Портал в режимі тестування та наповнення
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Português
Про проведення зовнішнього незалежного оцінювання для вступу до ВНЗ України
Опубліковано 16 лютого 2013 року о 14:46

Зовнішнє незалежне оцінювання здійснюється Українським центром оцінювання якості освіти на основі технологій педагогічного тестування.

Основні засади проведення зовнішнього незалежного оцінювання визначаються Порядком проведення зовнішнього незалежного оцінювання, який щорічно затверджується наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.

Головною метою проведення тестувань є об'єктивне оцінювання рівня навчальних досягнень осіб, які здобули повну загальну середню освіту і виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів України. Результати зовнішнього незалежного оцінювання зараховуються як вступні випробування до вищих навчальних закладів за освітньо-професійними програмами підготовки молодшого спеціаліста та бакалавра (спеціаліста, магістра медичного та ветеринарно-медичного спрямування).

Перелік предметів, із яких проводиться зовнішнє незалежне оцінювання, а також кількість предметів, яку можна обрати для його проходження, щорічно визначаються Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України.

У 2013 році зовнішнє незалежне оцінювання навчальних досягнень осіб, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів України, проводитиметься з української мови і літератури, історії України, всесвітньої історії, математики, біології, географії, фізики, хімії, російської мови, світової літератури, однієї з іноземних мов (за вибором): англійської, німецької, французької, іспанської. Кожен зареєстрований учасник зовнішнього незалежного оцінювання матиме право на складання тестів не більше як із чотирьох предметів.

Вибір предметів для складання тесту здійснюється особою, яка виявила бажання пройти зовнішнє незалежне оцінювання, на основі визначеного чинними Умовами прийому до вищих навчальних закладів України переліку конкурсних предметів, необхідних для вступу до вищих навчальних закладів, залежно від обраної спеціальності.

Для проведення зовнішнього незалежного оцінювання використовуються тести, укладені Українським центром оцінювання якості освіти. Усім особам, які проходять тестування (абітурієнтам), створюються рівні умови для роботи над тестом шляхом стандартизації процедур проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

У 2013 році реєстрація осіб, які виявили бажання пройти зовнішнє незалежне оцінювання, проводитиметься орієнтовно з 1 січня до 28 лютого, тестування - з 3 червня до 27 червня (основна сесія), з 4 липня до 11 липня (додаткова сесія). Додаткова сесія зовнішнього незалежного оцінювання проводиться для абітурієнтів, які зареєструвалися у визначені терміни, але через об'єктивні причини не змогли взяти участь в основній сесії.

Результати зовнішнього незалежного оцінювання з усіх предметів, із яких абітурієнт проходив тестування, зазначаються в інформаційній картці, яка є додатком до сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання, документа, що засвідчує факт проходження особою зовнішнього незалежного оцінювання.
Результат зовнішнього незалежного оцінювання - кількісна оцінка рівня навчальних досягнень абітурієнта з певного предмета за шкалою 100-200 балів (у вигляді числа з інтервалу від 100 до 200), яка є рейтинговою, що вказує на місце результату абітурієнта серед результатів інших абітурієнтів з певного предмета тестування.

Порядок проведення конкурсного відбору абітурієнтів для вступу на навчання у вищих навчальних закладах, а також порядок обчислення конкурсного бала визначаються Умовами прийому до вищих навчальних закладів України, які щорічно затверджуються наказом Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України.

Для конкурсного відбору осіб, які на основі повної загальної середньої освіти вступають для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, бакалавра (спеціаліста, магістра медичного та ветеринарно-медичного спрямувань), конкурсний бал обчислюється як сума балів сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання з конкурсних предметів, результатів творчих конкурсів та середнього бала документа про повну загальну середню освіту. Результати творчих конкурсів враховуються при вступі на навчання до вищих навчальних закладів, що здійснюють підготовку за напрямами підготовки (спеціальностями) галузей знань: мистецтво, культура, фізичне виховання, спорт і здоров'я людини, будівництво і архітектура, журналістика та інформація, видавничо-поліграфічна справа та спеціальністю "Стоматологія ортопедична" за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux