Портал в режимі тестування та наповнення
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Português
ЗВЕРНЕННЯ до Організації Об’єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї ОБСЄ про порушення прав і свобод людини у Автономній республіці Крим
Опубліковано 22 червня 2015 року о 13:56

Тимчасова окупація Російською Федерацією Автономної Республіки Крим призвела до масштабних і системних порушень прав і свобод людини на Кримському півострові.  

Від початку окупації Криму Російською Федерацію, на півострові спостерігається значне обмеження російською окупаційною і самопроголошеною місцевою владою прав і основоположних свобод людини. Російська Федерація порушила низку міжнародних зобов'язань у сфері реалізації та захисту прав жителів Автономної Республіки Крим, зокрема, положень Конвенції про захист прав та основоположних свобод, Рамкової Конвенції про захист національних меншин.

У Автономній Республіці Крим відбувається залякування й утиски тих, хто виступає проти позиції Російської Федерації в українсько-російському конфлікті. Це насамперед стосується кримських татар, громадських активістів та журналістів. При цьому російська окупаційна і самопроголошена місцева влада не може або не хоче приборкати свавілля так званих "загонів самооборони". Окрім того, жителів Автономної Республіки Крим, які є громадянами України, змушують приймати російське громадянство. В іншому випадку вони вважаються "іноземними громадянами без гарантій захисту від можливого видворення".

Поки увага всього світу була прикута до військових дій на Cході України, порушення прав і свобод людини в Автономній Республіці Крим посилились. Під різними приводами, наприклад такими, як боротьба з екстремізмом, російська окупаційна і самопроголошена місцева влада переслідує людей, які насмілилися відкрито висловлювати критику щодо дій Російської Федерації на Кримському півострові.

У цьому зв’язку особливе занепокоєння викликають випадки незаконних арештів, зникнень, тортур, переслідування за національною ознакою (передусім, кримських татар), порушення самопроголошеною місцевою владою свободи слова та ЗМІ, права на освіту, права на свободу совісті та віросповідання, права приватної власності та права на ведення підприємницької діяльності тощо. Гостро постало питання майбутнього становища тих мешканців Криму, які відмовилися від російського громадянства і залишилися громадянами України.

У зв’язку з цим, Верховна Рада України закликає міжнародних партнерів України:

-      засудити протиправний характер дій російської окупаційної і місцевої самопроголошеної влади в Автономній Республіці Крим, пов'язаних з утисканням та залякуванням місцевого населення;

-      засудити порушення прав і свобод українців, кримських татар та представників інших національностей;

-       засудити порушення прав і свобод громадських активістів та журналістів;

-      вимагати безперешкодного допуску на територію Автономної Республіки Крим лідерів кримських татар;

-      вимагати об‘єктивного розслідування всіх випадків порушення прав і свобод людини та злочинів, скоєних за національною ознакою, невідкладно звільнити незаконно захоплених громадян України;

-      не допустити безкарності усіх без винятку осіб, які скоювали злочини проти людяності від початку агресії Російської Федерації проти України;

-      вимагати від російської окупаційної і самопроголошеної місцевої влади забезпечення безперешкодного допуску на територію Автономної Республіки Крим місій міжнародних правозахисних організацій з метою постійного моніторингу і спостереження за ситуацією у сфері захисту прав і свобод людини.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux