• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Português
COVID-19
Опубліковано 14 березня 2020 року о 18:08

📅  Оновлено 10 січня 2022 року

Про режим в'їзду громадян України до різних країн світу можна дізнатися за допомогою інтерактивної мапи МЗС 


Переглянути мапу у новій вкладці


Корисним інструментом щодо отримання інформації про правила відновлення подорожей по ЄС є також інтерактивна мапа Єврокомісії

оновлено 02 листопада 2020 року

Громадяни України, які мають потребу виїхати з Португалії!!!

Інформуємо, що авіакомпанія SkyUp Airlines розглядає можливість здійснення спеціального комерційного спецрейсу 🛫 за маршрутом Лісабон – Київ під час тимчасової відсутності прямого авіасполучення між Португалією та Україною.

Для того, щоб отримати детальну інформацію щодо такого рейсу необхідно 

👉 звернутися до представництва авіакомпанії SkyUp в Лісабоні:

🏢 Largo do Leão 3B, 1000-198 Lisboa

📞 +351 910928860 / +351 211633479, 

📧 skyup@asl.partners

Оскільки необхідною умовою для виконання зазначеного рейсу є реалізація авіакомпанією квитків у кількості не менше 100 місць, просимо бажаючих невідкладно звернутися до представників авіакомпанії.


Звертаємо увагу, що виконання даного спецрейсу за маршрутом Лісабон-Київ зумовлено тимчасовим призупиненням прямого авіасполучення між Україною та Португалією. При цьому відповідно до Закону ПР від 16.05.2020 № 22/2020 штрафні санкції за вимушене порушення термінів тимчасового перебування на території Португалії або прострочення дозвільних документів на проживання в країні не застосовуватимуться лише за умови прямого виїзду з території Португалії за межі ЄС, наприклад на прямих авіарейсах з Португалії до України, при цьому остаточне рішення щодо незастосування штрафних санкцій приймається виключно представником SEF (Serviço de Estrangeiros e Fronteiras) і залежить від обставин у кожному конкретному випадку.

У випадку виїзду з території ПР не прямим рейсом або наземним транспортом, до пасажирів будуть застосовані правила та умови перебування тієї країни ЄС, де буде здійснений транзит або перетин кордону на виїзді з ЄС.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба оголосив про започаткування програми «Захист». Вона стосується тих, хто в нинішній складній епідеміологічній ситуації та через обмежувальні заходи, не змогли потрапити до України авіарейсами до України 22 та 24 березня 2020 р. і можуть потребувати допомоги дипломатичних і консульських установ України.

Якщо Ви бажаєте бути охопленими програмою, заповніть електронну анкету «ЗАХИСТ / Португальська Республіка» і надайте діючі контактні дані для оперативного зв’язку з Вами.

Програма «ЗАХИСТ / Португальська Республіка»:

 • ✅можливість отримання інформації про актуальні консульські питання, пов’язані з Вашим перебуванням у Португалії в умовах пандемії; 
 • ✅оперативне інформування Вас про можливості повернення в Україну; 
 • ✅можливість оперативного зворотнього зв’язку з Вами.

Дотримуйтеся правил і рекомендацій від офіційних організацій Португальської Республіки в частині протидії поширенню пандемії #COVID19!

Бережіть здоров’я своє та своїх близьких!

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 8 квітня 2020 р. № 262

ПОРЯДОК
проведення обов’язкової госпіталізації осіб, які
здійснюють перетин державного кордону, до
обсерваторів (ізоляторів)

1. Цей Порядок визначає механізм організації роботи місць обсервації (ізоляції), їх утримання та госпіталізації до обсерваторів (ізоляторів) осіб, які здійснюють перетин державного кордону (крім осіб, які є працівниками дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та членів їх сімей, водіїв та членів екіпажу вантажних транспортних засобів, членів екіпажів повітряних і морських, річкових суден, членів поїзних і локомотивних бригад, якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті з особою, хворою на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2) (далі — особи).

Дія цього Порядку поширюється також на осіб, які в’їжджають з тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим і м. Севастополя через контрольні пункти в’їзду на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї (крім співробітників Місії Міжнародного комітету Червоного Хреста, співробітників акредитованих в Україні дипломатичних місій, зокрема тих, які проводять моніторинг ситуації та доставку гуманітарної допомоги населенню, що проживає на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим і м. Севастополя, якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті з особою, хворою на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2).

2. Метою організації роботи місць обсервації (ізоляції) та госпіталізації осіб до обсерваторів (ізоляторів) є запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

3. Керівники обласних, Київської міської держадміністрацій:

визначають перелік спеціалізованих закладів для організації обсервації (ізоляції) та надсилають його до штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації відповідної адміністративно-територіальної одиниці;

забезпечують чергування біля пунктів пропуску через державний кордон бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги під час направлення осіб на обсервацію (ізоляцію);

визначають обсяги витрат, які необхідні для забезпечення транспортування осіб до місць обсервації (ізоляції) та укладають відповідні договори з постачальниками послуг;

забезпечують організацію харчування, яке здійснюється за рахунок коштів осіб, які перебувають в обсерваторах (ізоляторах);

забезпечують організацію медичного (дистанційного) супроводу осіб у місцях обсервації (ізоляції), надання їм медичної допомоги та видачі листків непрацездатності у разі потреби.

4. МЗС та Мінінфраструктури під час організації заходів з перетину державного кордону завчасно (не менше ніж за 24 години) щодня інформують керівників обласних, Київської міської держадміністрацій про прогнозовану кількість осіб, які організовано перетинатимуть державний кордон.

5. Керівник робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації відповідної адміністративно-територіальної одиниці своїм рішенням визначає уповноважених осіб, відповідальних за організацію процесу госпіталізації осіб до обсерваторів (ізоляторів) після того, як особи залишили територію пункту пропуску через державний кордон.

6. МВС, Національна поліція, Національна гвардія забезпечують:

охорону публічної безпеки та порядку під час направлення на госпіталізацію осіб до обсерваторів (ізоляторів) після того, як особи залишили територію пункту пропуску через державний кордон;

супровід транспортних засобів, а також аварійно-рятувальної та іншої спеціальної техніки під час транспортування організованих груп людей (більше ніж 40 осіб) до обсерваторів (ізоляторів);

охорону публічної безпеки та порядку по зовнішньому периметру території об’єкта обсервації (ізоляції).

7. Перебування осіб в обсерваторах (ізоляторах), крім харчування, є безкоштовним.

Особи, які перебувають в обсерваторах (ізоляторах), можуть отримувати особисті речі, продукти харчування (крім алкогольних напоїв та речей, заборонених до зберігання) та зобов’язані дотримуватись правил, встановлених адміністрацією місця обсервації (ізоляції).

Транспортування осіб від місця обсервації (ізоляції) до місць проживання здійснюється за власні кошти осіб.

8. Адміністрація місця обсервації (ізоляції) забезпечує:

підготовку місця обсервації (ізоляції) до прийому осіб та створення належних умов їх перебування;

дотримання вимог інфекційного контролю, забезпечення персоналу засобами індивідуального захисту під час обслуговування осіб, які перебувають на обсервації (ізоляції).

Якщо у Вас проявляються симптоми:

 • систематичний сухий кашель;
 • лихомка, температура тіла 37,5 та вище.


❗ Ви повинні залишатися вдома протягом 14 днів, а також зателефонувати до служби SNS24 (808 24 24 24), яка, у разі потреби та на підставі отриманої від Вас інформації, буде скеровувати Вас до відповідної установи охорони здоров'я.

Поради щодо перебування вдома:

1. Не виходити на роботу, до аптеки або будь-якої медичної установи до окремих вказівок зі служби SNS24;

2. Самоізоляція у окремій кімнаті;

3. Необхідно уникати тісного контакту з іншими людьми;

4. Систематичне миття рук з милом щонайменше 30 секунд.

Коли слід звертатися до національної служби здоров'я (SNS24)? 🚑 

🔔  Коли Ви відчуваєте, що Ваше самопочуття не покращується вдома;

🔔  Коли Ваш стан раптово погіршився;

🔔  Ваші симптоми тривають впродовж 14 днів і більше.

Як зв'язатися з Національною службою охорони здоров'я?

Головне управління охорони здоров'я (DGS) надає три способи отримання доступу до інформації:

📧 atendimento@sns24.gov.pt – загальні запитання щодо COVID-19.

📞  Телефонний номер SNS24 808 24 24 24 – якщо у Вас є підозри на захворювання COVID-19.

☎  Телефонний номер 300 502 502 – питання щодо періоду карантину, надання допомоги родичам та ін.

Для отримання додаткової інформації від португальського компетентного органу - Генерального директорату

охорони здоров'я (DGS), рекомендуємо скористатися веб ресурсом - https://www.DGS.PT/Corona-Virus

За інформацією Міграційної служби Португалії (SEF), документи, в тому числі і візові, строк дії яких завершився після 24.02.2020 р. залишаються дійсними до 30.06.2020 р.

Тобто, якщо Ваш 90-денний термін перебування завершився впродовж 24.02.2020 р. - 30.06.2020 р. та, з об'єктивних причин, Ви не змогли повернутися до України (не зважаючи на авіарейси 22 та 24 березня), Португалією не застосовуватимуться штрафні санкції/обмежувальні заходи по відношенню до Вас.

Відповідно до рішення Уряду Португалії (Despacho n.º 3863-B/2020) іноземці, які до 18 березня 2020 р. подали документи в SEF з проханням про отримання або продовження резиденції, у зв’язку із введенням надзвичайного стану в країні вважаються такими, що перебувають в Португалії на легальних підставах і можуть користуватись системою охорони здоров’я та мають право на соціальний захист. При зверненні до відповідних португальських органів необхідно обов'язково подавати довідку з SEF про подачу документів.

Багато українців при здійсненні поїздок до Португалії по безвізовому режиму придбавали страхові поліси, термін дії яких наразі може закінчуватись або вже закінчився через вимушене перебування за кордоном в умовах пандемії.

В рамках програми «ЗАХИСТ» Міністерство закордонних справ України проводить роботу зі страховими компаніями в Україні щодо продовження дії полісів медичного страхування в дистанційному режимі (онлайн).

Громадяни України, які з об'єктивних причин не змогли виїхати з Португалії організованими раніше спецрейсами та мають потребу у продовженні дії страхового полісу, можуть:

1. звернутися до страхової компанії, з якою укладали договір страхування для здійснення подорожі за кордон, щодо пролонгації цього договору, використовуючи онлайн ресурси: web site страхової компанії, e-mail, Viber, WhatsApp або інший Messenger.

2. якщо не вдалося зв’язатися зі страховою компанією або вам було відмовлено у дистанційній пролонгації договору, просимо повідомити Посольство України в Португальській Республіці і надіслати на e-mail: consul_pt@mfa.gov.ua наступну інформацію:

- ваше ПРІЗВИЩЕ та ІМ’Я, НОМЕР ТЕЛЕФОНУ;

- назву страхової компанії, яка відмовила вам у послузі;

- термін дії та номер вашого страхового полісу.


Також, можна повідомити Посольство за телефонами: +351 213 015 049; +351 213 010 058.


Піклуйтеся про свою безпеку та здоров’я!

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux