya/oformyty-passport


отримання повторної довідки про набуття громадянства

Повторні довідки про реєстрацію громадянином України за народженням, на заміну втраченої чи зіпсованої, не видаються. У випадку втрати / псування довідки про реєстрацію дитини громадянином України слід звернутися до органу видачі первинної довідки та подати заяву (у довільній формі) про оформлення довідки на підтвердження проведеної реєстрації набуття громадянства України за народженням.


виправлення помилки в довідці про набуття громадянства

У випадку допущення помилки (неточності) при оформленні довідки про набуття громадянства, слід звернутися до органу видачі первинної довідки та подати заяву (у довільній формі) про оформлення довідки на підтвердження проведеної реєстрації набуття громадянства України за народженням.  

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux