Портал в режимі тестування та наповнення
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Português
Стаття Посла України в "Журнал Економіку"
Опубліковано 01 вересня 2017 року о 16:43

Новий етап у відносинах України з ЄС

Сьогодні ми по-іншому говоримо з ЄС, а ЄС – з нами. Адже зараз ми вже оперуємо цифрами та результатами.

1 вересня 2017 року, день набрання чинності в повному обсязі Угодою про асоціацію між Україною та ЄС, стане знаковою датою в новітній історії нашої держави, днем нашої шани і подяки героям Небесної Сотні та мільйонам українців, які продовжують відстоювати свободу, незалежність і європейські цінності на східних кордонах Європи.

10 років, що минули з дня початку переговорів про Угоду про асоціацію до її набрання чинності, докорінно змінили нашу державу. Розпочаті реформи набули незворотного та системного характеру, європейська інтеграція у свідомості людей стала синонімом руху вперед, до демократії, свободи та високих стандартів життя.

Що нам може дати Угода, яка стала для українців своєрідним символом. Символом приналежності до Європи, європейської ідеї, європейського способу життя.

Відтепер Угода має перетворитись із символу на засіб руху вперед. Але це не відбудеться само собою, як, можливо, комусь і хотілося б.

Адже сенс Угоди зовсім не в тарифних зобов’язаннях. А ефект від набрання чинності Угодою, можливо, не такий явний для громадян, як запровадження безвізового режиму з ЄС.

Угода про асоціацію не є чимось таким, що зафіксовано у часі і просторі, а є гнучким інструментом, який дозволяє рухатись вперед та адаптуватись до нових форм діяльності, як ми того хочемо.

На початку переговорів з європейськими колегами, не було особливої уваги до серйозності нашого бажання адаптуватись до норм ЄС. Те, чого ми досягли зараз, це абсолютно інша реальність.

Як приклад, впровадження норм ЄС на ринку газу, членство в Енергетичному Співтоваристві дало можливість фізично, через побудову інтерконектора, інтегрувати з ЄС український ринок газу, диверсифікувати поставки і забезпечити газову незалежність від РФ. Український ринок газу стає зрозумілим для європейських компаній, які реально стають на ньому гравцями.

Більше того, виконання формальних положень Угоди неможливе без структурних реформ, прямо в Угоді не згаданих. Візьмемо приклад фінансових послуг і ринку капіталу. Угода дає можливість Україні повною мірою інтегруватися у відповідний ринок ЄС, що дає економіці доступ до дешевого і довгострокового фінансування. Але здійснити це без докорінного очищення фінансового ринку і без сучасної монетарної політики неможливо.

Набуття чинності Угодою змінює логіку відносин між Україною та ЄС. З одного боку, вона вимагає від нас належного впровадження її положень, а з іншого боку, від ЄС – належного ставлення до України при прийнятті своїх рішень.

Україна пройшла через події Євромайдану, залишила пострадянський період в минулому і знаходиться на шляху до європейських стандартів. З ратифікацією Угоди про асоціацію та скасуванням візового режиму ми завершили перший етап у наших відносинах з ЄС. Але нам потрібно продовжувати робити кроки для досягнення інших амбітних цілей у майбутньому, як членство в ЄС.

 

Jornal Económico,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux