Портал в режимі тестування та наповнення
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Português
Виконання Мінських домовленостей – пріоритет для України на шляху мирного врегулювання
Опубліковано 03 квітня 2015 року о 13:43

17 березня 2015 року Верховна Рада України прийняла низку документів на імплементацію Мінських домовленостей, у т.ч. Комплексу заходів з їхнього виконання. Цей крок став яскравим свідченням відданості України Мінським домовленостям і логіці мирного процесу. 

Вони відкривають шлях для проведення в окремих районах Донецької та Луганської областей вільних та справедливих виборів відповідно до законодавства України та з обов’язковим дотриманням стандартів ОБСЄ щодо проведення демократичних виборів за спостереження Бюро демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ, а також подальшій імплементації інших пунктів Мінських домовленостей.

Закон України «Про внесення зміни до статті 10 Закону України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей"

-         прийнято на виконання п. 4 абз. 1 Комплексу заходів та з метою дотримання вимоги п. 12 Комплексу заходів у частині проведення місцевих виборів з дотриманням відповідних стандартів ОБСЄ та за моніторингу з боку БДІПЛ ОБСЄ;

-         запропоновані нововведення враховують загальновизнані стандарти БДІПЛ ОБСЄ, що базуються на вимогах до проведення вільного, демократичного та прозорого виборчого процесу. Лише чітке дотримання цих вимог забезпечить повну легітимність результатів місцевих виборів та максимально сприятиме якнайшвидшому відновленню правочинності та життєзабезпечення в окремих районах Донбасу;

-         політичний діалог неможливий без легітимних представників окремих районів Донбасу. З метою якнайскорішого проведення місцевих виборів, які б створили умови для започаткування політичного діалогу щодо децентралізації, Україна ще у вересні-жовтні 2014 р. виконала свої зобов’язання за Мінськими домовленостями (схвалення законів про спецстатус і амністію). Якби законні вибори відповідно до українського законодавства були проведені ще 7 грудня 2014 р., як це передбачалося домовленостями та Законом, політичний діалог з легітимними (обраними) представниками Донбасу вже б давно був реальністю.

-         водночас, проведення Росією та сепаратистами незаконних виборів 2 листопада 2014 р. фактично зірвали імплементацію Мінських домовленостей і грубо порушили закріплену в них логіку деескалації;

-         головна мета схваленого законопроекту – запобігти черговому зриву домовленостей з боку сепаратистів і повернутися до чіткого виконання Мінських домовленостей шляхом якнайскорішого проведення місцевих виборів відповідно до стандартів ОБСЄ;

-         у зв’язку з великою кількістю ВПО походженням з окремих районів Донецької та Луганської областей важливим елементом стала норма гарантування їхнього виборчого права. Зазначена норма також міститься серед вимог БДІПЛ ОБСЄ;

-         виведення усіх незаконних збройних формувань, їхньої військової техніки, а також бойовиків та найманців з території України, а також недопущення незаконного втручання у виборчий процес, у тому числі з боку незаконних збройних формувань є логічною вимогою забезпечення вільного та прозорого волевиявлення та недопущення повторення сценарію «кримського референдуму», який відбувся не лише всупереч чинному українському законодавству, але й під дулами російських автоматів та за заздалегідь спланованим сценарієм Кремля.

Постанова Верховної Ради України «Про визначення окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей, в яких запроваджується особливий порядок місцевого самоврядування»

-         прийнято з метою реалізації Мінського протоколу від 5 вересня 2014 року, Мінського меморандуму від 19 вересня 2014 року і Мінського "Комплексу заходів" від 12 лютого 2015 року (п. 4 абз. 2), резолюції Ради Безпеки ООН від 17 лютого 2015 року № 2202, відповідно до статті 1 Закону України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей";

-         до окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей, в яких відповідно до Закону України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" тимчасово запроваджується особливий порядок місцевого самоврядування, віднесено райони або їхні частини, міста, селища і села, що знаходяться на територіях, які розташовані між державним кордоном України з Російською Федерацією, урізом води Азовського моря та лінією, яка визначена додатком до цієї Постанови, що відповідає Мінському меморандуму від 19 вересня 2014 року. 

Постанова Верховної Ради України «Про схвалення звернення від імені України до Ради Безпеки Організації Об'єднаних Націй та Ради Європейського  Союзу стосовно розгортання на території України міжнародної операції з підтримання миру і безпеки»

-         прийнято з метою забезпечення інтересів національної безпеки України та невідкладного розв'язання кризової ситуації, що склалася в окремих районах Донецької і Луганської областей, забезпечення ефективної імплементації Мінських домовленостей.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux