Портал в режимі тестування та наповнення
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Português
Офіційний Київ має намір поглибити зв'язки з Португалією
Опубліковано 07 березня 2016 року о 15:44

Новопризначена Посол України в Португалії Інна Огнівець звертається до ЄС з проханням вирішити конфлікт з Росією та гарантує, що Крим - це Україна. 

Одна із головних місій Інни Огнівець - посилити політичний діалог з Португалією. 

Новопризначена Посол України Інна Огнівець планує поглибити політичні, економічні, наукові, туристичні зв’язки та забезпечити обмін між двома країнами. І у цьому зв’язку наголошує на важливості здійснення візитів міністрів закордонних справ Португалії в Україну і Спікера парламенту України до Лісабона. У своєму інтерв’ю «Журналу де Нотісіаш» повідомила, що російська агресія продовжується і що Україна ніколи не відмовиться від Криму. Через це, звертається за європейською допомогою. 

Які пріоритети Вашої місії і як Ви оцінюєте рівень відносин з Португалією?

Активне залучення української громади до реалізації різноманітних проектів Посольства, проведення інформаційної роботи та посилення політичного діалогу. Між нашими країнами відсутні розбіжності щодо зовнішньої політики. І тому Португалія є послідовним захисником наших інтересів у світових і європейських інституціях.

Який стан економічних відносин між країнами?

З підписанням Угоди про асоціацію у 2014 році ЄС став головним торговельним партнером України. За 11 місяців 2015 р. товарообіг між Україною та ЄС становив 25,7 млрд. дол. США. З цього обсягу товарообіг України та Португальської Республіки припадає 337,4 млн. дол. США. Експорт українських товарів до Португалії становив 296 млн. дол., імпорт до України – 41, 3 млн. дол. Основу українського експорту до ПР складають: зернові культури, насіння олійних рослин, електричні машини, чорні метали, одяг. Україна закуповує з Португалії: молочні продукти, корок та вироби з нього, електричні машини, котли, текстильні матеріали, одяг, взуття, фармацевтичну продукцію. З 1 січня 2016 року розпочала діяти ПВЗВТ з наміром зменшення та скасування митних тарифів.  

Яким чином збільшити інвестиції?

Урядом України вжито заходи зі створення нових умов інвестування та розвитку державно-приватного партнерства. До іноземних інвесторів застосовується національних режим інвестиційної діяльності. Іноземні інвестиції в Україні не підлягають націоналізації. Гарантується повернення інвестицій в натуральній формі або у валюті без сплати мита.

Чи важливий розвиток туристичного напрямку?

Рекомендуємо брати більш активну участь фахівцям у сфері туризму у важливих міжнародних виставках і ярмарках турспрямування, наприклад у таких, як Міжнародна турвиставка BTL, яка пройшла у Лісабоні. В Україні ж є усі передумови для курортно-лікувального, екскурсійного, спортивно-оздоровчого та релігійного туризму – напрямки, які все більше цікавлять іноземних туристів.

Які перспективи вирішення конфлікту з Росією?

Повномасштабна агресія Росії проти України продовжується на окремих територіях Луганської та Донецької областях, де перебувають від 5 до 8 тис. російських військовослужбовців. Для РФ вигідно перетворити ситуацію в Україні на «заморожений» конфлікт на зразок Придністров’я, Молдова. На думку російської сторони, це має «знекровити» нашу державу, підірвати національну фінансово-економічну систему, припинити наш євроінтеграційний рух. Припиненням російської агресії може стати сумлінне виконання російською стороною положень Мінських домовленостей, які систематично порушуються. Крим – був і залишається невід’ємною територією України. Незаконна окупація Криму – агресивний акт, який порушує усі міжнародні норми.  

Який стан вирішення питання приєднання України до ЄС та НАТО?

Курс України на шляху ЄС – незмінний. Наша країна, яка розміщується у географічному центрі Європи, має законне право бути повноправним членом європейської спільноти. Що ж стосується НАТО – його роль провідна у системі розбудови і забезпечення системи загальноєвропейської системи. Ми прагнемо приєднання до Альянсу. Але потребуємо військово-технічну допомогу для протистояння агресії Росії.   

Україна представлена чисельною громадою, яка добре інтегрована…Як Ви оцінюєте Португалію?

На сьогодні українська громада нараховує близько 40 тис. офіційно легалізованих українців, які початково прибули до Португалії для тимчасового працевлаштування, пов’язали своє життя з цією країною назавжди. Дуже добре інтегровані. Адже Португалія без перебільшення можна назвати райським куточком на Землі, де панує гармонія природи і людини. Ця країна викликає захоплення!

 

   

 

 

Jornal de Notícias , Luís Moreira

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux