Портал в режимі тестування та наповнення
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Português
Торговельно-економічне співробітництво між Україною та Португалією
Опубліковано 21 лютого 2014 року о 01:05

За даними Державної служби статистики України, за 9 місяців 2019 року, загальний обсяг торгівлі товарами і послугами між Україною і Португалією збільшився на 3,6% у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року та склав 280,5 млн. дол. США, з них: український експорт – 214,7 млн. дол. США, імпорт – 51,2 млн. дол. США.

Торгівля товарами

За 9 місяців 2019 р. показник двосторонньої торгівлі товарами склав 265,9 млн. дол. США, з них: експорт – 214,7 млн. дол. США (зростання на 5,3%), імпорт – 51,2 млн. дол. США (зростання на 10,1%), позитивне для України сальдо – 163,5 млн. дол. США.

Основними статтями українського експорту до Португалії традиційно залишаються продукти сільського господарства (69,3% від загального експорту).

Товарна структура експорту: зернові культури (45,2%), насіння і плоди олійних рослин (15,4%), жири та олії тваринного або рослинного походження (7,5%).

Товарна структура імпорту: електричні машини (17,8% від загального імпорту), котли, машини (10,7%), засоби наземного транспорту, крім залізничного (10,3%), одяг, трикотажні вироби (7,2%), корок та вироби з нього (7,1%), взуття (5,6%), алкогольні і безалкогольні напої, оцет (3,8%).

Торгівля послугами

Обсяг торгівлі послугами за 9 місяців 2019 року становив 14,5 млн. дол. США, з них: експорт – 4,0 млн. дол. США (падіння на 9,5%), імпорт – 10,4 млн. дол. США (падіння на 34,2%), негативне для України сальдо у розмірі 6,4 млн. дол. США.

Структура експорту послуг: телекомунікації, комп’ютерні та інформаційні послуги (26,7%), транспортні (25,8%), туристичні (6,6%).

Структура імпорту послуг: транспортні (45,2%), ділові - 36,5%, туристичні - 8,8%.

Інвестиційне співробітництво

Співробітництво України з Португалією в інвестиційній сфері базується на положеннях Угоди про сприяння та взаємний захист інвестицій (2003 р.) та Меморандуму про співпрацю між Українським центром сприяння іноземному інвестуванню та Агентством з питань інвестицій та зовнішньої торгівлі Португалії (2009 р.).

На сьогодні португальські інвестиції в Україну складають близько 15,6 млн. дол. США. Основними португальськими інвесторами в Україну вважаються компанія «AMORIM», світовий лідер виробів з корку, а також компанія «FAPOMED», що здійснює пошив медичного одягу в Україні (смт. Гоща, Рівненська область). Заявлені інвестиції останньої становлять 8,3 млн. дол. США. Керівництво «FAPOMED» розпочало переговори з Одеською ОДА з метою започаткування аналогічного виробництва в південному регіоні.

На сьогодні ще чотири португальські компанії прийняли рішення щодо інвестування в економіку України: об’єднання «Visabeira Global» у телекомунікаційну галузь, компанія «INGRALUB» у будівництво в Київській області заводу з виробництва мастильних матеріалів, компанія «ILHO PL S.A.» у будівництво м’ясопереробного комбінату в Тернопільській області, об’єднання «ЕVORA» у будівництво ливарного заводу у Львівській області.

Прямі українські інвестиції в економіку Португалії не зафіксовані.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux