Портал в режимі тестування та наповнення
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Português
Виступ Посла України в Португалії Інни Огнівець на офіційному прийнятті з нагоди 25-ї річниці Незалежності України, м. Лісабон, Готель "Маріот""
Опубліковано 08 вересня 2016 року о 20:37

24 серпня 2016 року виповнилося 25 років з Дня проголошення України незалежною державою. Це історичне рішення було прийнято за результатами всеукраїнського референдуму, який відбувся 1 грудня 1991 року. 

Як відомо, на референдумі 90,3% українців проголосували за державну незалежність України. Відтак, в українській історії було покладено початок нового періоду державотворення. Хочу зазначити, що рішення українського народу створити свою власну демократичну європейську державу послужило прикладом для інших 14 союзних республік колишнього Радянського Союзу, внаслідок чого радянська імперія, як гігант на глиняних ногах, припинила своє існування.

Розпад СРСР – це велика перемога поневолених народів, в тому числі українського народу, які здобули свободу і право на самовизначення.

І український народ визначився. Наш свідомий вибір – це будівництво демократичної республіки з ринковою моделлю економіки, дотримання прав людини, свобода слова, національна толерантність.

Але основним досягненням України за 25 років незалежності більшість українських і міжнародних експертів називають формування активного і впливового громадянського суспільства та становлення волонтерського руху.

Зовнішня загроза прискорила процес формування сучасної української політичної нації на засадах громадянського патріотизму. Представників всіх національностей, що проживають в Україні, об’єднує спільна ідея захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України в умовах триваючої вже понад 2,5 роки збройної агресії Росії проти України. За цей період загинуло 2 504 українських воїнів різних національностей, які героїчно зі зброєю в руках захищали свою Вітчизну. Прошу хвилиною мовчання вшанувати пам'ять українських воїнів і мирних громадян України, які загинули у війні, розв’язаній російським агресором проти мирного українського народу!

(хвилина мовчання)

Дякую!

 

Шановні пані та панове!

Україні за останні два з половиною роки драматичних випробувань вдалось не лише зберегти незалежність, але й створити боєздатну армію, забезпечити макроекономічну стабілізацію і відновлення економічного зростання.

Україна невпинно рухається курсом послідовних реформ, долаючи економічні труднощі, вирішуючи соціальні проблеми.

Вагомим є досягнення у вирішенні проблем національних меншин і міжетнічних стосунків. Протягом усього часу незалежності Україна не допустила загострення ситуацій на міжнаціональному ґрунті, послідовно вирішуючи проблеми, пов’язані з поверненням та облаштуванням депортованих народів.

Позитивний досвід України у забезпеченні прав національних меншин отримав широке міжнародне визнання, у тому числі на рівні ОБСЄ.

Головною стратегічною метою України є набуття повноправного членства в Європейському Союзі. Наша держава успішно розвиває відносини з провідними країнами світу.

Хочу з великим задоволенням відзначити, що в наступному році Україна та Португалія будуть відзначати 25 років встановлення дипломатичних відносин. Португалія являється однією з перших держав Європи і світу, що визнали Україну незалежною державою. Розвиток українсько-португальських відносин, як на політичному рівні, так і в економічно-торговій сфері являється динамічним і ефективним.

Португалія підтримує Україну у її боротьбі за територіальну цілісність та незалежність. Разом з іншими країнами-членами ЄС застосовує економічні санкції до Росії.

Україна і надалі розраховує на всебічну підтримку Португалії як у питанні захисту національного суверенітету нашої держави, так і підтримки євроінтеграційних та євроатлантичних прагнень українського народу.

Найбільша цінність України – це народ. Зараз, в умовах ведення Росією проти України неоголошеної війни, незаконної анексії російськими загарбниками Кримського півострова та ескалації ними збройного конфлікту на сході України, більшість українців продемонстрували свою єдність та згуртованість у боротьбі із ворогом.

Готовність українського народу захистити свою країну – це велике досягнення, яке робить нас непереможними в цій війні з імперією зла. Але не забувайте, що Україна обороняє від ворога не лише свою власну територію, але і східний фланг Європи, тому наша держава і надалі потребуватиме максимальної підтримки з боку європейських країн та в цілому країн світу для досягнення миру у цьому регіоні.

Об’єднана Європа – це запорука нашої з Вами спільної перемоги, відновлення миру і стабільності на європейському континенті.

Звертаюсь до всіх, шановне панство, підтримайте Україну, яка зараз знаходиться на передовій і дорогою ціною життя своїх найкращих синів і дочок – захисників Вітчизни платить, щоб стримати просування вглиб Європи російського агресора.

Український народ впевнено дивиться у своє майбутнє, яке невіддільно пов’язане з Європейським Союзом. Такі європейські цінності, як свобода слова, вільне пересування осіб та інші демократичні цінності вже стали частиною життя українського суспільства. Ставши на шлях реформування європейської держави, Україна прямуватиме ним і надалі, неухильно дотримуючись усіх своїх міжнародних зобов’язань перед партнерами.

                              Дякую за увагу!

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux