Портал в режимі тестування та наповнення
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Português
COVID-19 Мої дії? Як повернутися з Португалії?
Опубліковано 14 березня 2020 року о 18:08

#ЗАХИСТ/ПортугальськаРеспубліка

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба оголосив про започаткування програми «Захист». Вона стосується тих, хто в нинішній складній епідеміологічній ситуації та через обмежувальні заходи, не змогли потрапити до України авіарейсами до України 22 та 24 березня 2020 р. і можуть потребувати допомоги дипломатичних і консульських установ України.

Якщо Ви бажаєте бути охопленими програмою, заповніть електронну анкету «ЗАХИСТ / Португальська Республіка» і надайте діючі контактні дані для оперативного зв’язку з Вами.

Програма «ЗАХИСТ / Португальська Республіка»:

 • ✅можливість отримання інформації про актуальні консульські питання, пов’язані з Вашим перебуванням у Португалії в умовах пандемії; 
 • ✅оперативне інформування Вас про можливості повернення в Україну; 
 • ✅можливість оперативного зворотнього зв’язку з Вами.

Дотримуйтеся правил і рекомендацій від офіційних організацій Португальської Республіки в частині протидії поширенню пандемії #COVID19!

Бережіть здоров’я своє та своїх близьких!

Якщо у Вас проявляються симптоми:

 • систематичний сухий кашель;
 • лихомка, температура тіла 37,5 та вище.

Ви повинні залишатися вдома протягом 14 днів, а також зателефонувати до служби SNS24 (808 24 24 24), яка, у разі потреби та на підставі отриманої від Вас інформації, буде скеровувати Вас до відповідної установи охорони здоров'я.

Поради щодо перебування вдома:

1. Не виходити на роботу, до аптеки або будь-якої медичної установи до окремих вказівок зі служби SNS24;

2. Самоізоляція у окремій кімнаті;

3. Необхідно уникати тісного контакту з іншими людьми;

4. Систематичне миття рук з милом щонайменше 30 секунд.

Коли слід звертатися до національної служби здоров'я (SNS24)?

1. Коли Ви відчуваєте, що Ваше самопочуття не покращується вдома;

2. Коли Ваш стан раптово погіршився;

3. Ваші симптоми тривають впродовж 14 днів і більше.

Як зв'язатися з Національною службою охорони здоров'я?

Головне управління охорони здоров'я (DGS) надає три способи отримання доступу до інформації:

1. atendimento@sns24.gov.pt – загальні запитання щодо COVID-19.

2. Телефонний номер SNS24 808 24 24 24 – якщо у Вас є підозри на захворювання COVID-19.

3. Телефонний номер 300 502 502 – питання щодо періоду карантину, надання допомоги родичам та ін.

Для отримання додаткової інформації від португальського компетентного органу - Генерального директорату

охорони здоров'я (DGS), рекомендуємо скористатися веб ресурсом - https://www.DGS.PT/Corona-Virus

За інформацією Міграційної служби Португалії (SEF), документи, в тому числі і візові, строк дії яких завершився після 24.02.2020 р. залишаються дійсними до 30.06.2020 р.

Тобто, якщо Ваш 90-денний термін перебування завершився впродовж 24.02.2020 р. - 30.06.2020 р. та, з об'єктивних причин, Ви не змогли повернутися до України (не зважаючи на авіарейси 22 та 24 березня), Португалією не застосовуватимуться штрафні санкції/обмежувальні заходи по відношенню до Вас. 

Відповідно до рішення Уряду Португалії (Despacho n.º 3863-B/2020) іноземці, які до 18 березня 2020 р. подали документи в SEF з проханням про отримання або продовження резиденції, у зв’язку із введенням надзвичайного стану в країні вважаються такими, що перебувають в Португалії на легальних підставах і можуть користуватись системою охорони здоров’я та мають право на соціальний захист. При зверненні до відповідних португальських органів необхідно обов'язково подавати довідку з СЕФ про подачу документів.

Громадяни України, які звернулися до Посольства починаючи з 14.03.2020 р., повернулися до України комерційними спецрейсами авіакомпанії «SkyUp» 22.03.2020 р. (205 осіб) та 24.03.2020 р. (69 осіб). Ми вдячні авіакомпанії «SkyUp» за можливість оперативно повернути громадян України додому з врахуванням вжитих країнами безпрецедентних обмежувальних заходів у зв’язку з поширенням пандемії COVID-19.

При цьому, окрім документування посвідченнями особи на повернення до України громадян, які втратили свої паспортні документи та хотіли повернутися на Батьківщину, формування списків для повернення, надання відповідей в режимі 24/7 на тисячі телефонних дзвінків та е-мейлів протягом останніх 10 днів, консульським підрозділом Посольства було докладено максимум зусиль задля здійснення даних рейсів, в тому числі, шляхом отримання відповідних дозволів від португальської сторони з огляду на закриття авіасполучення як Україною, так і Португалією.

На даний момент (24.03.2020 р.) повернутися з Португалії до України можливо за наявності комерційних спецрейсів авіакомпаній «SkyUp» та «МАУ» через інші країни Європи (хабові), до яких поки здійснюються окремі рейси з Португалії та які дозволяють транзитом повернутися до України (за наявності придбаного квитка до України). При плануванні маршруту просимо активно використовувати актуальну інформацію веб порталів закордонних дипломатичних установ України, через які плануватиметься транзит, щодо введених обмежувальних заходів окремою країною та можливості здійснення транзиту загалом. При придбанні авіаквитка через хабову країну в Європі, необхідно обов'язково повідомити Посольство/Консульство тієї країни, через яку Ви прямуєте транзитом, про придбаний рейс на українські авіалінії.

Використання міжнародного аеропорту м. Лісабон як транзитного, в даний момент, можливо за наявності біометричного закордонного паспорту (або дійсної шенген візи) та придбаного квитка до України.

У випадку, якщо Вам не вдалося скористатися можливістю повернутися до України протягом останніх 10 днів, просимо заповнити цю форму та надіслати її на електронну адресу Посольства consul_pt@mfa.gov.ua разом з копією 1ої сторінки закордонного паспорта, а також контактні номери телефонів для можливості отримати інформацію про Вас та, за необхідності, тримати з Вами зв'язок в період запровадження Португалією надзвичайного стану.

Додатково інформуємо, що за інформацією Міграційної служби Португалії (SEF), документи, в тому числі і візові, строк дії яких завершився після 24.02.2020 р. залишаються дійсними до 30.06.2020 р.

Громадяни України, які, наразі, перебувають в Португалії та потребують допомоги у поверненні в Україну!

 • 24 березня 2020 року, об 06.05 відбудеться авіарейс за маршрутом Лісабон – Київ авіакомпанії SkyUp Airlines. Задля потрапляння на зазначений рейс необхідно:
 • зайти на офіційний сайт авіакомпанії https://skyup.aero/uk/ та придбати квиток на зазначену дату, або
 • звернутися до представництва авікомпанії на місці та придбати квиток на зазначену дату: +351 910928860, +351 969596208, Largo do Leão 3B, 1000-198 Lisboa, e-mail: skyup@asl.partners 

Додатково звертаємо Вашу увагу, що надзвичайний стан в Португальській Республіці ввели 18.03.2020 р. Указом Президента. Даний документ є підставою для запровадження органами виконавчої влади обмежень по пересуванню, в тому числі і на переліт, а також і підставою для закриття готелів. 

З огляду на безпрецедентність ситуації, наполегливо рекомендуємо скористатися цією нагодою потрапити до України, оскільки можливість направлення ще одного спеціального рейсу до Португалії є досить сумнівною.

Авіасполучення на даний момент, враховуючи закриття наземних кордонів Іспанією, є єдиним можливим шляхом потрапити на Батьківщину.

Бажаємо всім громадянам безпечно повернутися в Україну! 

Громадяни України, які не придбали квитки на авірейс 22.03.2020 р. авіакомпанії "SkyUp" https://skyup.aero/uk/ впродовж 18-20 березня та бажають повернутися до України, просимо заповнити цю форму та надіслати її на електронну адресу Посольства consul_pt@mfa.gov.ua разом з копією 1ої сторінки закордонного паспорта (закордонних паспортів), копією авіаквитка (авіаквитків) на рейси до України, що були скасовані, починаючи з 17 березня, а також контактні номери телефонів для можливості зв’язатися з Вами у разі централізованої організації доправлення українських громадян додатковим спецрейсом з Португалії в Україну.

Громадяни України, які, наразі, перебувають в Португалії та потребують допомоги у поверненні в Україну!

 • 22 березня 2020 року, об 11.00 відбудеться авіарейс за маршрутом Лісабон – Київ авіакомпанії SkyUp Airlines. Задля потрапляння на зазначений рейс необхідно:
 • зайти на офіційний сайт авіакомпанії https://skyup.aero/uk/ та придбати квиток на зазначену дату, 
 • звернутися до представництва авікомпанії на місці та придбати квиток на зазначену дату: +351 910928860, +351 969596208, Largo do Leão 3B, 1000-198 Lisboa, e-mail: skyup@asl.partners 

Бажаємо всім громадянам безпечно повернутися в Україну! 

На виконання рішень РНБОУ щодо протидії поширенню коронавірусу в Україні Кабінет Міністрів на позачерговому засіданні 14 березня ухвалив розпорядження про тимчасове обмеження перетинання державного кордону, спрямоване на запобігання поширенню на території України COVID-19. 

Документом передбачено:

-    тимчасово закрити з 00 год. 00 хв. 17 березня 2020 року до 3 квітня пункти пропуску через державний кордон для міжнародного регулярного пасажирського сполучення (за виключенням низки категорій громадян);

-    тимчасово заборонити з 00 год. 00 хв. 16 березня 2020 року до 3 квітня перетинання державного кордону на в'їзд в Україну для іноземців та осіб без громадянства (за виключенням низки категорій громадян).

Також інформуємо, що у зв’язку з форс мажорними обставинами для повернення коштів за придбані Вами квитки/зміни терміну подорожі у згаданий період, слід звернутися до авіаперевізника з відповідною заявою.

Просимо також уважно стежити за інформацією, що постійно оновлюється на сторінках Посольства України, МЗС, Нової митниці України тощо.Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux