Правовою основою українсько-португальської співпраці у науково-технічній сфері є міжурядова Угода між Україною і Португальською Республікою про співробітництво в галузі освіти, культури, науки, технологій, молоді, спорту та засобів масової інформації, яка набула чинності 5 грудня 2001 р.
Важливим документом, який створює правову основу для розвитку НТС в галузі альтернативної енергетики, є Меморандум про взаєморозуміння у сферах енергоефективності, відновлюваної енергетики та альтернативних видів палива, підписаний 18 грудня 2017 р.
На сьогодні Португалія займає провідні позиції у Європі в галузі використання відновлюваних джерел енергії, частка яких у кінцевому споживанні електроенергії в цій країні на кінець 2019 року перевищувала 29% (у той час, як планами Єврокомісії передбачалося досягнення країнами-членами ЄС у 2020 році відповідного показника у 20%).
З огляду на досягнення Португалії у цій галузі та значні потреби у розвитку згаданого напряму в Україні, двостороннє співробітництво в енергетичній галузі, особливо у використанні відновлювальних джерел енергії, має значні перспективи.
Іншим пріоритетним напрямом науково-технічного співробітництва двох країн є космічна галузь. Португалія розвиває наземну космічну інфраструктуру на Азорських островах. У рамках Стратегії «Португалія Космос 2030» визначені амбітні завдання з розвитку цієї галузі. На даний час сторони ведуть діалог в напрямку пошуку тем, які становлять взаємний інтерес.
Перспективним є співробітництво у сфері цифровізації. Останнім часом збільшується присутність українських ІТ-компаній на території Португалії. Цьому сприяють умови для розвитку бізнесу, доступ до європейського ринку, наявність у Португалії кваліфікованих ІТ-фахівців. Україна готова поділитися власним досвідом у сфері цифровізації, практичні аспекти якого будуть обговорені на рівні відповідальних державних органів. Це сприятиме пришвидшенню цифровізації, яка в наших країнах визначена державним пріоритетом.
У Португалії регулярно проводяться міжнародні конференції, форуми, виставки досягнень у високотехнологічних галузях економіки. Зокрема, останніми роками тут відбулись такі масштабні міжнародні заходи: Друга конференція в рамках Постійного форуму з цифрових компетенцій INCoDe.2030; Міжнародна конференція «Системи охорони здоров'я, засновані на оцінці вартості та результатів»; Міжнародна конференція «Нові виклики і можливості для національної оборонної промисловості»; 27-а Європейська конференція та виставка з питань біомаси – EUBCE 2019; Форум «Наука 2019»; Веб Саміт; 17-й Інноваційний Саміт СОТЕС 2020 «Від 4.0 до промислового ренесансу» тощо. Участь в таких заходах є важливою з точки зору пошуку перспективних напрямів українсько-португальського НТС.