Портал в режимі тестування та наповнення
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Português
COVID-19 (Інформація, кордони та ін.)
Опубліковано 14 березня 2020 року о 18:08

 


Відповідно до спільного наказу МЗС ПР, Міноборони ПР, Міністерства внутрішніх справ ПР, Міністерства охорони здоров'я ПР №7595-A/2020 від 31 липня 2020 року

✅ впродовж періоду з 00:00 01 серпня 2020 року до 23:59 15 серпня 2020 року:
📌 дозволено міжнародне повітряне сполучення (всі рейси) з / до Португалії до / з країн – членів ЄС, країн Шенгенського простору (Ліхтенштейн, Норвегія, Ісландія та Швейцарія) та Великобританії відповідно до умов Угоди між ЄС та Великобританією,
💡 дозволено міжнародне повітряне сполучення з країн з позитивною епідеміологічною ситуацією, які відповідно до Рішення рекомендаційного характеру Ради ЄС від 30 червня 2020 року включені до списку «безпечних країн»,
⛔ заборонено міжнародне повітряне сполучення (всі рейси) з / до Португалії до / з країн, які не входять до ЄС або не є країнами Шенгенського простору.
⚠ Виключення з цього правила: виключно важливі подорожі (viagens essenciais) із обов’язковим пред’явленням негативного тесту на COVID-19, пройденого за 72 години до вильоту, із можливою забороною з боку SEF в’їзду на національну територію Португалії.

Важливими подорожами (viagens essenciais) – тобто подорожами, які дають право на транзит або в’їзд до Португалії вважаються:
📌 подорожі громадян країн-членів ЄС; громадян країн Шенгенського простору та членів їх сімей; громадян третіх країн, які легально проживають на території країн-членів ЄС (мають посвідки на проживання в країні-члені ЄС);

📌 подорожі громадян третіх країн, які мандрують з метою реалізації професійних, навчальних цілей, об’єднання сім’ї, лікувальних або гуманітарних цілей за умови дотримання принципу взаємності. При цьому, для здійснення подорожі з цією умовою необхідно попередньо оформити національну візу в Посольстві Португалії у тій країні, звідки ви будете прямувати.

Більш детально
👉 https://cutt.ly/2ars14M

______________________

______________________


З урахуванням Рішення рекомендаційного характеру Ради ЄС від 30 червня 2020 року щодо поступового зняття тимчасових обмежень стосовно несуттєвих подорожей (non-essential travel) резидентів деяких третіх країн до країн-членів ЄС, Португалія розробила такі правила та заходи (спільний наказ МЗС ПР, Міноборони ПР, Міністерства внутрішніх справ ПР, Міністерства охорони здоров'я ПР № 6756-С/2020 від 30 червня 2020 року):

✅ впродовж періоду з 00:00 1 липня 2020 року до 23:59 15 липня 2020 року:

📌 дозволено міжнародне повітряне сполучення (всі рейси) з / до Португалії до / з країн – членів ЄС, країн Шенгенського простору (Ліхтенштейн, Норвегія, Ісландія та Швейцарія) та Великобританії відповідно до умов Угоди між ЄС та Великобританією,

📌 дозволено міжнародне повітряне сполучення з країн з позитивною епідеміологічною ситуацією (Алжир, Канада, Південна Корея, Марокко, Туніс, Китай) за умови дотримання принципу взаємності,

📌 заборонено міжнародне повітряне сполучення (всі рейси) з / до Португалії до / з країн, які не входять до ЄС або не є країнами Шенгенського простору.

⚠ Виключення з цього правила: виключно важливі подорожі (viagens essenciais) із обов’язковим пред’явленням негативного тесту на COVID-19, пройденого за 72 години до вильоту, із можливою забороною з боку SEF в’їзду на національну територію Португалії резидентам:

➡ з португаломовних країн (з Бразилії – міжнародні рейси з / до Сан-Паулу та з / до Ріо-де-Жанейро);

➡ з США.

Важливими подорожами (viagens essenciais) – тобто подорожами, які дають право на транзит або в’їзд до Португалії вважаються:

📌 подорожі громадян країн-членів ЄС; громадян країн Шенгенського простору та членів їх сімей; громадян третіх країн, які легально проживають на території країн-членів ЄС (мають посвідки на проживання в країні-члені ЄС);

📌 подорожі громадян третіх країн, які мандрують з метою реалізації професійних, навчальних цілей, об’єднання сім’ї, лікувальних або гуманітарних цілей за умови дотримання принципу взаємності. При цьому, для здійснення подорожі з цією умовою необхідно попередньо оформити національну візу в Посольстві Португалії у тій країні, звідки ви будете прямувати.

Більш детально:
👉 https://cutt.ly/ToekjGy
👉 https://dre.pt/application/file/a/137024180

З 01 липня 2020 року відкрито для перетину наземний кордон між Португалією та Іспанією.

При цьому, відповідно до наказу Міністра внутрішніх справ № 6756-B/2020 від 30 червня 2020 року з метою інформування осіб, які в'їжджають на національну територію Португалії про заходи, що діють в країні в контексті боротьби з COVID-19, продовжуватиметься здійснення вибіркового тимчасового контролю (controlos móveis de caráter aleatório e temporário) транспортних засобів, які використовуються для перевезення пасажирів, автобудинків та легкових транспортних засобів у таких пунктах пропуску як Valença, Quintanilha, Vilar Formoso, Caia та Castro Marim.

📌 Більш детально:
👉 https://cutt.ly/dotuj8M

👉 https://cutt.ly/OotuQYs

👉 https://cutt.ly/6otuPfU

Звертаємо увагу, що впродовж останніх декількох днів набули чинності такі зміни щодо вільного пересування та «відкриття» кордонів між Україною та Португалією.

⛔Відповідно до заяви Уряду Португалії від 11 червня 2020 року, наземний кордон між Португалією та Іспанією залишатиметься закритим для перетину до 30 червня 2020 року.

Більш докладно 👉 https://cutt.ly/Oy5ZW17

⛔ Відповідно до Наказу № 6251-A/2020 від 12 червня 2020 року встановлено заборону з 00:00 15 червня 2020 року до 23:59 30 червня 2020 року на здійснення авіасполучення (міжнародних рейсів) з / до Португалії з / до країн, що не входять до складу Європейського Союзу (із незначними виключеннями).

Більш докладно 👉 https://cutt.ly/JulqYkB

✅ Постановою КМУ від 12 червня 2020 року № 477 затверджено нові вимоги щодо в’їзду в Україну іноземних громадян та осіб без громадянства.

Більш докладно 👉 https://cutt.ly/QulqGFj

✅ При цьому, під час карантинних обмежень пропуск осіб до України з-за кордону здійснюється в залежності від того наскільки поширене захворювання COVID-19 в країні вибуття.

📌 Враховуючи зазначене, Міністерство охорони здоров’я України оприлюднило список країн, які за показниками захворюваності на COVID-19 віднесено до «червоної» та «зеленої» зон.

📌 Згідно з рішенням Уряду України, державами із значним поширенням COVID-19 вважаються держави, в яких кількість активних випадків захворювання на COVID-19 становить більше ніж 40 осіб на 100 тис. населення.

Більш докладно 👉 https://cutt.ly/xulwM6P (список країн станом на 14.06.2020)

28 травня 2020 року о 07:25 відбудеться комерційний спецрейс за маршрутом Лісабон – Київ авіакомпанії SkyUp Airlines.

Задля потрапляння на зазначений рейс необхідно:

 • звернутися до представництва авікомпанії на місці та придбати квиток на зазначену дату: +351 910928860, +351 969596208, Largo do Leão 3B, 1000-198 Lisboa, e-mail: skyup@asl.partners, або
 • зайти на офіційний сайт авіакомпанії https://skyup.aero/uk/ та придбати квиток на зазначену дату.

З огляду на безпрецедентність ситуації, наполегливо рекомендуємо скористатися цією нагодою потрапити на останній спецрейс до України, оскільки, за твердженнями аналітиків, найоптимістичніший прогноз щодо наступного авіарейсу – липень 2020 року, більш реальний – осінь 2020 року. При цьому, спрогнозувати поширення COVID-19, а у зв’язку з цим можливість вжиття нових/продовження існуючих карантинних заходів з одночасним обмеженням руху авіатранспорту, доволі складно. Авіасполучення на даний момент, враховуючи закриття наземних кордонів Іспанією, є єдиним можливим шляхом потрапити на Батьківщину.

Також повідомляємо Вам, що по прибуттю до України обов’язковим є проведення самоізоляції або обсервації протягом 14 днів.

Для використання можливості самоізоляції Вам необхідно встановити на свій смартфон додаток «ДІЙ ВДОМА (посилання на «Play Маркет», посилання на «AppStore»)», заповнити свої дані, надати в ньому обов’язкову згоду на самоізоляцію та діяти за інструкцією, яку Вам запропонує даний додаток. Нижче додано інструкцію з використання додатку та перетину кордону з його використанням для подальшої самоізоляції. 

Більш детально про процедуру самоізоляції у відповідному Порядку, який затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 р. № 211.

Для тих осіб, які не нададуть згоду на проведення самоізоляції, обов’язковим є застосування процедури обсервації протягом 14 днів у визначних місцевими адміністраціями обсерваторах (ізоляторах).

В цьому зв’язку, нам потрібно отримати від вас інформацію щодо згоди на обсервацію та особисті дані для можливості реєстрації на згаданий авіарейс та подальшого проходження процедури обсервації на території України. В даному випадку просимо невідкладно повідомляти нам про відмову у використанні сервісу «ДІЙ ВДОМА» та необхідності у проведенні обсервації на електронну адресу consul_pt@mfa.gov.ua або за номером гарячої лінії: (+351) 9650 881 15 (WhatsAppViber).

Більш детально про процедуру обсервації у відповідному Порядку, який затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 р. № 211.

Бажаємо всім громадянам безпечно повернутися в Україну!

Задля протидії поширенню COVID-19 в Україні запущено мобільний застосунок «Дій вдома».

Застосунок призначений для контакту з особою та контролю за дотриманням обов'язкової самоізоляції на час карантину. В основі — зарубіжний досвід країн, які використовують цифрові інструменти для забезпечення безпеки громадян в період пандемії. Застосунок надає переваги на час самоізоляції, але його встановлення є добровільним.

Згідно із законодавством, особи, які перетинають державний кордон України, можуть обрати один з двох варіантів (постанова КМУ №211 від 11 березня 2020 р):

1. Госпіталізація до спеціалізованих обсерваторів (ізоляторів).

2. 14-денна самоізоляція за місцем проживання для осіб, які погодились проходити її з використанням застосунку «Дій вдома».

Функціонал застосунку «Дій вдома»:

📍Підтвердження місця проходження самоізоляції з визначенням геолокації.

📍Фотопідтвердження перебування за місцем проходження самоізоляції.

📍Екстрений виклик на гарячу лінію МОЗ України.

📍Запланований функціонал для моніторингу розвитку симптомів.

Контроль дотримання самоізоляції з «Дій вдома» відбувається за допомогою регулярних повідомлень у застосунку в довільні проміжки часу протягом дня та перевірки відповідності фотографії обличчя особи еталонній фотографії, зробленій під час встановлення мобільного застосунку, та геолокації мобільного телефона в момент фотографування. У разі отримання повідомлення громадянину необхідно протягом 15 хвилин за допомогою застосунку зробити фото свого обличчя на фоні навколишнього середовища, тому варто тримати свій смартфон завжди поруч. Повідомлення у нічний час турбувати не будуть.

Якщо особа обирає самоізоляцію з «Дій вдома», вона має підтвердити це рішення під час проходження паспортного контролю - спочатку сказавши свій номер телефону та адресу місця самоізоляції, після чого показавши відповідний екран застосунку працівнику Державної прикордонної служби.

Для вашої зручності рекомендуємо завантажити та авторизуватись у застосунку до прибуття на кордон.

Важливо: «Дій вдома» можливо встановити лише на українські номери телефону (+380).

Як авторизуватись у застосунку?

Необхідно встановити застосунок, відсканувавши QR-код на інформаційних плакатах у зонах проходження паспортного контролю, або знайти «Дій вдома» за допомогою пошуку в App Store або Play Market.

Після встановлення, відкрийте застосунок. Для початку роботи із застосунком «Дій вдома» необхідно ввести український номер мобільного телефону, який буде активним наступні 14 днів.

На номер надійде смс з кодом, який необхідно внести для реєстрації у застосунку.

Дозволити застосунку надсилати push-повідомлення (за допомогою перемикача, який знаходиться зліва від поля введення номера телефону).

Далі користувачу необхідно заповнити дані про локацію місця ізоляції, тобто потрібно вказувати локацію місця проживання, а не поточного місцезнаходження.

Після заповнення даних про місце проходження самоізоляції, у застосунку з'явиться вікно «Ви вже за адресою самоізоляції або обсервації?». Саме це вікно вам буде потрібно показати представнику Державної прикордонної служби. Підтверджувати прибуття за адресою самоізоляції та надсилати еталонне фото потрібно лише після прибуття до місця ізоляції, адже в момент надсилання еталонного фото також фіксується ваша геолокація. Вона має співпадати з тією, що ви зазначили під час авторизації у застосунку.

Як відбувається контроль за дотриманням обов'язкової самоізоляції за допомогою застосунку «Дій вдома»:

Лише з моменту авторизації у застосунку особа вважається такою, що обрала здійснення контролю за допомогою мобільного застосунку «Дій вдома» та може проходити самоізоляцію за місцем проживання.

Після авторизації у застосунку з'явиться вікно з проханням підтвердити, чи прибула вже особа за місцем самоізоляції та визначить місце геолокації.

Коли особа підтвердить прибуття до місця самоізоляції, адреса якої була вказана при перетині кордону, вона має зробити та надіслати своє фото через відповідну функцію у застосунку. Перше фото, яке зроблене під час авторизації у застосунку, буде вважатися еталонним. Саме з ним в подальшому штучний інтелект буде порівнювати наступні фото. Тому фотографуйте, будь ласка, своє обличчя.

Після того, як користувач зробить своє еталонне фото, відкриється основний екран у застосунку з лічильником днів до кінця карантину. Відлік починається з 14 днів. В останній день самоізоляції лічильник буде показувати «0 днів самоізоляції або обсервації залишилось». Після завершення терміну самоізоляції замість лічильника з'явиться повідомлення «Завершився термін вашої самоізоляції або обсервації».

Важливо: з головного екрану кнопкою «Екстрена допомога» можна здійснити виклик на гарячу лінію МОЗ України. Там ви можете отримати відповіді щодо COVID-19 та попросити про екстрену допомогу, якщо вам стало зле.

Коли користувачу приходить сповіщення про фотопідтвердження?

У випадкові проміжку часу. Користувач впродовж 15 хвилин з моменту отримання нотифікації має зробити фото у застосунку та надіслати його. Штучний інтелект порівнює надіслано фото з еталонним та одночасно перевіряє відповідність геолокації місцю самоізоляції у момент надсилання фотопідтвердження.

Геолокація фіксується лише у момент надсилання фотопідтвердження. В інший час застосунок не збирає жодних даних.

У нічний час повідомлення не турбують.

Що буде, якщо особа не надсилає фото, надає фото іншої особи або геолокація не збігається з локацією місця ізоляції?

Верифікація вважається неуспішною. Тому застосунок надсилає ще одне сповіщення про необхідність зробити фотопідтвердження перебування у місці самоізоляції.

Якщо особа після п’ятого попередження не надсилає фото, застосунок автоматично формує та надсилає повідомлення про неуспішну верифікацію до Національної поліції.

Верифікація також буде неуспішна, якщо застосунок видалять, або телефон, зареєстрований у застосунку, не буде активним.

Що включає повідомлення, яке надсилає застосунок до Національної поліції?

Прізвище, ім‘я та по батькові, адресу проходження самоізоляції та номер телефону.

Важливо: Неуспішна верифікація — єдина умова, за якої дані про дії користувача передаються до Національної поліції.

Як діє Національна поліція у разі порушення режиму самоізоляції?

Представники Національної поліції перевіряють дотримання самоізоляції візитом представників до місця проходження особою самоізоляції, можуть попередньо здійснити контрольний дзвінок.

У випадку підтвердження порушення самоізоляції представниками Національної поліції буде вжито заходів щодо притягнення порушника до відповідальності згідно з чинним законодавством, зокрема:

- Адміністративна відповідальність: Стаття 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Порушення правил щодо карантину людей» тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч (17 000-34 000 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двох до десяти тисяч (34 000-170 000 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

- Кримінальна відповідальність: Стаття 325 Кримінального кодексу України «Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням» карається штрафом від тисячі до трьох тисяч (17 000 - 51 000 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням чи позбавленням волі на строк до трьох років. Ті самі діяння, якщо вони спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.

Як завершити самоізоляцію?

Після завершення 14-денної самоізоляції у застосунку стає активною кнопка «Вийти» та користувач може вийти із застосунку та за бажанням видалити його.

Що робити, якщо моя картка з українським номером телефону залишилась в Україні?

Якщо на момент перетину кордону особа, яка планує проходити самоізоляцію з «Дій вдома», має в телефоні лише іноземний номер телефону, особа має показати працівнику у своєму телефоні, що наразі встановлена закордонна sim-карта (у налаштуваннях телефону), після чого показати екран свого телефону із застосунком «Дій вдома», з екраном «Вхід», де здійснюється введення номеру телефону для реєстрації в режимі самоізоляції.

Потім особа має надати свій номер телефону українського мобільного оператора, який буде активним наступні 14 днів та буде пізніше використаний для авторизації у застосунку «Дій вдома», та адресу самоізоляції для фіксації в інформаційній системі Державної прикордонної служби.

Якщо особа бажає проходити самоізоляцію вдома, вона зобов‘язується увімкнути вказаний на кордоні український номер телефону, авторизуватись з ним у застосунку «Дій вдома» та підтвердити надану адресу місця самоізоляції за допомогою геолокації не пізніше 24 годин після перетину.

Якщо особа не активує застосунок за вказаним на кордоні українським номером телефону, верифікація вважається неуспішною, застосунок автоматично формує та надсилає повідомлення про неуспішну верифікацію до Національної поліції.

Нагадуємо, якщо особа не надасть представнику Державної прикордонної служби екран застосунку на перевірку, вона має бути передана на госпіталізацію до обсерватора (ізолятора).

Якщо у вас виникають будь-які питання щодо роботи застосунку або складнощів, ви можете звернутися за допомогою чат-ботів до служби підтримки застосунку: http://chat.diia.gov.ua

Залишайтеся вдома та будьте здорові!

Інструкція «Дій вдома» ( .pdf , 419.86 Кб )

UPD 18.05.2020: 

Громадяни України, які не встигли придбати квитки на спецрейс Лісабон-Київ 16.05.2020 р., але все ще бажають зараз повернутися до України, просимо до 24.05.2020 р. надати свої дані, заповнивши відповідну форму за цим посиланням, для можливої організації додаткового рейсу.

________

Громадяни України, які, наразі, перебувають в Португалії та потребують допомоги у поверненні в Україну!

16 травня 2020 року о 17:10 відбудеться комерційний спецрейс за маршрутом Лісабон – Київ авіакомпанії SkyUp Airlines.

Задля потрапляння на зазначений рейс необхідно:

 • зайти на офіційний сайт авіакомпанії https://skyup.aero/uk/ та придбати квиток на зазначену дату, або
 • звернутися до представництва авікомпанії на місці (з понеділка - 27.04.2020) та придбати квиток на зазначену дату: +351 910928860, +351 969596208, Largo do Leão 3B, 1000-198 Lisboa, e-mail: skyup@asl.partners

З огляду на безпрецедентність ситуації, наполегливо рекомендуємо скористатися цією нагодою потрапити до України, оскільки, за твердженнями аналітиків, найоптимістичніший прогноз щодо наступного авіарейсу – липень 2020 року, більш реальний – осінь 2020 року. При цьому, спрогнозувати поширення COVID-19, а у зв’язку з цим можливість вжиття нових/продовження існуючих карантинних заходів з одночасним обмеженням руху авіатранспорту, доволі складно. Авіасполучення на даний момент, враховуючи закриття наземних кордонів Іспанією, є єдиним можливим шляхом потрапити на Батьківщину.

Також повідомляємо Вам, що по прибуттю до України обов’язковим є проведення самоізоляції або обсервації протягом 14 днів.

Для використання можливості самоізоляції Вам необхідно встановити на свій смартфон додаток «ДІЙ ВДОМА (посилання на «Play Маркет», посилання на «AppStore»)», заповнити свої дані, надати в ньому обов’язкову згоду на самоізоляцію та діяти за інструкцією, яку Вам запропонує даний додаток. Нижче додано інструкцію з використання додатку та перетину кордону з його використанням для подальшої самоізоляції. 

Більш детально про процедуру самоізоляції у відповідному Порядку, який затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 р. № 211.

Для тих осіб, які не нададуть згоду на проведення самоізоляції, обов’язковим є застосування процедури обсервації протягом 14 днів у визначних місцевими адміністраціями обсерваторах (ізоляторах).

В цьому зв’язку, нам потрібно отримати від вас інформацію щодо згоди на обсервацію та особисті дані для можливості реєстрації на згаданий авіарейс та подальшого проходження процедури обсервації на території України. В даному випадку просимо невідкладно повідомляти нам про відмову у використанні сервісу «ДІЙ ВДОМА» та необхідності у проведенні обсервації на електронну адресу consul_pt@mfa.gov.ua або за номером гарячої лінії: (+351) 9650 881 15 (WhatsAppViber).

Більш детально про процедуру обсервації у відповідному Порядку, який затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 р. № 211.

Бажаємо всім громадянам безпечно повернутися в Україну!

UPD 28.04.2020: 

Громадяни України, які не встигли придбати квитки на спецрейс Лісабон-Київ 02.05.2020 р., але все ще бажають зараз повернутися до України, просимо до 12.05.2020 р. надати свої дані, заповнивши відповідну форму за цим посиланням, для можливої організації додаткового рейсу.

----------------------


UPD 28.04.2020: Увага! Громадяни України, які планують скористатися можливістю потрапити до України спецрейсом авіакомпанії «SkyUp Airlines» 02.05.2020 р.

З огляду на анонсовані урядом Португалії обмеження міжміського пересування в період з 01 по 03 травня 2020 р., просимо всіх заздалегідь спланувати свій маршрут та прибути в Лісабон до 01.05.2020 р.

Автобусне та залізничне сполучення в зазначений період також не здійснюватиметься, тому придбати квитки на зазначені дати можливості не має.

Для тих осіб, хто все ж таки буде планувати свій маршрут автотранспортом 01.05.2020 р., просимо роздрукувати придбані Вами авіаквитки, мати їх при собі на випадок зупинки блокпостом поліції з можливістю пояснити маршрут прямування, а також, разом з квитками, мати при собі відкритий лист Посольства з цього приводу (завантажити тут).

----------------------

25.04.2020:

Громадяни України, які, наразі, перебувають в Португалії та потребують допомоги у поверненні в Україну!

02 травня 2020 року о 07:10 відбудеться комерційний спецрейс за маршрутом Лісабон – Київ авіакомпанії SkyUp Airlines.

Задля потрапляння на зазначений рейс необхідно:

 • зайти на офіційний сайт авіакомпанії https://skyup.aero/uk/ та придбати квиток на зазначену дату, або
 • звернутися до представництва авікомпанії на місці (з понеділка - 27.04.2020) та придбати квиток на зазначену дату: +351 910928860, +351 969596208, Largo do Leão 3B, 1000-198 Lisboa, e-mail: skyup@asl.partners

З огляду на безпрецедентність ситуації, наполегливо рекомендуємо скористатися цією нагодою потрапити до України, оскільки, за твердженнями аналітиків, найоптимістичніший прогноз щодо наступного авіарейсу – липень 2020 року, більш реальний – осінь 2020 року. При цьому, спрогнозувати поширення COVID-19, а у зв’язку з цим можливість вжиття нових/продовження існуючих карантинних заходів з одночасним обмеженням руху авіатранспорту, доволі складно. Авіасполучення на даний момент, враховуючи закриття наземних кордонів Іспанією, є єдиним можливим шляхом потрапити на Батьківщину.

Також повідомляємо Вам, що по прибуттю до України обов’язковим є проведення самоізоляції або обсервації протягом 14 днів.

Для використання можливості самоізоляції Вам необхідно встановити на свій смартфон додаток «ДІЙ ВДОМА (посилання на «Play Маркет», посилання на «AppStore»)», заповнити свої дані, надати в ньому обов’язкову згоду на самоізоляцію та діяти за інструкцією, яку Вам запропонує даний додаток. Нижче додано інструкцію з використання додатку та перетину кордону з його використанням для подальшої самоізоляції. 

Більш детально про процедуру самоізоляції у відповідному Порядку, який затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 р. № 211.

Для тих осіб, які не нададуть згоду на проведення самоізоляції, обов’язковим є застосування процедури обсервації протягом 14 днів у визначних місцевими адміністраціями обсерваторах (ізоляторах).

В цьому зв’язку, нам потрібно отримати від вас інформацію щодо згоди на обсервацію та особисті дані для можливості реєстрації на згаданий авіарейс та подальшого проходження процедури обсервації на території України. В даному випадку просимо невідкладно повідомляти нам про відмову у використанні сервісу «ДІЙ ВДОМА» та необхідності у проведенні обсервації на електронну адресу consul_pt@mfa.gov.ua або за номером гарячої лінії: (+351) 9650 881 15 (WhatsAppViber).

Більш детально про процедуру обсервації у відповідному Порядку, який затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 р. № 211.

Бажаємо всім громадянам безпечно повернутися в Україну!

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба оголосив про започаткування програми «Захист». Вона стосується тих, хто в нинішній складній епідеміологічній ситуації та через обмежувальні заходи, не змогли потрапити до України авіарейсами до України 22 та 24 березня 2020 р. і можуть потребувати допомоги дипломатичних і консульських установ України.

Якщо Ви бажаєте бути охопленими програмою, заповніть електронну анкету «ЗАХИСТ / Португальська Республіка» і надайте діючі контактні дані для оперативного зв’язку з Вами.

Програма «ЗАХИСТ / Португальська Республіка»:

 • ✅можливість отримання інформації про актуальні консульські питання, пов’язані з Вашим перебуванням у Португалії в умовах пандемії; 
 • ✅оперативне інформування Вас про можливості повернення в Україну; 
 • ✅можливість оперативного зворотнього зв’язку з Вами.

Дотримуйтеся правил і рекомендацій від офіційних організацій Португальської Республіки в частині протидії поширенню пандемії #COVID19!

Бережіть здоров’я своє та своїх близьких!

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 8 квітня 2020 р. № 262

ПОРЯДОК
проведення обов’язкової госпіталізації осіб, які
здійснюють перетин державного кордону, до
обсерваторів (ізоляторів)

1. Цей Порядок визначає механізм організації роботи місць обсервації (ізоляції), їх утримання та госпіталізації до обсерваторів (ізоляторів) осіб, які здійснюють перетин державного кордону (крім осіб, які є працівниками дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та членів їх сімей, водіїв та членів екіпажу вантажних транспортних засобів, членів екіпажів повітряних і морських, річкових суден, членів поїзних і локомотивних бригад, якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті з особою, хворою на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2) (далі — особи).

Дія цього Порядку поширюється також на осіб, які в’їжджають з тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим і м. Севастополя через контрольні пункти в’їзду на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї (крім співробітників Місії Міжнародного комітету Червоного Хреста, співробітників акредитованих в Україні дипломатичних місій, зокрема тих, які проводять моніторинг ситуації та доставку гуманітарної допомоги населенню, що проживає на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим і м. Севастополя, якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті з особою, хворою на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2).

2. Метою організації роботи місць обсервації (ізоляції) та госпіталізації осіб до обсерваторів (ізоляторів) є запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

3. Керівники обласних, Київської міської держадміністрацій:

визначають перелік спеціалізованих закладів для організації обсервації (ізоляції) та надсилають його до штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації відповідної адміністративно-територіальної одиниці;

забезпечують чергування біля пунктів пропуску через державний кордон бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги під час направлення осіб на обсервацію (ізоляцію);

визначають обсяги витрат, які необхідні для забезпечення транспортування осіб до місць обсервації (ізоляції) та укладають відповідні договори з постачальниками послуг;

забезпечують організацію харчування, яке здійснюється за рахунок коштів осіб, які перебувають в обсерваторах (ізоляторах);

забезпечують організацію медичного (дистанційного) супроводу осіб у місцях обсервації (ізоляції), надання їм медичної допомоги та видачі листків непрацездатності у разі потреби.

4. МЗС та Мінінфраструктури під час організації заходів з перетину державного кордону завчасно (не менше ніж за 24 години) щодня інформують керівників обласних, Київської міської держадміністрацій про прогнозовану кількість осіб, які організовано перетинатимуть державний кордон.

5. Керівник робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації відповідної адміністративно-територіальної одиниці своїм рішенням визначає уповноважених осіб, відповідальних за організацію процесу госпіталізації осіб до обсерваторів (ізоляторів) після того, як особи залишили територію пункту пропуску через державний кордон.

6. МВС, Національна поліція, Національна гвардія забезпечують:

охорону публічної безпеки та порядку під час направлення на госпіталізацію осіб до обсерваторів (ізоляторів) після того, як особи залишили територію пункту пропуску через державний кордон;

супровід транспортних засобів, а також аварійно-рятувальної та іншої спеціальної техніки під час транспортування організованих груп людей (більше ніж 40 осіб) до обсерваторів (ізоляторів);

охорону публічної безпеки та порядку по зовнішньому периметру території об’єкта обсервації (ізоляції).

7. Перебування осіб в обсерваторах (ізоляторах), крім харчування, є безкоштовним.

Особи, які перебувають в обсерваторах (ізоляторах), можуть отримувати особисті речі, продукти харчування (крім алкогольних напоїв та речей, заборонених до зберігання) та зобов’язані дотримуватись правил, встановлених адміністрацією місця обсервації (ізоляції).

Транспортування осіб від місця обсервації (ізоляції) до місць проживання здійснюється за власні кошти осіб.

8. Адміністрація місця обсервації (ізоляції) забезпечує:

підготовку місця обсервації (ізоляції) до прийому осіб та створення належних умов їх перебування;

дотримання вимог інфекційного контролю, забезпечення персоналу засобами індивідуального захисту під час обслуговування осіб, які перебувають на обсервації (ізоляції).

Якщо у Вас проявляються симптоми:

 • систематичний сухий кашель;
 • лихомка, температура тіла 37,5 та вище.


❗ Ви повинні залишатися вдома протягом 14 днів, а також зателефонувати до служби SNS24 (808 24 24 24), яка, у разі потреби та на підставі отриманої від Вас інформації, буде скеровувати Вас до відповідної установи охорони здоров'я.

Поради щодо перебування вдома:

1. Не виходити на роботу, до аптеки або будь-якої медичної установи до окремих вказівок зі служби SNS24;

2. Самоізоляція у окремій кімнаті;

3. Необхідно уникати тісного контакту з іншими людьми;

4. Систематичне миття рук з милом щонайменше 30 секунд.

Коли слід звертатися до національної служби здоров'я (SNS24)? 🚑 

🔔  Коли Ви відчуваєте, що Ваше самопочуття не покращується вдома;

🔔  Коли Ваш стан раптово погіршився;

🔔  Ваші симптоми тривають впродовж 14 днів і більше.

Як зв'язатися з Національною службою охорони здоров'я?

Головне управління охорони здоров'я (DGS) надає три способи отримання доступу до інформації:

📧 atendimento@sns24.gov.pt – загальні запитання щодо COVID-19.

📞  Телефонний номер SNS24 808 24 24 24 – якщо у Вас є підозри на захворювання COVID-19.

☎  Телефонний номер 300 502 502 – питання щодо періоду карантину, надання допомоги родичам та ін.

Для отримання додаткової інформації від португальського компетентного органу - Генерального директорату

охорони здоров'я (DGS), рекомендуємо скористатися веб ресурсом - https://www.DGS.PT/Corona-Virus

За інформацією Міграційної служби Португалії (SEF), документи, в тому числі і візові, строк дії яких завершився після 24.02.2020 р. залишаються дійсними до 30.06.2020 р.

Тобто, якщо Ваш 90-денний термін перебування завершився впродовж 24.02.2020 р. - 30.06.2020 р. та, з об'єктивних причин, Ви не змогли повернутися до України (не зважаючи на авіарейси 22 та 24 березня), Португалією не застосовуватимуться штрафні санкції/обмежувальні заходи по відношенню до Вас.

Відповідно до рішення Уряду Португалії (Despacho n.º 3863-B/2020) іноземці, які до 18 березня 2020 р. подали документи в SEF з проханням про отримання або продовження резиденції, у зв’язку із введенням надзвичайного стану в країні вважаються такими, що перебувають в Португалії на легальних підставах і можуть користуватись системою охорони здоров’я та мають право на соціальний захист. При зверненні до відповідних португальських органів необхідно обов'язково подавати довідку з SEF про подачу документів.

Багато українців при здійсненні поїздок до Португалії по безвізовому режиму придбавали страхові поліси, термін дії яких наразі може закінчуватись або вже закінчився через вимушене перебування за кордоном в умовах пандемії.

В рамках програми «ЗАХИСТ» Міністерство закордонних справ України проводить роботу зі страховими компаніями в Україні щодо продовження дії полісів медичного страхування в дистанційному режимі (онлайн).

Громадяни України, які з об'єктивних причин не змогли виїхати з Португалії організованими раніше спецрейсами та мають потребу у продовженні дії страхового полісу, можуть:

1. звернутися до страхової компанії, з якою укладали договір страхування для здійснення подорожі за кордон, щодо пролонгації цього договору, використовуючи онлайн ресурси: web site страхової компанії, e-mail, Viber, WhatsApp або інший Messenger.

2. якщо не вдалося зв’язатися зі страховою компанією або вам було відмовлено у дистанційній пролонгації договору, просимо повідомити Посольство України в Португальській Республіці і надіслати на e-mail: consul_pt@mfa.gov.ua наступну інформацію:

- ваше ПРІЗВИЩЕ та ІМ’Я, НОМЕР ТЕЛЕФОНУ;

- назву страхової компанії, яка відмовила вам у послузі;

- термін дії та номер вашого страхового полісу.


Також, можна повідомити Посольство за телефонами: +351 213 015 049; +351 213 010 058.


Піклуйтеся про свою безпеку та здоров’я!

Громадяни України, які звернулися до Посольства починаючи з 14.03.2020 р., повернулися до України комерційними спецрейсами авіакомпанії «SkyUp» 22.03.2020 р. (205 осіб) та 24.03.2020 р. (69 осіб). Ми вдячні авіакомпанії «SkyUp» за можливість оперативно повернути громадян України додому з врахуванням вжитих країнами безпрецедентних обмежувальних заходів у зв’язку з поширенням пандемії COVID-19.

При цьому, окрім документування посвідченнями особи на повернення до України громадян, які втратили свої паспортні документи та хотіли повернутися на Батьківщину, формування списків для повернення, надання відповідей в режимі 24/7 на тисячі телефонних дзвінків та е-мейлів протягом останніх 10 днів, консульським підрозділом Посольства було докладено максимум зусиль задля здійснення даних рейсів, в тому числі, шляхом отримання відповідних дозволів від португальської сторони з огляду на закриття авіасполучення як Україною, так і Португалією.

На даний момент (24.03.2020 р.) повернутися з Португалії до України можливо за наявності комерційних спецрейсів авіакомпаній «SkyUp» та «МАУ» через інші країни Європи (хабові), до яких поки здійснюються окремі рейси з Португалії та які дозволяють транзитом повернутися до України (за наявності придбаного квитка до України). При плануванні маршруту просимо активно використовувати актуальну інформацію веб порталів закордонних дипломатичних установ України, через які плануватиметься транзит, щодо введених обмежувальних заходів окремою країною та можливості здійснення транзиту загалом. При придбанні авіаквитка через хабову країну в Європі, необхідно обов'язково повідомити Посольство/Консульство тієї країни, через яку Ви прямуєте транзитом, про придбаний рейс на українські авіалінії.

Використання міжнародного аеропорту м. Лісабон як транзитного, в даний момент, можливо за наявності біометричного закордонного паспорту (або дійсної шенген візи) та придбаного квитка до України.

У випадку, якщо Вам не вдалося скористатися можливістю повернутися до України протягом останніх 10 днів, просимо заповнити цю форму та надіслати її на електронну адресу Посольства consul_pt@mfa.gov.ua разом з копією 1ої сторінки закордонного паспорта, а також контактні номери телефонів для можливості отримати інформацію про Вас та, за необхідності, тримати з Вами зв'язок в період запровадження Португалією надзвичайного стану.

Додатково інформуємо, що за інформацією Міграційної служби Португалії (SEF), документи, в тому числі і візові, строк дії яких завершився після 24.02.2020 р. залишаються дійсними до 30.06.2020 р.

Громадяни України, які, наразі, перебувають в Португалії та потребують допомоги у поверненні в Україну!

 • 24 березня 2020 року, об 06.05 відбудеться авіарейс за маршрутом Лісабон – Київ авіакомпанії SkyUp Airlines. Задля потрапляння на зазначений рейс необхідно:
 • зайти на офіційний сайт авіакомпанії https://skyup.aero/uk/ та придбати квиток на зазначену дату, або
 • звернутися до представництва авікомпанії на місці та придбати квиток на зазначену дату: +351 910928860, +351 969596208, Largo do Leão 3B, 1000-198 Lisboa, e-mail: skyup@asl.partners 

Додатково звертаємо Вашу увагу, що надзвичайний стан в Португальській Республіці ввели 18.03.2020 р. Указом Президента. Даний документ є підставою для запровадження органами виконавчої влади обмежень по пересуванню, в тому числі і на переліт, а також і підставою для закриття готелів. 

З огляду на безпрецедентність ситуації, наполегливо рекомендуємо скористатися цією нагодою потрапити до України, оскільки можливість направлення ще одного спеціального рейсу до Португалії є досить сумнівною.

Авіасполучення на даний момент, враховуючи закриття наземних кордонів Іспанією, є єдиним можливим шляхом потрапити на Батьківщину.

Бажаємо всім громадянам безпечно повернутися в Україну! 

Громадяни України, які не придбали квитки на авірейс 22.03.2020 р. авіакомпанії "SkyUp" https://skyup.aero/uk/ впродовж 18-20 березня та бажають повернутися до України, просимо заповнити цю форму та надіслати її на електронну адресу Посольства consul_pt@mfa.gov.ua разом з копією 1ої сторінки закордонного паспорта (закордонних паспортів), копією авіаквитка (авіаквитків) на рейси до України, що були скасовані, починаючи з 17 березня, а також контактні номери телефонів для можливості зв’язатися з Вами у разі централізованої організації доправлення українських громадян додатковим спецрейсом з Португалії в Україну.

Громадяни України, які, наразі, перебувають в Португалії та потребують допомоги у поверненні в Україну!

 • 22 березня 2020 року, об 11.00 відбудеться авіарейс за маршрутом Лісабон – Київ авіакомпанії SkyUp Airlines. Задля потрапляння на зазначений рейс необхідно:
 • зайти на офіційний сайт авіакомпанії https://skyup.aero/uk/ та придбати квиток на зазначену дату, 
 • звернутися до представництва авікомпанії на місці та придбати квиток на зазначену дату: +351 910928860, +351 969596208, Largo do Leão 3B, 1000-198 Lisboa, e-mail: skyup@asl.partners 

Бажаємо всім громадянам безпечно повернутися в Україну! 

На виконання рішень РНБОУ щодо протидії поширенню коронавірусу в Україні Кабінет Міністрів на позачерговому засіданні 14 березня ухвалив розпорядження про тимчасове обмеження перетинання державного кордону, спрямоване на запобігання поширенню на території України COVID-19. 

Документом передбачено:

-    тимчасово закрити з 00 год. 00 хв. 17 березня 2020 року до 3 квітня пункти пропуску через державний кордон для міжнародного регулярного пасажирського сполучення (за виключенням низки категорій громадян);

-    тимчасово заборонити з 00 год. 00 хв. 16 березня 2020 року до 3 квітня перетинання державного кордону на в'їзд в Україну для іноземців та осіб без громадянства (за виключенням низки категорій громадян).

Також інформуємо, що у зв’язку з форс мажорними обставинами для повернення коштів за придбані Вами квитки/зміни терміну подорожі у згаданий період, слід звернутися до авіаперевізника з відповідною заявою.

Просимо також уважно стежити за інформацією, що постійно оновлюється на сторінках Посольства України, МЗС, Нової митниці України тощо.Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux