• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
  • Português
У Майа відбувся Форум про відновлення українських громад та підписано 13-ту угоду про побратимство
Опубліковано 18 червня 2026 року о 19:26

17 червня 2026 року у португальському місті Майа відбувся регіональний Форум про відновлення українських громад «Maia-Ukrainе», організований муніципалітетом Майа спільно з Посольством України в Португальській Республіці.


Захід об’єднав представників органів місцевого самоврядування України та Португалії, інституцій Європейського Союзу, бізнесу, академічної спільноти та громадянського суспільства для обговорення пріоритетів відновлення України, можливостей співпраці у рамках європейських програм та перспектив розвитку українсько-португальського міжмуніципального співробітництва.


Під час Форуму Надзвичайний і Повноважний Посол України в Португальській Республіці Марина Михайленко представила ключові пріоритети відбудови України та наголосила на важливості залучення міжнародних партнерів до реалізації проєктів відновлення на національному та місцевому рівнях.


«Відновлення України починається з людей і міцних партнерств. Разом наші громади здатні зміцнити стійкість та побудувати успішне майбутнє для всієї Європи. Підписання угоди між Ужгородом та Майа є черговим свідченням того, що українські та португальські муніципалітети готові спільно працювати заради відновлення України та зміцнення європейської єдності. Ми високо цінуємо солідарність Португалії та підтримку, яку українські громади отримують від своїх португальських партнерів», - наголосила Посол.


До португальських колег також у форматі відеозвернень звернулися керівники українських громад, які безпосередньо протистоять наслідкам російської агресії та забезпечують життєдіяльність своїх міст в умовах війни. Зокрема, своїм досвідом стійкості та баченням потреб відновлення поділилися голова Асоціації прифронтових міст і громад України - Харківський міський голова Ігор Терехов, міський голова Херсона Ярослав Шанько, Тростянецький міський голова Юрій Бова та виконувач обов’язків Сумського міського голови Артем Кобзар.


Центральною подією форуму стало підписання Ужгородським міським головою Богданом Андріївим та Президентом муніципалітету Майа Антоніу Сілва Тіагу Угоди про співробітництво. Ця угода стала вже тринадцятою угодою про партнерство між українськими та португальськими громадами, започаткувавши новий етап співпраці у сферах місцевого самоврядування, освіти, культури, цифрової трансформації, молодіжної політики та сталого розвитку.


Посольство високо цінує послідовну підтримку України з боку португальських муніципалітетів та переконане, що розширення мережі партнерств між громадами сприятиме реалізації спільних проєктів, зміцненню людських контактів і залученню додаткових ресурсів для відновлення українських регіонів.


Щиро дякуємо муніципалітету Майа, мережі Europe Direct Maia та всім португальським партнерам за солідарність з Україною та підтримку українського народу.

Фото: Софія Шовікова

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux