Портал в режимі тестування та наповнення
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Português
Інтерв'ю Посла України І.Огнівець газеті "Економічне життя"
Опубліковано 26 жовтня 2018 року о 19:50

"Україна розглядає Португалію як важливого і перспективного торгівельно-економічного партнера"

Яким чином розвивається торгівля між Україною та Португалією?

З підписанням Угоди про асоціацію у 2014 р. Євросоюз став головним торгівельним партнером України. Україна розглядає Португалію як важливого і перспективного торгівельно-економічного партнера не лише в двосторонньому вимірі, але й у взаємодії на ринках третіх країн, зокрема, в португаломовних країнах Африки та Південної Америки.

За даними Державної служби статистики України в 2017 р. товарообіг між Україною та Португалією зріс на 16% у порівнянні з 2016 роком та склав 323,3 млн. дол. США.

Український експорт товарів до Португалії становив 264,1 млн. дол. США, а імпорт з Португалії – 59,2 млн. дол. США.

Основними статтями українського експорту до Португалії традиційно залишаються продукти сільського господарства (69% від загального експорту) зокрема, зернові культури, насіння і плоди олійних рослин, жири та олії тваринного або рослинного походження, а також метали, енергетичне обладнання тощо.

Основу товарної структури імпорту з Португалії складають: електричні машини, корок та вироби з нього, взуття, одяг, трикотажні вироби, кава, чай, пластмаси, полімерні матеріали, фармацевтична продукція.

 В яких секторах існує більше можливостей для співпраці?

Україна завжди мала і має сьогодні значний експортний потенціал. Її економіка є багатогранною та вважалася однією з найпотужніших з колишніх республік СРСР.

Значна частина її промислової продукції є конкурентоспроможною на зовнішніх ринках, що підтверджується зростанням її експортних поставок. Цьому процесу додатково сприяли висока якість, а також більш помірні експортні ціни, ніж у західноєвропейських партнерів.

Досить стабільним попитом на світовому ринку користується українська продукція металургійного комплексу (прокат чорних металів, сталеві труби, феросплави), машинобудування (різнопланові двигуни), електроенергетичної промисловості (турбіни, генератори, трансформатори), гірничої та видобувної, промисловості будівельних матеріалів (поліроване і віконне скло, каолін, тугоплавка глина, кварцовий пісок, вироби з граніту, санітарно-керамічні вироби, цемент), хімічного комплексу (аміак, карбамід, оцтова кислота, бензол, вінілхлорид, шини, лікарські засоби тощо), продукція сільського господарства. Оцінюючи наш експортний потенціал, окремо необхідно назвати космічну та авіабудівну галузі, без яких неможливо уявити сучасну Україну.

Стосовно португальських компаній, продукція яких матиме потенційні переваги на українському ринку, варто виокремити сільськогосподарські, підприємства молочної галузі, текстильні, компанії з виробництва лікарських препаратів, а також з виробництва обладнання для електростанцій, що працюють від відновлювальних джерел енергії (сонця та вітру).

Чи існують на українському ринку можливості для здійснення інвестицій та експорту португальськими підприємствами? 

Забезпечення сприятливого інвестиційного клімату в Україні залишається питанням стратегічної важливості. Протягом останніх років показник надходження прямих іноземних інвестицій стабільно зростає.

Зокрема, у першій половині 2018 року в економіку України було вкладено понад 2 млрд. дол. США прямих іноземних інвестицій, а їх загальний обсяг наблизився до 42 млрд. дол. США.

Набуття чинності Угоди про асоціацію між Україною та ЄС відкриває нові перспективи для більш активного розвитку торговельно-економічного та інвестиційного співробітництва між нашими державами. Цьому сприяє також підписана у грудні минулого року Угода про економічне співробітництво між Україною та Португалією.

На території України до іноземних інвесторів застосовується національний режим інвестиційної діяльності, тобто надано рівні умови діяльності з вітчизняними інвесторами. Іноземні інвестиції в Україні не підлягають націоналізації. У випадку припинення інвестиційної діяльності іноземному інвестору гарантується повернення його інвестицій.

Слід зазначити, що прямі португальські інвестиції в українську економіку на сьогодні становлять 19 млн. дол. США. Один з основних португальських інвесторів – компанія «FAPOMED», що здійснює пошив медичного одягу в Україні, вже інвестувала 8,3 млн. дол. США.

Упевнена, що зусилля України на шляху політичних та економічних реформ, а також покращення інвестиційного клімату стимулюватимуть інтерес підприємницьких кіл Португалії до поглиблення співпраці з українськими партнерами.

 З чим повязана участь Посольства у цьому заході? 

Україна зацікавлена в співпраці в багатьох галузях економіки, серед яких сільське господарство. Зокрема, після окупації Російською Федерацією Криму, Україна втратила левову частину своєї виноробної галузі. Ми вважаємо, що досвід Португалії у відновленні виноробства в Україні може стати дуже корисним.

 

Vida Económica,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux