Портал в режимі тестування та наповнення
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Português
Стаття Посла України в журналі «Дипломатика»
Опубліковано 25 квітня 2017 року о 13:19

Cтаття Посла України Інни Огнівець «Україна та Кабо-Верде: 25-а річниця встановлення дипломатичних відносин» #EmbInterview 

Відомий факт, що Україна здобула свою незалежність 24 серпня 1991 року. Далі був період міжнародного визнання незалежної України та встановлення дипломатичних відносин, що відбулося, здебільшого, у 1992 році.

З того часу минуло вже 25 років. Тому цей рік, який знаменує 25-у річницю встановлення офіційних зв’язків між Україною та міжнародними партнерами, є надзвичайно важливим для української дипломатії, оскільки є тим моментом, коли необхідно зробити першу оцінку досягнутих результатів та визначити напрями взаємовигідного співробітництва у майбутньому.

Як відомо, останні 25 років для України були бурхливими та сповненими викликами в політичному житті. З 2014 року Україна протистоїть російській військовій агресії на сході України, пропаганді Кремля у світі, а також намагається дипломатичними засобами звільнити Кримський півострів від російських окупантів. У той же час, протягом останніх трьох років в Україні впроваджуються реформи, зокрема в економічній, судовій, правоохоронній та оборонній сферах, при цьому у цей період досягнуто більшого прогресу, аніж протягом попередніх 22 років.

Стосовно економічного зростання, у IV кварталі 2016 року ВВП України зріс на 4,5-4,8% у порівнянні з 0,1% у I кварталі 2016 року.

Україна продовжує впровадження сучасної електронної платформи державних закупівель ProZorro, яка замінила паперову систему державних тендерів. У травні 2016 року ProZorro отримала престижну премію World Procurement Award, а також була визнана кращою системою закупівель за критеріями Open Government Awards.

Україна піднялася з 112-го місця у 2014 році на 80-е у 2016 році в рейтингу Doing Business (фото 1).

У контексті реалізації податкової реформи у 2015-2016 рр., було вжито низку заходів з метою стимулювання бізнесу, зокрема скорочено кількість податків, зменшено кількість податкових звітів.

Україна продовжує реформувати свій сектор безпеки і оборони відповідно до стандартів НАТО. Військовий бюджет України збільшився в два рази у 2016 році (фото 2).

Таким чином, Україна стає більш привабливим партнером для міжнародних інвестицій та економічного співробітництва, зокрема.

Повертаючись до 1992 року, Кабо-Верде і Португалія були серед перших країн, які визнали незалежність України. Кабо-Верде визнала незалежність України 16 січня 1992 року. Дипломатичні відносини між країнами були встановлені 25 березня 1992 року після підписання відповідного двостороннього протоколу.

27 січня ми вже відзначили 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною і Португалією. І ось, 25 березня ми відзначаємо 25-у річницю дипломатичних відносин з Кабо-Верде.

Хоча офіційні відносини між Україною і Кабо-Верде нараховують вже 25 років, відсутні дипломатичні представництва у столицях. Таким чином, Кабо-Верде знаходиться в сфері відповідальності Посольства України в Португалії.

Відносини між Україною та Кабо-Верде засновані на повазі та взаєморозумінні, відсутні будь-яких політичних розбіжностей, які могли б завадити розвитку двосторонніх відносин між нашими країнами. Виходячи з цього, ми впевнені, що маємо потенціал для розвитку зв'язків у багатьох сферах, зокрема туризмі. Підписання відповідної угоди, яка знаходиться в процесі підготовки сторонами, може зробити свій позитивний внесок.

В рамках міжнародних організацій Кабо-Верде політично підтримує Україну в боротьбі за суверенітет і територіальну цілісність, засуджуючи агресивні дії Росії проти нашої держави. Як приклад, після незаконного референдуму в Криму, результатом якого стала тимчасова окупація Росією півострова, 27 березня 2014 року Кабо-Верде була серед наших міжнародних партнерів, які підтримали територіальну цілісність України шляхом голосування за резолюцію Генеральної Асамблеї ООН (А/RES/68/262) «Територіальна цілісність України». Кабо-Верде також підтримала кандидатуру України на виборах до складу непостійних членів Ради Безпеки ООН на період 2016-2017 рр.

Водночас, потребує суттєвого посилення політичний діалог, зокрема на найвищому рівні, між нашими країнами та договірно-правова база відносин.

Diplomática-Business&Diplomacy,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux