Портал в режимі тестування та наповнення
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Português
Росія зраджує пам’яті Великої перемоги і неприховано підтримує фашистів в усьому світі
Опубліковано 27 травня 2015 року о 19:16

У Росії нещодавно відбувся найбільший міжнародний захід крайніх націоналістів і неонацистів «Міжнародний російський консервативний форум» (22 березня 2015 року, м. Санкт-Петербург). Були запрошені тільки ті націоналісти, які підтримують російську агресивну політику. 

Загалом участь у заході взяли 150 представників 11 неонацистських партій і організацій, а також 400 учасників з 15 країн світу.

Великобританія була представлена партіями «Британська національна партія», «Британія понад усе», групою активістів «Ліга життя»; Бельгія – організацією «Євро-Русь»; Німеччина – партією «Націонал-демократична партія»; Греція – партією «Золота зоря»; Данія – партією «Данська партія»; Італія – партіями «Нова сила» і «Ліга Ломбардії»; Іспанія – партією «Національна демократія», США – організацією «Націоналістичний рух Техасу»; Швеція – партією «Партія шведів»; Фінляндія – партією «Національна партія».

«Через зайнятість, обумовлену передвиборчими кампаніями» не були присутніми представники таких відомих прихильників російської агресії як «Національний фронт» (Франція), «Партія свободи» (Австрія), «Атака» (Болгарія), «Йобік» і «Фідес» (Угорщина).

Відсутність на форумі представника болгарської націоналістичної партії «Атака» не завадила голові її фракції у болгарському парламенті озвучити 27 березня ц.р. усі основні тези, виголошені у м. Санкт-Петербург про «нацистську хунту у Києві», «небезпеку початку третьої світової війни у разі надання США зброї Україні».

Організатором заходу виступила російська ліва національно-консервативна партія «Родіна», лідером якої є чинний віце-прем’єр-міністр уряду РФ Д. Рогозін. Росіяни як приймаюча сторона взяли всі витрати щодо приїзду та перебування учасників, на себе. Показово, що представники місцевої громадськості, які публічно виступили проти проведення неонацистського форуму, були заарештовані російською поліцією за проведення «несанкціонованого заходу».

 • Кремль підтримує і стимулює розвиток світового неонацизму попри намагання позиціонувати себе як «провідного борця з фашизмом»

19 березня 2015 року – за три дні до проведення «нацистського шабашу» у Санкт-Петербурзі – російська сторона зробила під час засідання Постійної Ради ОБСЄ заяву стосовно «зростання агресивного націоналізму на просторі ОБСЄ», вказавши на «необхідність вжиття на національних рівнях всеосяжних заходів для протидії неонацизму». Наприкінці січня 2015 року російські парламентарії звернулись до своїх колег з національних парламентів держав-членів ЄС із закликом «згуртуватися для припинення кризи, що призвела до руйнувань і страждань на Південному Сході України, яка ставить під загрозу саму можливість мирного життя для більш ніж 800 мільйонів європейців». У контексті ж цьогорічної березневої дискусії щодо пріоритетів Сербського головування з питань людського виміру Росія заявила про необхідність внесення певних коректив у сербський документ з урахуванням таких пріоритетів російської сторони: (і) 70-річчя перемоги у Другій світовій війні та історичні уроки, винесені з цієї події, (іі) протидія проявам фашизму, неонацизму, політичному шовінізму та екстремізму.

 • Росія перетворила болісне сприйняття людством трагедії Другої Світової війни на інструмент своєї пропаганди.

Росія оперує поняттям «фашизм» по відношенню до всього, що чуже або непритаманне російському світосприйняттю чи суперечить її інтересам. Боротьба з неонацизмом (фашизмом і агресивним націоналізмом) висувається в якості одного з пріоритетів зовнішньої політики Росії з 2008 року. В основних документах російської зовнішньої політики боротьба проти різних проявів фашизму і нацизму пов’язується з боротьбою проти «переписування історії та перегляду підсумків Другої світової війни». 70-річчя «перемоги у Великій вітчизняній війні» стало зручним інформаційним приводом для консолідації російського суспільства довкола тез про „велике спільне минуле”, „роль СРСР і відповідно Росії у перемозі над фашизмом”, „неприпустимість викривлення історії”. На тлі агресивної антизахідної риторики російській владі вдається забезпечити достатньо високий рівень підтримки політики Кремля, спрямованої на позиціонування Росії як «захисниці історичної справедливості» і «головного борця з відродженням фашизму». Ідеологи Кремля представляють Росію як таку, що ніколи не зупинялася воювати проти світового фашизму, а народи (включно з українцями), які обрали прозахідну орієнтацію, розглядаються як послідовники Гітлера.

 • У Росії масово поширюються ідеї нетерпимості, які пропагуються російським телебаченням та толеруються керівництвом держави.

Згідно з даними Інформаційно-аналітичного центру «Сова», протягом 2014 року у 25 регіонах Росії внаслідок расистських і неонацистських нападів були вбиті 19 осіб, 103 – поранено. Лідером у цій сумній статистиці стала Москва, в якій було вбито 8 осіб, 28 – поранені. До того ж, лише продовж грудня 2014 року неонацисти здійснили напади на 5 релігійних об’єктів у мм. Волгоград і Новосибірськ, а також у Тюменській області, Республіці Татарстан. Вже традиційні щорічні «російські марші» супроводжуються демонстрацією свастики і символів дивізій СС. При цьому, неонацистські марші «казаков» поєднують як ортодоксальну християнську, так і нацистську символіку. НУО «Футбол проти расизму в Європі» у своєму першому звіті, присвяченого расизму у російському футболі, який було оприлюднено у лютому 2015 році, змалювала жахливу картину сучасного футболу в Росії, якому притаманні усі можливі форми прояву расизму, ксенофобії на основі лише зафіксованих понад 200 фактів дискримінаційної поведінки.

 • Сьогодні Україна найбільше страждає від проявів фашизму в Росії

З Росії відбувається експорт неонацизму і фашизму в Україну. З прихильників неонацистських і фашистських течій Росія вербує основну частину найманців для участі в бойових діях на території України на боці терористичних ДНР/ЛНР. Гасло «захист росіян» перетворилося на практиці у дію «вбивай громадян України». Російські ЗМІ своєю антиукраїнською пропагандою посилюють антиукраїнські настрої в російському суспільстві та нетерпимість до всього українського. На державному рівні в Росії тривають переслідування та здійснюються незаконні затримання громадян України. Зафіксовано беззаперечні факти фізичного залякування, психологічного тиску на українців. Системними стали випадки вибіркового правосуддя по відношенню до громадян України і українців, що проживають на території РФ. Зафіксовано факт вбивства громадянина України на території РФ, скоєного на національному ґрунті.

Україна рішуче засудила брутальне вбивство 14 лютого 2015 року у м. Москва групою у складі 21 підлітка-націоналіста громадянина України Романа Музиченка. Згідно з повідомленням російських правоохоронців, цей злочин було скоєно на етнічному підґрунті.

 

Росія зраджує пам’яті Великої перемоги і неприховано підтримує фашистів в усьому світі

 • Підтвердження №1 – Ідеї нацизму (російського шовінізму), нетерпимості та диктатури стали складовими державної політики Росії. Російська державна пропаганда плекає в своїх громадянах нетерпимість і ненависть до інших держав та націй, розпалює міжетнічні конфлікти, виховує нетерпимість до ЛГБТ. У країні повністю знищено систему громадянських прав і свобод, будь-яке іншодумство трактується як екстремізм. За соцопитуванням Левада-центру на початок квітня, 73% росіян ненавидять США, 64% - Європу, 55% - Україну. При цьому Китай люблять 76%. Такі зміни в настроях відбулися внаслідок пропаганди. Один з відвертих лідерів російського нацизму Дмитро Рогозін є віце-прем’єр-міністром. Його дітище – відроджена партія «Родіна» у березні в Санкт-Петербурзі організувала найбільший з’їзд ультраправих партій Європи. Готуючись до відзначення 70-річчя Перемоги, Росія запросила до себе основних послідовників соціал-націоналізму.
 • Підтвердження №2 – Ключовими союзниками Росії в Європі є радикальні партії. Вони підтримують її злочинну загарбницьку політику, зокрема представники партій виступили у ролі т.зв. «міжнародних спостерігачів» на псевдо-референдумі в Криму та на т.зв. виборах ДНР/ЛНР 2 листопада 2014 року. Росія щедро фінансує таку підтримку. Лише «Національному фронту» Марін Ле Пен за визнання Кримського псевдо-референдуму перераховано 40 млн. євро. За всіма акціями на підтримку Росії/антиукраїнськими акціями в Європі стоять друзі Росії – ультраправі та інші радикальні сили.
 • Підтвердження №3 – В основі агресії Росії лежать націоналістичні гасла. Свою антиукраїнську кампанію Кремль вибудував на гаслах «хто не з нами, той - фашист» та «захист російськомовних». Гасло «захист російськомовних» на практиці перетворилося у дію «вбивай громадян України».   Возвеличуючи та підтримуючи ідеї тоталітарних режимів, Москва розпочала справжню істерію через прагнення України засудити та відійти від будь-яких проявів радикалізму. Святкуючи Перемогу, Росія забула, заради чого вмирали її діди. Цього року Парад Перемоги в Москві ризикує перетворитися у свято тоталітаризму.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux