Портал в режимі тестування та наповнення
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Português
Здійснено для реформування держави протягом робочого тижня – 6-10 квітня 2015 року
Опубліковано 10 квітня 2015 року о 20:40

Конституційна реформа   6 квітня відбулося перше засідання Конституційної Комісії України – спеціального допоміжного органу при Президенті України. До складу Комісії увійшли Голова Верховної Ради України В.Гройсман, Президенти України Л.Кравчук, Л.Кучма та В.Ющенко, Міністр юстиції П.Петренко, Голова Меджлісу кримськотатарського народу Р.Чубаров, депутати парламентських фракцій, представники судоустрою, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, науковці та експерти.  Представники міжнародних організацій і інституцій ООН, ОБСЄ, РЄ, ЄС та США активно залучатимуться до участі в роботі Конституційної Комісії.

Довідково: Напрацювання змін до Основного Закону України відбуватиметься за участі всіх політичних сил: як коаліційних, так і опозиційних, що сприятиме інклюзивності процесу прийняття рішень стосовно удосконалення Конституції та відповідатиме нагальним соціально-політичним і безпековим викликам, перед якими постала держава і український народ. Очікується, що вже 15 квітня ц.р. буде остаточно затверджено персональний склад робочих груп Конституційної Комісії за 3 напрямками (права людини, реформа правосуддя, організація децентралізації влади і місцевого самоврядування).

 

Децентралізація

7 квітня у Києві пройшов останній з регіональних круглих столів з питань децентралізації. Участь в заході взяли експерти Мінрегіону, Мінфіну, МОЗ, МОН, Державної фіскальної служби, а також представники місцевих органів влади Київської, Вінницької, Житомирської, Чернігівської, Черкаської обл.

Довідково: суть реформування міжбюджетних відносин полягає у збільшенні ресурсів місцевих бюджетів. Підсумки роботи за 3 місяці 2015 р.: у порівнянні з першим кварталом 2014 р. надходження до місцевих бюджетів зросли на 35,4% або 5,5 млн. грн. Ріст є по всіх видах податків: податок на доходи фізичних осіб - 114,1%, плата за землю – 123,3%. Планові річні показники по новому акцизному податку виконано на 33,7%, по податку на майно - на 20,1%. Мета, поставлена бюджетною реформою, як показує перший квартал, досягнута.

 

Інвестиційна сфера та дерегуляція          

7 квітня ВРУ ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав інвесторів» (законопроект № 2259), який передбачає підвищення рівня захисту інвесторів шляхом:

-          запровадження похідного позову (право міноритарного акціонера подати позов в інтересах товариства про відшкодування збитків);

-          впровадження відповідальності посадових осіб господарських товариств у випадку завдання шкоди товариству їхніми неправомірними діями;

-          надання права позивачу на отримання відшкодування від товариства своїх витрат у зв’язку з судовим розглядом справи за позовом до посадової особи товариства про відшкодування завданих товариству збитків– у межах фактично одержаних товариством сум;

-          введення інституту «незалежних директорів», які будуть представляти інтереси міноритарних акціонерів у публічних акціонерних товариствах;

-          встановлення детального регулювання угод із заінтересованістю, яке буде враховувати інтереси всіх акціонерів.

 

Відбувся Перший Національний форум з підтримки експорту. Учасники заходу обговорили питання, пов’язані  з підтримкою і просуванням товарів та послуг вітчизняних промисловців - експортерів на ринки іноземних країн, що буде сприяти диверсифікації експорту, збільшенню кількості малих та середніх підприємств-експортерів, в цілому - модернізації економіки, забезпечення її сталого та поступального зростання.

Права людини

3 квітня Президент України П.Порошенко підписав Указ про призначення очільника Меджлісу кримськотатарського народу Р.Чубарова головою Ради представників кримськотатарського народу. Також Указом Президента внесені зміни в Положення про Раду представників кримськотатарського народу, затвердженого Указом №573 від 7 квітня 2000 р.  Очільник Ради затверджує персональний склад та здійснює керівництво його діяльністю. Голова та інші члени Ради беруть участь у її роботі на громадських засадах. Також місце роботи Ради представників кримськотатарського народу переноситься з м.Сімферополь до м.Київ.

                Довідково: Рада представників кримськотатарського народу є консультативно-дорадчим органом при Президентові України, основними завданнями якої є аналіз, прогнозування та підготовка пропозицій щодо політико-правових, соціально-економічних, культурних та інших питань, пов'язаних з поверненням в Україну, облаштуванням, адаптацією депортованого кримськотатарського народу та його інтеграцією в українське суспільство, а також аналіз стану виконань нормативних актів з приводу зазначених питань.

Реформа суспільного мовлення та ТБ

7 квітня в Києві відбулась презентація Національного суспільного мовлення. Президент України П.Порошенко та Прем’єр-міністр України А.Яценюк взяли участь в заході, у ході якого Глава держави публічно поставив підпис під Законом про суспільне телебачення та радіомовлення.

Довідково: суспільне ТБ відповідно до постанови Уряду створене як публічне акціонерне товариство, а не державна компанія. Суспільне ТБ є надзвичайно важливим в умовах інформаційної війни, розпочатої РФ і складатиметься з 2 незалежних телеканалів та 3 радіоканалів.

Національна пам'ять

9 квітня Верховна Рада України ухвалила низку законів, спрямованих, зокрема, на законодавче забезпечення правового статусу борців за незалежність України, сприяння доступу громадськості до архівів НКВС/КДБ, а також увічнення перемоги українського народу над нацизмом у Другій світовій війні та засудження тоталітарних режимів.

Довідково: Прийняття зазначених законів покликане сприяти зміцненню державної політики щодо відновлення історичної пам’яті та справедливості, декомунізації України та офіційному засудженню тоталітарних режимів та їхньої злочинної діяльності, передусім з метою уникнення повторення злочинів минулого та недопущення поширення ідей нетерпимості і радикалізму.

 

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux