Портал в режимі тестування та наповнення
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Português
Інтерв'ю Першого Віце-прем'єр-міністра - Міністра економічного розвитку та торгівлі України Степана Кубіва газеті "Діаріу де Нотісіаш"
Опубліковано 25 вересня 2018 року о 16:12

«Російська агресія об’єднала українську націю»

Ви приїхали до Португалії для того, щоб спробувати поглибити економічне співробітництво. Проте, відразу постає питання: яким чином військовий конфлікт на Сході України та анексія Росією Криму впливають на привабливість країни в інвестиційному плані?

Насамперед, ніхто не очікував, що у 2014 році Росія нападе на Україну. Друга військова сила світу з одного боку, а з іншого – українські збройні сили, які протягом 20 років знищувалися, частково також Росією. У результаті цього конфлікту ми втратили 20% економічного потенціалу. За підрахунками, втратили 80% експорту, який йшов до Росії та її союзників. Ми втратили також контроль над 7,2% території, включаючи Крим. Але, з іншого боку, ця агресія об’єднала дух нації. І нашим вибором, Революції Гідності, була європейська інтеграція. Іншими словами, систематична інтеграція до Європейського Союзу. Завдяки такій об’єднаності, на виборах Президент України Петро Порошенко зміг отримати 53% голосів.

За 27 років незалежності України, ця ситуація була найскладнішою. Маю наголосити, що це був той виклик, з яким ми змогли впоратися. Ми змогли створити потужні збройні сили, забезпечили тісний зв'язок з країнами НАТО та ЄС, а також змогли увесь експорт, який до цього спрямовувався до Росії, переорієнтувати на європейські країни. У період російської агресії та анексії Криму, почали впроваджувати всеосяжні реформи, зокрема військову, економічну, децентралізацію, дерегуляцію, медичну, освітню, пенсійну. Разом з цим, нам вдалося за менш ніж півтора роки прийняти 144 закони, а також за останні два роки гібридної війни забезпечити економічне зростання.

Який наразі рівень економічного зростання в Україні?

Очікуємо не менше 3%. Однак, протягом наступних двох років, очікуємо на 5%. Думаємо, що у 2019 р., 2020 р. та 2021 р. зможемо забезпечити 5%. Наша мета – в подальшому досягти 6 або 7%. Проте для цього необхідні інновації, модернізація, відкритість економіки, експортна стратегія, співробітництво та спільні підприємства, створення нової моделі економіки, державних фінансів. Я підписав угоду про економічне співробітництво з португальською стороною. І якщо порівняти 2016 рік та 2017 рік, експорт товарів з України до Португалії зріс на 16%, та включав різні товари та послуги. Сьогодні говоримо не тільки про експорт сировини, але й готової продукції, співробітництво у сфері інформаційних технологій, відновлювальної енергії, космосу, будівництва, взуттєвої та текстильної промисловості, виноробства, а також туризму. Сьогодні є представники португальських компаній в Польщі, які також допомагають обмінюватися контактами з українцями, але мені здається, що існує необхідність направлення представника Португалії безпосередньо до України.

Наскільки важливою є українська громада в Португалії для розвитку цих відносин?

Маю сказати, що 37 тис. українців у Португалії – це велика громада. Хочу подякувати Уряду та народу Португалії за те, що українцям створені всі умови, аби вони могли відчувати себе комфортно в повсякденному житті та зберігати свої традиції. Українці в Португалії можуть допомогти розвивати двосторонні відносини навіть тому, що, завдяки нашим історичним християнським традиціям, ми маємо багато спільних рис.

Але той факт, що ця громада є добре інтегрованою та розмовляє португальською мовою, може бути корисним для португальських компаній, які інвестують в Україну, та для українських компаній, які інвестують в Португалію? Тобто ті люди, які знають дві культури, які говорять двома мовами, можуть полегшити економічні зв’язки?

Так, це полегшує спілкування, оскільки відсутній мовний бар’єр. Це вже працює у малому та середньому бізнесі, оскільки вони вже знають як ведеться бізнес тут та в Україні. Ми можемо піти далі. Я маю на увазі дітей, які народилися тут, і які виросли з європейським менталітетом. Ми можемо думати вже масштабніше, тобто про великий бізнес. Ми говоримо про інженерів та математиків, техніків і спеціалістів в питаннях сільського господарства, у галузі високих технологій, будівництві, суднобудуванні та військовій сфері, а також, наприклад, авіабудування. Проте розбудова таких зв’язків не може бути зроблена в один день. Це має бути, принаймні, п'ятирічна програма. Однак, малий бізнес, приватний бізнес хотів би, щоб це було вирішено в один рік.

Незважаючи на те, що інтеграція до Європейського Союзу є в далекій перспективі, який наступний крок Україна збирається зробити у напрямі зближення з ЄС? Який реальний крок можна зробити?

Головним стратегічним питанням для країни залишається встановлення миру. І далі вже участь в ЄС та НАТО. Це є довгостроковою перспективою. Хотів би нагадати, що під час Революції Гідності, на Майдані Незалежності, у лютому 2014 року загинуло сто осіб, які просто виступали за те, щоб Україна була частиною Альянсу та Європейського Союзу. І хочу зазначити, що сьогодні Президент, Уряд та парламент працюють злагоджено, у взаєморозумінні, з метою управління країною у цей важкий час.

Diário de Notícias,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux