Портал в режимі тестування та наповнення
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Português
Виступ Посла України в Португалії Інни Огнівець на бізнес-семінарі 30 червня 2017 року
Опубліковано 30 червня 2017 року о 18:37

Перш за все хочу подякувати Асоціації промисловців Португалії за надану можливість організації цього бізнес-семінару. Вважаю, що головним у будь-якому бізнесі, є налагодження прямих двосторонніх контактів між діловими колами. Це стало ще більш актуальнішим після підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом та початку дії з 1 січня 2016 року зони вільної торгівлі. Можливості, які надає зона вільної торгівлі нашим закордонним партнерам в аспекті спрощеної процедури виходу на багатомільйонний український ринок, має стати каталізатором для підвищення активності європейських компаній.

Вам відомо, що з 2014 року Україна протистоїть російській збройній агресії на сході країни, брехливій пропаганді Кремля, а також докладає значних дипломатичних зусиль, щодо звільнення від російських окупантів Кримського півострова.

Водночас, в цих складних умовах, протягом майже трьох років Україна впроваджує реформи, зокрема в економіці та юридичній, і досягла на цьому напрямі більше успіхів, ніж за останні 22 роки. Україна продовжує проводити реформи в секторі безпеки і оборони відповідно до стандартів НАТО.

Пріоритетними для України є: реформа держуправління, судоустрою, децентралізація, приватизація державних компаній, реформа системи держзакупівель, продовження податкової реформи.

У рейтингу Світового Банку Doing Business Україна піднялася на 80-ту з 83 -ї сходинки. Лише 2 роки тому держава була на 112 місці, що свідчить про успішність всеохоплюючого реформування.

Економічне зростання набирає обертів: зростання ВВП у 2016 році становило 2,2% в порівнянні з 2015 роком. Триваючий процес реформ закладає підвалини для поступального економічного зростання країни у середньостроковій перспективі.

Триває робота новостворених антикорупційних інституцій: Національне антикорупційне бюро, Спеціалізована Антикорупційна Прокуратура та Нацагенство з питань запобігання корупції.

Запровадження безвізового режиму з ЄС є свідченням результативності реформ, які проводить Україна, і є найкращим стимулом для посилення динаміки внутрішніх перетворень.

Рада зазначити, що в цьому році між Україною та Португалією товарообіг відновив своє зростання. Згідно з даними Державної служби статистики України, у І кв. 2017р. загальний обсяг двосторонньої торгівлі у порівнянні з таким же періодом минулого року зріс на 13,1% та склав 105 млн. дол. США. Український товарний експорт зріс на 16,5% та склав 93 млн. дол. США. Імпорт з Португалії дещо знизився на 6,8% та склав 12 млн. дол. США. Сальдо позитивне - 80,9 млн. дол. США.

У 2016 р. загальний товарообіг між Україною та Португалією становив 278 млн. дол. США. При чому український експорт становив 228,1 млн. дол., а імпорт до України – 50 млн. дол. США. Сальдо позитивне – 177,5 млн. дол. США.

Основними статтями українського експорту до Португалії традиційно залишаються продукти сільського господарства (68,4% від загального експорту) зокрема, зернові культури (48,1%), насіння і плоди олійних рослин – (15,3%), жири та олії тваринного або рослинного походження (5%), а також чорні метали – 15%, електричні машини – 12,5%.

Основну товарної структури імпорту з Португалії складають: електричні машини (16,8% від загального обсягу  імпорту), корок та вироби з нього (9,4%), текстильні матеріали (8,1%), котли, машини (7,1%), взуття (5,9%), одяг (5,5%), кава, чай (3,4%), фармацевтична продукція (2,8%), молоко та молочні продукти, м’ясо птиці, мед (2,7%).

У першому кварталі 2017 р. український експорт товарів до ЄС зріс майже на 25%, Євросоюз став найбільшим торговельним партнером України. За три останніх роки товарообіг з Європою зріс до 38%, а Росія втратила свої позиці - до 9,9%.

Ми вважаємо, що обсяги двосторонньої торговельно-економічної взаємодії є вкрай недостатніми для держав з таким великим економічним потенціалом. Хотіли б запропонувати вийти за межі звичайного товарообміну та поєднати наші зусилля в реалізації двосторонніх економічних проектів, особливо це стосується високих технологій: авіації (обслуговування, ремонт та перевезення), космосу (будівництво та запуск супутників), суднобудування, енергетичний сектор (постачання обладнання, насосів, колекторів, труб різного діаметру для газопроводів, сонячних панелей, будівництво електростанцій, що використовують відновлювальні джерела енергії), медицина.

Визначити пріоритети та намітити подальші кроки економічної взаємодії має Українсько-португальська міжурядова комісія з торговельно-економічного співробітництва. Наразі, ми чекаємо від португальської сторони пропозиції щодо точної дати проведення другого засідання Комісії.

Слід також сказати, що в рамках міжнародних організацій, Португалія політично підтримує Україну в її боротьбі за суверенітет і територіальну цілісність, засуджуючи агресивні дії Росії щодо нашої держави.

Санкції Європейського Союзу залишаються одним з найефективніших механізмів стримування російської агресії. Збереження санкційної політики за злочини проти людяності, які чинить окупаційна російська влада на Донбасі і в Криму, є, на сьогоднішній день, найефективнішим засобом примусити агресора дотримуватися взятих на себе міжнародно-правових зобов’язань.

Ми сподіваємося на продовження підтримки України з боку Португальської Республіки в цьому питанні.

Я дякую вам за вашу увагу, шановні пані та панове. Я сподіваюся, що цей бізнес-семінар дасть свій позитивний результат у розвитку українсько- португальських економічних стосунків.

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux