Портал в режимі тестування та наповнення
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Português
ЗМІНИ ДО ОСНОВНОГО ЗАКОНУ НАПРАЦЬОВУВАТИМУТЬСЯ ЗА ТРЬОМА НАПРЯМАМИ: ПРАВА ЛЮДИНИ, РЕФОРМА ПРАВОСУДДЯ ТА ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ ВЛАДИ
Опубліковано 26 червня 2015 року о 19:31

6 квітня 2015 року відбулося перше засідання Конституційної комісії, участь у якому взяли Президент, Прем’єр-міністр та Голова Верховної Ради України.  

Символічність заходу у тому, що 315 років тому (5 квітня 1710 року за старим стилем) була прийнята одна з перших європейських конституцій – Конституція Пилипа Орлика.

Практичність полягає у тому, що розпочато реальний конституційний процес, кінцевим результатом якого стане оновлення Основного закону України відповідно до вимог українського суспільства та з метою забезпечення європейського і демократичного розвитку держави. Конституційна реформа консолідує всі започатковані в Україні реформи та ініціативи.

До складу Конституційної комісії увійшли найкращі фахівці у галузі конституційного права, представники депутатських фракцій, міжнародні експерти. У ній фактично представлена думка всіх регіонів.

Ключові сигнали за результатами першого засідання Конституційної комісії:

Робота Комісії буде організована за трьома напрямами: права людини (конституційне регулювання прав, свобод і обов’язків людини і громадянина), реформа правосуддя (удосконалення конституційних засад правосуддя) та децентралізація (організація децентралізації влади і місцевого самоврядування). Для цього буде створено відповідні робочі групи. 15 квітня 2015 року відбулося наступне засідання Конституційної комісії, на якому, зокрема, затверджено персональний склад робочих груп.

Конституційні зміни у частині децентралізації мають бути затверджені в парламенті до осені – до місцевих виборів. За основу для децентралізації влади взято польську модель, яка довела свою ефективність.

Спроби у будь-який незаконний спосіб змінювати Конституцію чи ззовні впливати на зміни до неї є категорично неприйнятними.

Україна була, є і буде унітарною державою. Сьогодні підтримка суспільством унітарної моделі побудови управління держави майже наближається до 90  відсотків. В Україні готові провести референдум щодо державного устрою, щоб припинити спекуляції на цю тему раз і назавжди.

Єдиною державною мовою України є і буде залишатися українська мова. Сьогодні більш трьох чвертей українського народу твердо переконані: мова має бути одна.

Перехід до парламентсько-президентської форми правління є і залишиться надійною гарантією європейського демократичного розвитку України. В її основі – збалансована модель стримувань і противаг різних гілок влади.

Попри загальну децентралізацію, щодо окремих питань роль центру повинна навпаки збільшуватися. Йдеться про питання оборони, національної безпеки, зовнішньої політики. Це стосується також координації дій щодо боротьби з корупцією та забезпечення прав і свобод громадян.

Відповідальність за сепаратистські заяви та дії, критерії яких мають бути чітко визначені в законі, має бути посилена.

В Україні сподіваються на виконання Мінських домовленостей всіма сторонами, у т.ч. Росією, зокрема в частині проведення чесних і прозорих місцевих виборів за стандартами БДІПЛ ОБСЄ, щоб це уможливило залучення до інклюзивного діалогу зі змін до Конституції реальних представників окремих районів Донецької та Луганської областей.

Робота Комісії буде спрямована на результат. Належним чином буде забезпечено й відкритість, публічність, прозорість та інклюзивність конституційного процесу.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux