Звертаємо увагу!!! Для чоловіків призовного віку 18-60 років необхідно подати документи про перебування на військовому обліку
(військово-обліковий документ в електронній формі, згенерований в застосунку Резерв+, та оновлений не пізніше ніж за 72 години до візиту в Посольство).
Якими нормативно-правовими актами регулюється функціонування “Резерв+”?
Перш за все це Закон України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів», який визначає поняття електронного кабінету військовозобов'язаного. Кабінет наразі реалізовано у форматі мобільного застосунку “Резерв+”.
Постанова, яка врегульовує функціонування мобільного застосунку, прийнята 10 травня 2024 року. Інформація щодо постанови та її текст становить інформацію з обмеженим доступом, тому постанова не оприлюднювалась.
Також функціонування мобільного застосунку регулюється наказом Міністра оборони України від 29 квітня 2024 року про створення інформаційно-комунікаційної системи для доступу до електронного кабінету військовозобов’язаного.
Дипломатичні та консульські установи України за кордоном вчиняють нотаріальні дії, передбачені законодавством України.
Порядок вчинення нотаріальних дій консульською посадовою особою визначається:
Нотаріальні дії вчиняються в приміщенні Посольства України в Лісабоні. В окремих випадках, коли громадянин не може з’явитися в зазначене приміщення у зв'язку із важкою хворобою (що має бути підтверджено документально) або перебування у місцях позбавлення волі, нотаріальні дії можуть бути вчинені поза Посольством за умови попереднього узгодження всіх організаційних питань.
Відповідно до вимог ст. 43 Закону «Про нотаріат» вчинення нотаріальної дії можливе лише за умови особистої присутності довірителя/заявника. Нотаріально засвідчені документи підписуються заявником особисто в присутності консульської посадової особи, яка вчинює нотаріальні дії.
При вчиненні нотаріальної дії здійснюється встановлення особи за паспортом громадянина України (внутрішній паспорт), паспортом громадянина України для виїзду за кордон (закордонний паспорт), дипломатичним або службовим паспортом. Консульській посадовій особі необхідно подати оригінал дійсного документа.
Нотаріальне діловодство в дипломатичних та консульських установах України за кордоном ведеться виключно українською мовою. Якщо довіритель/заявник не володіє українською мовою на такому рівні щоб повністю зрозуміти текст документа, який він має підписати, він має з’явитися до Консульського підрозділу у супроводі перекладача.
Бланки заяв на вчинення певної нотаріальної дії можна завантажити за посиланнями у відповідному розділі або отримати в роздрукованому вигляді в Посольстві.