Портал в режимі тестування та наповнення
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Português
Стаття Посла України в газеті "Журнал де Нотісіаш"
Опубліковано 30 жовтня 2017 року о 19:56

Реформи в Україні та відносини з Європейським Союзом

Після підписання у 2014 році Угоди про асоціацію з Європейським Союзом, яка вступила в силу 1 вересня 2017 року, Україна почала реалізацію всебічних реформ для досягнення європейських стандартів.

Звичайно, не все може змінитися в одну мить. Проте позитивні зрушення, що відбулися в країні з тих пір, стають все більш очевидними.

Ми вже досягли значного прогресу у боротьбі з корупцією. 1 вересня 2016 року НАЗК, поряд з іншими заходами, запровадило електронне декларування про доходи, що створило додаткові засоби для боротьби з незаконним збагаченням.

Україна продовжує здійснювати реформи у сфері оборони та безпеки відповідно до стандартів НАТО. Український ОПК розпочав створення сучасних бойових систем для задоволення потреб Збройних Сил, які не тільки включають у себе безпілотні літальні апарати, але й наземні комплекси, зокрема, був розроблений і представлений технічними фахівцями безпілотний БТР «Фантом». У березні 2017 р. новий літак Ан-132-Д державного підприємства «Антонов», зроблений повністю без російських компонентів, здійснив перший політ.

Україна є однією з дев'яти країн, які мають обмежений цикл авіаційних технологій та авіабудування, а також з п'ять країн, що мають обмежений цикл виробництва космічних ракет. Українські компанії мають 17 із 22 відомих технологій у світі та беруть участь у 50 міжнародних проектах.

Україна є технологічним центром «ІТ-центр». Українські стартапи, кількість яких зросла на 237% у порівнянні з 2014 роком, та технологічне інноваційне рішення «Зроблено в Україні» у сфері управління, кібербезпеки та банківських і фінансових операцій користуються високим попитом на світовому ринку.

З 1 серпня 2016 року всі державні закупівлі в Україні здійснюються виключно через електронну систему ProZorro. До 1 січня 2017 року завдяки ProZorro вдалося заощадити 10,2% на загальному обсязі закупівель.

Завдяки всебічним реформам в Україні відбулися значні соціально-політичні та економічні зміни. Змінився рівень політичної свободи, набула нового значення роль громадянина, змінився рівень обізнаності та сприйняття конкурентоспроможності у сфері бізнесу.

Набуття чинності Угодою про асоціацію змінює логіку відносин між Україною та ЄС. З одного боку, можливості для бізнесу, запропоновані нашим європейським партнерам ЗВТ, яка функціонує з 1 січня 2016 року, в зв'язку зі спрощеною процедурою виходу на український багатомільйонний ринок, повинні бути каталізатором збільшення активності європейських компаній. З іншого боку, визнання того, що українське виробництва відповідає вимогам ЄС щодо якості, полегшує вихід української продукції на ринки європейських країн.

Українські виробники, знаючи, що вони можуть виробляти відповідно до вимог ЄС та продавати свою продукцію в європейських країнах, більше не залежать від Російської Федерації, тим самим зміцнюючи свою конкурентоспроможність.

Відбулася історична зміна географічної структури українського експорту на користь збільшення його обсягу до країн ЄС. За статистикою, ЄС посідає перше місце серед основних торгівельних партнерів України. Торгівля між Україною та ЄС збільшилася на 22%. Процес інтеграції української економіки у європейський ринок незворотний.

Ми маємо дуже амбітну програму наших відносин з ЄС. Саме підписання Угоди про асоціацію зробило велику рекламу українській продукції, проте її подальша імплементація гарантуватиме повний вихід української продукції на європейський ринок.

Jornal de Notícias,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux