Портал в режимі тестування та наповнення
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Português
Cтаття Посла України в газеті «Публіку»
Опубліковано 12 квітня 2017 року о 19:54

Cтаття Посла України Інни Огнівець «Росія та Україна: додаткове роз’яснення», опублікована в газеті «Публіку» 12 квітня ц.р. #EmbInterview 

Незважаючи на щире небажання України бачити Росію стороною конфлікту, реальні факти та документальне підтвердження присутності російських військових на Донбасі доводять зворотне.

Російський коментар, розміщений 31 березня, вносить низку історичних алюзій і сучасних звинувачень на адресу України, її історії, суверенітету і поточної реальності. З огляду на те, що португальська громадськість заслуговує на краще роз'яснення певних тем, вбачається важливим детально розглянути деякі порушені питання.

Починаючи з далекого 1654 року, слід нагадати про те, що козаки, маючи зробити нелегкий вибір, обрали стратегічну угоду з сусідньою Москвою, текст якої був остаточно похований в російських архівах. Тому, зараз важко говорити про права і обов'язки сторін.

Приблизно в той же час, Україну відвідав французький військовий інженер і картограф Г. Л. Боплан, який залишив мемуари, опубліковані в 1651 році під назвою “Description d'Ukranie”, починаючи з 2-го видання. Раніше, у 1648 році, Боплан намалював мапу України (яку можна подивитися в бібліотеці Конгресу США), одна з перших згадок про Україну в європейській картографії, яка дозволяє зрозуміти, що сучасна Росія була на той час відома як Московія і її географічні кордони далеко не відповідали сучасним.

Після століть колоніального панування Російської імперії та в результаті її розпаду за часів І-ї світовій війні, в січні 1918 року в Києві було утворено Українську Народну Республіку, яка встановила дипломатичні відносини з більш ніж 20 європейськими країнами, але ж відразу стала жертвою утисків, погроз та ультиматумів радянської влади, яка завжди виправдовувала себе, що це «тільки заради допомоги українському народу». Навіть формально визнавши незалежну Україну через Брест-Литовський мирний договір 1918 року, російський уряд створював, підтримував, озброював та фінансував сили і формування, які допомогли створити «Українську Радянську Соціалістичну Республіку», залежну від Москви і з вкрай обмеженим суверенітетом, залишки якого були остаточно втрачені після зміцнення сталінської режиму.

Примусова колективізація, руйнування економічних відносин в селі, арешти і спланована та централізована конфіскація злаків, навіть для посіву, спричинили Голодомор. Кількість українців, загиблих в результаті Голодомору, сягає більше 7,5 мільйонів жертв, що еквівалентно втратам українського населення за усю Другу світову війну.

Юрист, адвокат і американський дослідник Р. Лемкін, автор терміну «геноцид», був абсолютно категоричним у класифікації Голодомору радянським геноцидом, про що свідчить назва його праці «Радянський геноцид в Україні» (1953).

Що стосується зобов'язань України в рамках Мінських угод, слід зазначити, що припинення вогню і виведення важкої зброї з лінії зіткнення можливе тільки за умови виконання цих зобов’язань усіма сторонами. Відведення військ та озброєння Україною в однобічному порядку тільки буде на руку терористичним організаціям, що діють на тимчасово окупованій українській території, та аж ніяк не сприятимуть мирним зусиллям в регіоні.

Україна заявляє, що є абсолютно відкритою і твердо налаштованою на присутність спостерігачів на лінії розмежування. Проте, військова присутність Росії, яка спростовується як Росією, так і проросійськими сепаратистами, заважає здійсненню спостережень місією ОБСЄ, наприклад, через збиття БПЛА, які використовуються місією.

Аналізуючи щоденні звіти місії ОБСЄ, можна констатувати, що російсько-сепаратистські сили забезпечені боєприпасами, військовою технікою, кваліфікованими операторами та паливом для управління нею. Україна не вірить, а тим паче у версію російської дипломатії, що всі ці матеріали були «знайдені» в шахтах на складах радянських часів на Донбасі.

Незважаючи на щире небажання України бачити Росію стороною конфлікту, реальні факти та документальне підтвердження присутності російських військових на Донбасі доводять зворотне.

Público,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux