Дізнайтеся важливу інформацію щодо інвестиційних можливостей в Україні,
підготовлену Державною установою «Офіс із залучення та підтримки інвестицій» UkraineInvest:
Запровадження додаткових стимулів в індустріальних парках в Україні
07.09.2021 р. Верховною Радою України було прийнято Закон України “Про внесення змін до Закону України "Про індустріальні парки", спрямованих на залучення інвестицій в промисловий сектор економіки шляхом запровадження стимулів в індустріальних парках”.
Законом передбачається запровадження ряду економічних стимулів, які відповідають сучасним світовим тенденціям та покликані збільшити обсяг прямих інвестицій в індустріальні парки України та підвищити їх конкурентоспроможність, зокрема:
● Надання можливості здійснювати в межах індустріальних парків господарську діяльність з переробки промислових та/або побутових відходів (окрім захоронення).
●“Послабити” вимоги до потенційних індустріальних парків, шляхом зменшення мінімальних (з 15 га до 10 га) та збільшення максимальних меж індустріальних парків (з 700 га до 1000 га).
● Запровадження можливості створення в межах індустріальних парків інвестиційних проектів типу “brownfield”.
● Запровадження звільнення від відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва для громадян та юридичних осіб, у разі використання ними земельних ділянок для розміщення індустріальних (промислових) парків.
●Запровадження можливості надавати керуючим компаніям, ініціаторам створення-суб’єктам господарювання 1) повну або часткову компенсацію відсоткової ставки за кредитами (позиками); та/або 2) кошти на безповоротній основі; не лише для цілей облаштування індустріальних парків, а й з метою здійснення господарської діяльності у межах індустріального парку в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
● Поширення дії вищезазначених форм стимулів також на учасників індустріальних парків.
● Запровадження нової форми державного стимулювання, що може надаватись керуючим компаніям, ініціаторам створення-суб’єктам господарювання та учасникам індустріальних парків, за рахунок коштів державного, місцевих бюджетів та з інших джерел, не заборонених законом, а саме: компенсації витрат на підключення та приєднання до інженерно-транспортних мереж у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
●Імплементацію норми щодо обов’язкового формування видатків у Державних бюджетах на 2022 - 2026 роках на реалізацію вищезазначених форм державного стимулювання на рівні не менше 2 млрд грн на кожен послідовний рік.
Також розглядаються два законопроекти, покликані запровадити додаткові податкові та митні стимули для залучення інвестицій в індустріальні парки (законопроекти № 5688 та 5689 відповідно), якими передбачається запровадити:
● Звільнення від податку на прибуток для учасників індустріальних парків на 10 років за умови його реінвестування в розвиток інвестиційного проекту. Таке звільнення буде застосовуватися контролюючим органом протягом 10 послідовних років з моменту подання учасником ідустріального парку відповідної заяви.
● Звільнення від оподаткування ПДВ ввезення нового устаткування (обладнання) для власного використання.
● Можливість застосування за рішенням органу місцевого самоврядування пільг на податок на нерухомість на території̈ індустріальних парків.
●Звільнення від оподаткування ввізним митом нового устаткування (обладнання) що ввозиться учасниками індустріальних парків для власного використання.