• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Português
Торговельно-економічне співробітництво між Україною та Португалією
Опубліковано 21 лютого 2014 року о 01:05

За даними Державної служби статистики України в 2019 р. обсяг двосторонньої торгівлі товарами та послугами між Україною та Португалією склав 376,65 млн. дол. США, що на 13,7% більше ніж за 2018 р. Причому експорт становив 288,29 млн. дол. США (зріс на 14,2%), а імпорт – 88,36 млн. дол. США (зріс на 12%). Сальдо позитивне – 199,93 млн. дол. США.

Торгівля товарами

Український товарний експорт за 2019 р. у порівнянні з 2018 р. зріс на 14,2% та склав 282,17 млн. дол. США. Імпорт з Португалії зріс на 21,5% та склав 74,84 млн. дол. США. Сальдо позитивне - 166,7 млн. дол. США.

Основними статтями українського експорту до Португалії традиційно залишаються продукти сільського господарства (72,2% від загального експорту).

Товарна структура експорту: зернові культури (53,4%), насіння і плоди олійних рослин (11,7%), жири та олії тваринного або рослинного походження (5,8%)), а також чорні метали (14,2%) та електричні машини (8,5%).

Торгівля послугами

Торгівля послугами є незначною. Український експорт послуг у порівнянні з 2018 р. зріс на 11,1% та склав 6,12 млн.дол. США, імпорт скоротився на 33,2% та становив 13,52 млн.дол. США.

У І півріччі 2020 р. обсяг двосторонньої торгівлі товарами та послугами між Україною та Португалією склав 157,3 млн. дол. США, що на 24,8% менше ніж за аналогічний період 2019 р. Причому, експорт становив 129,4 млн. дол. США (зменшився на 24,5%), а імпорт – 27,8 млн. дол. США (зменшився на 26%).

Сповільнення рівня двосторонньої торгівлі між Україною та Португалією у першій половині 2020 р. відбувається через наслідки світової пандемії нового коронавірусу та відповідними обмежувальними заходами, вжитими світовою спільнотою. 

Інвестиційне співробітництво

Співробітництво України з Португалією в інвестиційній сфері базується на положеннях Угоди про сприяння та взаємний захист інвестицій (2003 р.) та Меморандуму про співпрацю між Українським центром сприяння іноземному інвестуванню та Агентством з питань інвестицій та зовнішньої торгівлі Португалії (2009 р.).

На сьогодні португальські інвестиції в Україну складають близько 15,6 млн. дол. США. Основними португальськими інвесторами в Україну вважаються компанія «AMORIM», світовий лідер виробів з корку, а також компанія «FAPOMED», що здійснює пошив медичного одягу в Україні (смт. Гоща, Рівненська область). Заявлені інвестиції останньої становлять 8,3 млн. дол. США. Керівництво «FAPOMED» розпочало переговори з Одеською ОДА з метою започаткування аналогічного виробництва в південному регіоні.

На сьогодні ще три португальські компанії прийняли рішення щодо інвестування в економіку України.

Українсько-португальська Спільна Комісія з економічного співробітництва (далі - Комісія)

Правова підстава створення та діяльності Комісії:

Стаття 8 Угоди про дружбу та співробітництво між Україною та Португальською Республікою,

Стаття 5 Угоди між Україною та Португальською Республікою про економічне співробітництво.

Засідання Комісії:

3 квітня 2009 р. в м.Київ відбулося перше засідання Комісії під співголовуванням заступника Міністра економіки України Н. Є. Бойцун та Державного Секретаря з питань промисловості та інновацій Міністерства економіки та інновацій Португалії А. К. Герра.

19 – 20 червня 2018 в м. Лісабон відбулося друге засідання Комісії під співголовуванням Міністра культури України Є.Нищука та Міністра економіки Португалії М.Кабрала.

Ринок державних закупівель в Португальській Республіці

У Португалії функціонує Національна система державних закупівель - Sistema Nacional de Compras Públicas (SNCP, https://www.espap.gov.pt/spcp/Paginas/spcp.aspx).

Процедура державних закупівель в цій країні здійснюється за допомогою рамкових угод або шляхом відкритих державних торгів.

Якщо контракт укладається через рамкову угоду, процедура публікується та виконується на онлайн платформі Vortal (https://pt.vortal.biz/).

Державні тендери публікуються в Офіційному віснику країни (Diário da República) та розміщуються на його веб-сайті (https://dre.pt/). Вони також можуть бути опубліковані в Офіційному журналі Європейського Союзу.

Перелік товарів та послуг, що підлягають контрактуванню, умови тендерів, а також інформацію про постачальників можна отримати в Національному каталозі державних закупівель за посиланням:

https://sac.espap.pt/sac/Geral/Autenticacao.aspx?Consumidor=CNCP.

Для користування каталогом необхідна реєстрація та ідентифікація.

Основною умовою участі українського підприємства в тендері є офіційна реєстрація суб’єкту господарської діяльності на ринку Португалії або наявність його офіційно зареєстрованого юридичного представника.
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux