Портал в режимі тестування та наповнення
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Português
Депутати Асамблеї Республіки (парламенту) Португалії оприлюднили відкрите звернення на підтримку підписання Угоди про асоціацію в листопаді ц.р.
Опубліковано 26 липня 2013 року о 19:03

26 липня ц.р. ініціативна група з 12 депутатів Асамблеї Республіки (парламенту) Португалії оприлюднили звернення на підтримку підписання Угоди про асоціацію в ході Саміту «Східного Партнерства» (листопад 2013 року, м.Вільнюс)     

Депутати Асамблеї Республіки з приємністю відзначають конструктивний розвиток португальсько-українських відносин протягом останніх років. 

В цьому зв’язку з великим задоволенням відзначаємо, що вже минула двадцять перша річниця з дня встановлення дипломатичних відносин між двома Державами, а також той факт, що Португалія була однією з перших країн, яка визнала Україну як незалежну Державу. Залишаємося відданими подальшому розвитку та зміцненню відносин між нашими Державами.  

Із задоволенням відзначаємо, що плідний характер португальсько-українських взаємин впродовж 21 років сприяв налагодженню взаємовигідної співпраці як на політичному рівні, так і в торговельно-економічній площині, що знайшло відображення у низці підписаних двосторонніх угод, зокрема тих, які регулюють взаємне заохочення та захист інвестицій, уникнення подвійного оподаткування, розвиток співробітництва в галузі автомобільного транспорту, туризму, науково-технічній та освітній сферах.  

Варто підкреслити, що в Португалії проживають близько 50 тисяч українців, які представляють на даний момент другу за кількістю іноземну громаду в країні. Прекрасно інтегровані у суспільство вони є, переважним чином, кваліфікованими фахівцями, чий внесок у розвиток країни заслуговує на відзнаку.

Відзначаємо також збільшення товарообігу між двома країнами і бажаємо, щоб його показники і надалі зростали. 

В черговий раз підтверджуємо, що Португалія незмінно налаштована на зміцнення двосторонніх відносин і, як країна-член Європейського Союзу, виступає за всебічну підтримку розвитку відносин між Україною та ЄС, зокрема в рамках укладення Угоди про асоціацію включно з передбаченим налагодженням партнерських стосунків в торгівельній сфері, яка має бути підписана у листопаді 2013 року в ході Саміту «Східного Партнерства». Вважаємо за необхідне підкреслити, що йдеться про найбільш всеохоплюючу та амбітну угоду, яку ЄС підпише з асоційованим членом, що передбачає політичну асоціацію та економічну інтеграцію України в ЄС.

Вважаємо, що практична реалізація Угоди про асоціацію матиме позитивний вплив на розвиток економічних відносин між Португалією та Україною, оскільки почнуть діяти спільні норми й стандарти для взаємодії між соціально-економічними суб’єктами обох країн, що, в свою чергу, посилить передбачуваність і забезпечить фінансову безпеку інвестицій в Україні.        

Саме тому із задоволенням відзначаємо прогрес, досягнутий на 16-му Саміті «Україна-ЄС», що відбувся 25 лютого ц.р., в ході якого підтверджено налаштованість і надалі просуватися в напрямку політичної асоціації та економічної інтеграції України, враховуючи, що українська сторона взяла на себе зобов’язання досягти прогресу у продовженні реформ в різних сферах, зокрема, у питаннях правосуддя й виборчого законодавства.              

Високо оцінюючи реформи, ініційовані українською владою, вважаємо, що вони є свідченням безсумнівного устремління до європейської інтеграції.

Вкотре засвідчуємо палке прагнення зміцнювати зв’язки між нашими країнами, а також сприяти розвитку відносин між Україною та Європейським Союзом з метою подальшої  інтеграції України у процес розбудови європейського простору.

Таким чином, висловлюємо готовність до плідної співпраці в ім’я зміцнення дружніх відносин й співробітництва між двома Державами.

Звертаємося до всіх депутатів Асамблеї Республіки приєднатися до цього листа, засвідчивши це своїми підписами,

 

З глибокою повагою,

Депутати Асамблеї Португальської Республіки:

1.    Жозе Жункейру – депутат від Соціалістичної партії

2.    Марія Паула Кардозу – депутат від Соціал-демократичної партії

3.    Маргаріда Алмейда – депутат від Соціал-демократичної партії

4.    Карла Родрігеш – депутат від Соціал-демократичної партії

5.    Антоніу Родрігеш – депутат від Соціал-демократичної партії

6.    Жоау Паулу Вієгаш – депутат від Народної партії   

7.    Жозе Ліну Рамуш – депутат від Народної партії  

8.    Рікарду Родрігеш – депутат від Соціалістичної партії

9.    Ізабел Онету – депутат від Соціалістичної партії

10.  Одете Жоау – депутат від Соціалістичної партії

11.  Фелісіану Баррейруш Дуарте – депутат від Соціал-демократичної  партії

12.  Мота Андраде – депутат від Соціалістичної партії

13. Жозе Рібейру і Каштру - депутат від Народної партії , голова постійної комісії з питань освіти, науки та культури 

14. Жуао Соареш - депутат від Соціалістичної партії, Голова Постійної делегації Асамблеї Республіки (парламенту) Португалії в ПА ОБСЄ  

 

             

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux