• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Português
Довідка про підтвердження видачі посвідчення водія
Опубліковано 11 лютого 2020 року о 15:37

інформація на сторінці регулярно оновлюється

Інформуємо про те, що в Україні відновили роботу сервісні центри МВС (на неокупованих територіях), тому Посольство відновлює надання послуги з оформлення Certificado de autenticidade do título de condução (довідка про підтвердження посвідчення водія), документ потребується для обміну українського посвідчення водія на португальське посвідчення водія (див. http://www.imtonline.pt/index.php/troca-de-titulos-conducao-estrangeiros/9-uncategorised/175-2-situacao)

Дана довідка НЕ вимагається від українців, які отримали тимчасовий захист! 

Подати заяву про отримання довідки про підтвердження видачі посвідчення водія українського зразка можна у Посольстві України в Португальській Республіці, звернувшись особисто з відповідною заявою, бланк якої Ви можете отримати безпосередньо у консульському підрозділі або завантажити за нашим посланням, роздрукувати та заповнити заздалегідь.

До зазначеної заяви власник посвідчення особисто в Посольстві подає у Вікно 1:

 • оригінал та копію паспорта громадянина України для виїзду за кордон;
 • оригінал та копію посвідчення водія;
 • конверт "pré-pago" з заповненою адресою адресата (якщо заявник має бажання отримати готову довідку поштою).

Консульський збір за витребування інформації від компетентних органів України та оформлення відповідної довідки (щодо однієї особи) складає 28 євро.  

Сплата консульського збору здійснюється безпосередньо при подачі документі. Оплата може бути здійснена в приміщенні консульського підрозділу Посольства банківською карткою будь-якого португальського банку з використанням банківського терміналу, який працює в системі MultiBanco. Якщо у Вас немає можливості оплатити через POS-термінал, то вам необхідно після подачі документів отримати направлення від консульської посадової особи та сплатити консульський збір готівкою у відділенні банку Santander Totta шляхом внесення необхідної суми безпосередньо на відповідний рахунок Посольства. 

Посольство здійснює запит в сервісні центри МВС України, які видавали посвідчення водія, та після отримання відповіді від українських сервісних центрів оформлює довідку португальською мовою. Зазвичай документ видається протягом 30 днів, термін опрацювання може бути збільшено у разі потреби здійснювати додаткові запити і перевірки.

Дана послуга ТИМЧАСОВО надається без попереднього запису в порядку живої черги за графіком: пн, ср, чт, пт – з 11:00 до 13:00;  вт – з 16:00 до 18:00 


Отримати оформлену довідку можливо особисто (без попереднього запису в порядку живої черги за графіком: пн, ср, чт, пт – з 11:00 до 13:00;  вт – з 16:00 до 18:00) або засобами поштового зв’язку (в такому випадку до заяви додається придбаний заздалегідь конверт "pré-pago" з заповненою адресою адресата). 


Довідково:

Питання обміну посвідчення водія відноситься до компетенції IMT (Instituto da Mobilidade e dos Transportes).

З вимогами португальської сторони щодо обміну посвідчень Ви можете ознайомитися за цим посиланням (португальською мовою) або українською мовою нижче.


Відповідно до чинного законодавства Португалії, обмін посвідчень водія іноземців, у т.ч. громадян України, здійснюється після спливу 185 днів з дня отримання документу, що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування іноземця на території Португалії, без необхідності складання додаткових іспитів.

Особи, які бажають здійснити обмін посвідчень водія українського зразка на посвідчення португальського зразка, мають відповідати таким вимогам:

- відповідність мінімально дозволеному віку для керування відповідною категорією транспортного засобу;

- відповідність фізичному та розумовому розвитку;

- проживання на законних підставах в Португалії;

- відсутність заборони керувати транспортним засобом або відсутність випадків вилучення посвідчення водія з міркувань безпеки.

Крім того, з метою обміну посвідчення водія, іноземцям, в тому числі громадянам України, необхідно подавати такі документи:

- оригінал посвідчення водія;

- оригінал та копію документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство особи;

- ідентифікаційний номер платника податків в Португалії (NIF/Nº contribuínte);

- медичну довідку, видану кваліфікованим та уповноваженим на те медичним працівником, про спроможність керувати транспортним засобом будь якої категорії;

- медичну довідку про психологічний стан водія, видану компетентним психологом, для водіїв ІІ-ої групи, водіїв категорії C, CE, D, DE, C1, C1E, D1 e D1E та водіїв категорії B та BE (керування транспортом швидкої допомоги, пожежників, транспортування хворих, транспортування школярів та керування орендованими легковими автомобілями);

- документ, виданий компетентним органом країни громадянства (в тому числі закордонною дипломатичною установою), що підтверджує дійсність посвідчення водія, термін його дії та відповідні категорії із зазначенням дати складання іспиту з кожної з них;

- переклад посвідчення водія, засвідчений дипломатичним представництвом або консульською установою, у разі якщо оригінал посвідчення не містить інформації португальською, французькою, англійською або іспанською мовами.

Вартість обміну посвідчень водія для іноземців в Португалії складає 30 євро.

Для отримання документа, що підтверджує дійсність посвідчення водія громадяни України мають можливість:

- звернуться до Посольства для отримання відповідної довідки

або

- звернутись до МВС для отримання відповіді у формі довідки, яку також необхідно засвідчити шляхом проставляння апостилю (в МЗС України) та отримати офіційний переклад (здійснення нотаріально завіреного перекладу на португальську мову має відбуватись в Португалії, відповідно до вимог португальського законодавства).

Крім цього, звертаємо Вашу увагу, що відповідно до статті 19 додатку 1 до розділу 2 Закону Португалії від 27 липня 2016 року № 40/2016 «Про дорожній рух» під час обміну посвідчення водія на посвідчення португальського зразка, особа повинна проживати на території Португалії щонайменше 185 днів (як було зазначено вище), або у разі отримання такого посвідчення на території третьої країни (не в Україні), перебувати в цій країні впродовж зазначеного терміну. При цьому, єдиним документом що підтверджує факт перебування особи на території іноземної є дійсний закордонний паспорт громадянина для виїзду за кордон, в якому при перетині державного кордону (при в’їзді або виїзді) працівниками Державної фіскальної служби (митниками) мають в обов’язковому порядку проставлятися відповідні відмітки.

Інститут з питань мобільності та транспорту Португалії (ІМТ) підготував роз'яснення (португальською та англійською та українською мовами) щодо можливості використовувати українське посвідчення водія

Коротко найголовніше:
- Ви можете користуватись в Португалії українським водійським посвідченням протягом 185 днів після в’їзду в Португалію.
- Якщо Ви звернулись з проханням про тимчасовий захист, то після отримання посвідки на проживання, якщо Ви залишатиметься в Португалії, протягом 90 днів Ви можете продовжувати користуватись українським посвідченням водія, але в цей час повинні подати до ІМТ запит на обмін українського водійського посвідчення на португальський документ по спрощеній процедурі: до ІМТ необхідно подати українське посвідчення водія; посвідку на проживання; медичну довідку, оформлену на електронній платформі, яку можна замовити у будь-якій приватній клініці або у державній поліклініці за місцем проживання; психологічний медичний висновок для водіїв великовагових транспортних засобів, при цьому посвідчення водія, видане в спрощеному режимі для тимчасового захисту буде оформлене з терміном дії на 1 рік (або на термін дії тимчасового захисту).
Громадяни, які користуються режимом тимчасового захисту, звільняються від сплати зборів у порядку обміну посвідчення.
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux