Портал в режимі тестування та наповнення
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Português
Стаття Посла України Інни Огнівець в журналі «Дипломатика»
Опубліковано 17 серпня 2017 року о 14:45

Україна та ЄС: політика, культура, туризм 

Минулий травень позначився розширенням контактів між Україною і країнами Європейського Союзу у сфері культури та туризму у зв'язку з проведенням в Києві Євробачення-2017.

До речі, для мене, як для Посла України в Португалії, перемога португальського учасника Сальвадора Собрала була дуже важливою, оскільки це відкриває нові можливості для співпраці України і Португалії, зокрема, в області організації заходів такого типу.

Протягом тижня Євробачення Португалія була країною з найбільшим зростанням (до 162% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року) кількості туристів у Києві, посівши сьоме місце серед країн з найбільшою кількістю туристів, що відвідали Київ.

Фестиваль, головна арена якого була змонтована в Міжнародному виставковому центрі - одному з найбільших виставкових центрів України із загальною площею 58 тис м2, відвідало більше 60 тис. осіб, включаючи 20 тис. іноземців. За результатами соцопитувань, 51% іноземців, які відвідали Україну в період Євробачення-2017, зазначили, що країна виправдала їхні очікування, а 47% наголосили, що вона перевершила всі сподівання, та абсолютна більшість відвідати Україну ще.

Завдяки своїй давній історії, Україна є сховищем безцінних історичних і археологічних об'єктів, пам'ятників і шедеврів. Наша столиця, Київ, є одним з європейських міст, яке дуже швидко розвивається, і, безумовно, є чарівним містом зі стародавньою історією та унікальною культурою, яка несе в собі ідеальне поєднання того найкращого, що світова культура може нам запропонувати.

У глобалізованому світі, в якому ми живемо, розвиток туризму робить свій значний внесок у загальний розвиток країни. Україна вживає заходів щодо його розвитку. У 2016 році Кабінет Міністрів України (Уряд України) затвердив Стратегію розвитку туризму на 2016-2020 рр, основними завданнями якої є створення умов для сталого розвитку туризму і перетворення його в більш економічно ефективну галузь, інтегровану у світовий ринок, що зможе прискорити економічне зростання і сприяти збільшенню зайнятості та структурній модернізації української економіки.

Окрім Євробачення-2017, минулий травень також позначився історичними подіями у відносинах України та ЄС.

17 травня 2017 року Президент Європейського Парламент та Президент Ради ЄС підписали «Положення про внесення змін до Регламенту (EC) №539/2001, що встановлює перелік третіх країн, чиї громадяни зобов’язані мати візу при перетині зовнішніх кордонів ЄС, та перелік третіх країн, чиї громадяни звільняються від цього обов'язку (Україна)», що набрало в подальшому чинності 11 червня 2017 року.

Як зазначається у цьому документі, «Україна відповідає всім критеріям, визначеним у Плані дій з лібералізації візового режиму, наданому Уряду України у листопаді 2010 року, і, отже, відповідає відповідним критеріям для того, щоб її громадяни звільнялися від візових вимог при поїздках на територію країн-членів ЄС».

Рішення щодо безвізового режиму для громадян України, яке, з абсолютною впевненістю, відкриває нові можливості для туристичних обмінів, є демонстрацією довіри до України з боку Європи.

Крім того, 30 травня Сенат Нідерландів ратифікував Угоду про асоціацію між Україною та ЄС, спрямовану на поглиблення політичних, економічних і торговельних відносин між сторонами, включаючи створення поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі. У своїй заяві стосовно голосування в Сенаті, Жан-Клод Юнкер, Президент Європейської Комісії сказав, що «Нідерланди і Європейський Союз надіслали важливий сигнал нашим українським друзям: місце України – в Європі; майбутнє України – в Європі!".

Найцікавішим є той факт, що приїзд до Києва протягом Євробачення істотно змінив сприйняття європейцями України. Зокрема, виявилося більше прихильників майбутнього приєднання України до ЄС. За даними соцопитувань, 64% іноземців заявили, що хочуть бачити Україну членом ЄС.

Україна є невід'ємною частиною об'єднаної Європи від Лісабона до Харкова. Тому звільнення українців від віз і ратифікація Угоди про асоціацію між Україною та ЄС гарантує більш глибоке залучення України до європейського цивілізаційного простору.

Diplomática-Business&Diplomacy,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux