Портал в режимі тестування та наповнення
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Português
Посол України в Португалії Олександр Никоненко взяв участь у щорічній новорічній зустрічі Президента ПР А.К.Сілви із дипломатичним корпусом, акредитованого в Португалії
Опубліковано 15 січня 2013 року о 17:34

15 січня ц.р. відбулася традиційна церемонія складання новорічних привітань Президенту Португалії А.К.Сілві з боку керівників дипломатичних місій, акредитованих в Лісабоні.

В рамках заходу Президент А.К.Сілва виступив з промовою, в якій приділив увагу найбільш вагомим подіям 2012 року та викликам, що стоять перед країною в поточному році.

Так, зокрема, глава держави відзначив, що минулий рік був одним з найбільш важких за останнє десятиріччя. З одного боку, міжнародна спільнота стикнулася з кризовими явищами в різних сферах, а з іншого, стала свідком загострення ситуації навколо Сирії, для розв’язання якої слід здійснити термінові заходи, в тому числі з метою захисту цивільного населення.

А.К.Сілва відзначив, що Португалія і надалі дотримуватиметься взятих на себе зобов’язань перед зовнішніми кредиторами щодо здійснення антикризових заходів та передбачених структурних реформ в національній економіці, в тому числі з метою протидії зростаючому рівню безробіття – виклику, який главою держави визначено, як основний для уряду в 2013 році.

Президент наголосив на оптимістичних тенденціях, що почали окреслюватися в національній економіці впродовж 2012 року – вперше за останні десятиліття досягнуто профіциту в зовнішньоторговельному балансі, зафіксовано помітне зниження доходності португальських боргових зобов’язань, що інтерпретовано як повернення довіри з боку міжнародних ринків до національної економіки.

Торкнувшись аспектів зовнішньополітичної діяльності країни за минулорічний період, Президент відзначив завершення Португалією дворічного мандату непостійного члена РБ ООН, а також активність кампанії по забезпеченню підтримки кандидатури країни до складу Ради ООН з прав людини на період 2015-2017 рр.

Підкресливши особливу вагу для Португалії міждержавних відносин в рамках ЄС, А.К.Сілва зробив особливий наголос на важливості відстоювання національних інтересів в рамках обговорення комунітарної програми економічного розвитку на період 2014-2020 рр., відзначивши при цьому послідовну позицію країни на користь зміцнення інтеграційних процесів всередині об’єднання. При цьому глава держави висловив впевненість, що комунітарні структури надаватимуть більш дієву допомогу країнам-учасницям, в першу чергу тим, які виконують жорсткі зобов’язання по консолідації національної фінансової системи.

Президент підкреслив, що 2012 рік був важливим в діяльності Співдружності португаломовних країн, штаб-квартира якої знаходиться в Лісабоні. При цьому він зробив наголос на значимості процесу подальшого розповсюдження португальської мови та культури у світі, підкресливши, що саме в португаломовному середовищі Лісабон вбачає значні перспективи для розвитку міждержавних партнерських відносин.

В цьому контексті особлива увага приділяється взаємодії, перш за все, в економічній площині, з африканськими країнами – Анголою та Мозамбіком.

Окремий наголос було зроблено на перспективах стосунків з азіатськими країнами. Була підкреслена важливість відзначення в 2013 році 470-річчя встановлення міждержавних контактів з Японією та 500-річчя прибуття перших португальців до Китаю. Наголошено, що в 2012 році Португалія стала найбільшим в Європі реципієнтом китайських інвестицій.

Серед зовнішньополітичних пріоритетів 2012 року були відзначені також стосунки зі США, Бразилією, а також країнами Перської затоки, з якими Португалія передбачає продовжити процес поглиблення двосторонньої взаємодії в поточному році. Аналогічна налаштованість Лісабона стосується розбудови відносин у форматі Групи 5+5 (Іспанія, Франція, Італія, Мальта, Португалія та країни Магрибу).

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux